ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    2020/02/14
    کرمانشاه
    1
    0

ماژول کنترل دما

سلام
    در ابتدا بگم که تازه وارد و تازه کارم و اگ مطلبو در بخش اشتباهی از انجمن فرستادم عذرخواهی میکنم.
    میخوام با میکروکنترل AVR یا برد آردوینو و یک سنسور دما و یک رله بتونم محدوده دمایی برای کولر آبی مشخص کنم که در اون محدوده دمایی رله کولر رو خاموش و روشن کنه.
    مورد اول نوع رله هست که تغذیش زیر ۹ ولت و توانایی ولت و آمپر برق شهری رو داشته باشه و مورد بعدی بهترین نوع سنسور دما برای محیط؟
    2017/06/13
    1,063
    530

پاسخ : ماژول کنترل دما

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezafazeli

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام
    در ابتدا بگم که تازه وارد و تازه کارم و اگ مطلبو در بخش اشتباهی از انجمن فرستادم عذرخواهی میکنم.
    میخوام با میکروکنترل AVR یا برد آردوینو و یک سنسور دما و یک رله بتونم محدوده دمایی برای کولر آبی مشخص کنم که در اون محدوده دمایی رله کولر رو خاموش و روشن کنه.
    مورد اول نوع رله هست که تغذیش زیر ۹ ولت و توانایی ولت و آمپر برق شهری رو داشته باشه و مورد بعدی بهترین نوع سنسور دما برای محیط؟
    سلام
    در مورد رله چیزی که اهمیت داره حداکثر جریان قابل تحملش هستش. شما باید با توجه به توان مصرف کننده رله مناسب انتخاب کنید. مثلا اگر مصرف کننده حداکثر 5 آمپر جریان مصرفی داره، شما یک رله مثلا 10 آمپری انتخاب کنید. ضمنا برای کنترل رله، بین رله و میکروکنترلر حتما از اپتوکوپلر برای ایزوله کردن طبقه قدرت از فرمان استفاده کنید. بردهای این چنینی یکسری الزامات دیگه هم برای طراحی دارن که باید رعایت بشه تا میکروکنترلر یه وقتی وسط کار مشکلی براش پیش نیاد که میتونید با سرچ کردن ببینید چه کارهایی لازمه بکنید و چه نکاتی رو باید رعایت کنید.
    برای سنسور هم با توجه به نوع کاربردتون چون دقت زیاد مهم نیست، از همین سنسورهای معمولی مثل LM35 و DS18B20 میتونید استفاده کنید که پیشنهاد من دومیه؛ چرا که خروجی دیجیتالی داره و شما رو درگیر نویز و این مسائل نمیکنه. اگر رطوبت سنجی هم بخواهید انجام بدید میتونید از DHT22 استفاده کنید که هم دماسنج داره هم رطوبت سنج.
    توی کد نویسی هم سعی کنید شرط روشن و خاموش شدن دقیقا یک نقطه نباشه. برای مثال شرط روشن شدن این باشه اگر دما بالا 30 درجه شد و شرط خاموش شدن پایین اومدن دما به کمتر از 25 درجه باشه.
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2