اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه سوال در مورد شکاف هوایی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه سوال در مورد شکاف هوایی

سلام
    توی شکل زیر یه شکا ف هوایی وجود داره که اگه از شکفتگی شار صرف نظر کنیم سطح مقطع شکاف هوایی با هسته برابر میشه و اگه بگیم خطوط شار خطوط بسته ای هستن ، شار داخل هسته با شار فاصله هوایی برابر میشه ودر نتیجه چگالی شار در شکاف هوایی ودر هسته برابر میشه ، ولی rHμoμ=Bc=μH و Bg=μoH .
    یعنی باید چگالی شار در داخل هسته میوآر برابر چگالی شار در شکاف هوایی باشه ومیو ار می تونه 2000 باشه.
    ضمناً فکر می کنم طبق قانون آمپر H در شکاف وهسته یکسان باشه این مساله رو چه جوری توجیح می کنید؟

من که نتونستم شکل را وارد این متن کنم ولی هر شکلی که یه هسته ویه شکاف هوایی داشته باشه رو می تونین فرض کنین.
    :nerd:
    ای با من و پنهان چو دل از دل سلامت میکنم توکعبه ای هر جا روم قصد مقامت می کنم
    هر جا که هستی حاضری از دور در ما نا ظری شب خانه روشن میشود چون یاد نامت میکنم
    گه همچو باز آشنا بر دست تو پر میزنم گه چون کبوتر پرزنان آهنگ بامت می کنم

مرا گویی تورا با این قفس چیست من چه دانم ، من چه دانم اگر مرغ هوایی این قفس چیست من چه دانم ، من چه دانم من چه دانم

پاسخ : یه سوال در مورد شکاف هوایی

سلام:
    نه اصلا اشتباه نکنید.H شدت میدان مغناطیسیه که همونطور که خودتون فرمودین از رابطه زیر هم محاسبه میشه:
    H=B/u=teta/L
    حالا توی فاصله هوایی که u خیلی کمه teta خیلی زیادی (تقریبا تمام teta تولید شده توسط منبع تتا) توی فاصله هوایی افت میکنه.بنابر این teta فاصله هوایی با teta هسته یکی نیست.بنابراین:
    Hg=TETAg/Lg
    Hg:شدت میدان فاصله هوایی
    TETAg:نیروی محرکه افت کرده در فاصله هوایی
    Lg:طول فاصله هوایی
    چون teata خیلی زیادی در طول کمی افت کرده بنابر این H فاصله هوایی خیلی بیشتر از H هسته است و نمیتونه با H هسته یکی باشه.
    اما پارامترهایی که توی هسته و فاصله هوایی یکسان هستن:شار و چگالی شار.
    اگه متوجه نشدین بگین تا بیشتر توضیح بدم.

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      اینکه Hg با Hc برابر نباشه امری بدیهی ست. H=F/L (دوست بالاییمون نیروی محرکه رو تتا تعریف کرده، من F) حتی اگه به تفاوت F در فاصله ی هوایی و هسته توجه نکرده باشیم واضحه که Lg با Lc برابر نیست (رابطه ها هم که خطی نیست) پس Hc با Hg برابر نیست
      و با توجه به اینکه Bc=uHc و Bg=u0Hg (و Bg=Bc) در نتیجه Hg/Hc = ur (یعنی Hg به اندازه ی ur برابر Hc است)
      و همون طور که خودتونم می دونید φ فاصله هوایی و هسته هم برابره
      Goodbye

دیدگاه

ممنونم بچه ها
        ضمناً با این حساب دیگه H برابر نیست و از قانون امپر نمی شه استفاده کرد. :applause:
        ای با من و پنهان چو دل از دل سلامت میکنم توکعبه ای هر جا روم قصد مقامت می کنم
        هر جا که هستی حاضری از دور در ما نا ظری شب خانه روشن میشود چون یاد نامت میکنم
        گه همچو باز آشنا بر دست تو پر میزنم گه چون کبوتر پرزنان آهنگ بامت می کنم

مرا گویی تورا با این قفس چیست من چه دانم ، من چه دانم اگر مرغ هوایی این قفس چیست من چه دانم ، من چه دانم من چه دانم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X