ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    2020/01/20
    2
    0

اتصالی شدید در پاور 330 گرین

باسلام خدمت دوستان
    کامل توضیح میدهم : یه پاور گرین 330 (مدار قدیمی ) برام آوردن که کلا روشن نمیشد و با تعویض قطعاتی در مدار VSB اون تونستم تا حدی مشکلش رو حل کنم و زمانی که با لامپ تست اونو تست کردم زمان روشن شدن لامپ سری نورش بدون توقف کم و زیاد میشه و و مثلا چیزی حدود 150 تا 200 ولت به لامپ بدید و کم زیادش کنید + شنیده شدن صدای نویز از ترانس + وتیره شدن قسمت هایی در مدار که مدار رو تیره کرده و قطعات اون قسمت رو هم تعویض کردم.
    با تمام برررسی هایی که کردم ( پس از تعویض قطعاتی که مطمئن بودم سوخته ) به ترانسی رسیدم که تو عکس اونو مشخص کردم یک از پایه ورودیش رو از مدار که قطع میکنم لامپ بصورت نرمال یه لحظه روشن میشه و کلا خاموش میشه و در قسمت های و ولتاژ ها به صورت نرمال میشن چون زمانی که این ترانس وصل هست هم صدای نویز از ترانس زرد رنگ شنیده میشه و تمام ولتاژ های قسمت های ولتاژ به کاهش زیادی دارن مثلا خازن های صافی ولتاژ بالا میشن حدود 50 ولت و پل دیود حدود 100 ولت و ... کلا مدار ولتاژهاش میخوابه ....
    فقط یکی از پایه برق ورودی به ترانس رو قطع کردم و ولتاژ ها به حالت نرمال برمیگردن ولی چون جزء ترانس های اصلی مدار هست ولتاژی به مداری ثانویه نمیرسه !
    ( پایه ای که قطع کردم حدود 300 ولت داره )
    در ضمن تمام قطعات حول و حوش ماسفت ها و ترانزیستورهای سوئیچینگ رو هم تست کردم + تعویض اپتوکوپلر و سایر قطعاتی که بهشون شک داشتم و قابل تست نبودن - ترانزیستورهای BJT خازن های 10 میکروفاراد 50 ولت و ... رو همه تو تعمیر اولیه همه رو تعویض کردم و نو گذاشتم ! ( خازن ، مقاومت ، ماسفت روش تعویض شده ) البته با این همه تفاسیر فیوزش هم سالم بود زمانی که بازش کردم !
    دوتا ترانس مشابه همین که بهش مشکوک هستم رو هم جاش گذاشتم ولی باز همچنان عیب باقیست و سوال اینجاست که آیا میشه همه ترانس ها سوخته باشن ! یا مقدار هانری اونها تغییر کرده باشه ؟
    متاسفانه چون لامپ روشن میشه فشاری روی مدار هم نمیاد و در نتیجه قطعه ای هم داغ نمیکنه که با لمس کردن بشه فهمید کجا داغتر میشه و کجا جریان کشی صورت میگیره
    تقریبا همه قطعات قسمت های ولتاژ رو چک کردم ( شاید مواردی یادم رفته باشه )
    برام سوال شده که قبل از ترانس اتصالی وجود داره یا بعد از اون یا خود ترانس مشکل داره و روش تست جریان کشی و پیدا کردن اون قطعه برام سوال شده و متاسفانه بعد از چند روز کار کردن نتونستم عیب اصلی رو پیدا کنم و موردی که ممکنه فقط با اسیلوسکوپ پیدا بشه قطعاتی هستند که در زمان تست سالم هستند و زمانی که زیر بار میرن یا به برق متصل میشن عیب خودشون رو نشون و میدن و میشه فهمید که فلان قطعه نشتی داره ( که متاسفانه من فقط یه خازن تستر دارم و یه مولتی متر)

2020/01/20
    2
    0

پاسخ : اتصالی شدید در پاور 330 گرین

دوستان محترم کسی نیست مارو راهنمایی کنه ؟
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2