اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار مصرف کننده جایگزین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار مصرف کننده جایگزین

با سلام
    من برای یک مدار که به جهت جریان کشی طراحی شده بعد از پایه میکرو و قرار دادن یک مدار دارلینگتون که شامل bc547 و irf740 است چند مقاومت آجری با هم موازی کردم.مقاومت های آجری به شدت داغ می شوند.میخواستم بدونم به جای مقاومت ها چی باید قرار بدم که خاصیت مصرف کنندگی داشته باشد و افزایش دما نداشته باشد.مقاومت مورد نیاز 30-40 اهم است و 5w قرار دادم.دستور سوییچ از پایه میکرو داده می شود.

پاسخ : مدار مصرف کننده جایگزین

نوشته اصلی توسط نصری نمایش پست ها
    با سلام
    من برای یک مدار که به جهت جریان کشی طراحی شده بعد از پایه میکرو و قرار دادن یک مدار دارلینگتون که شامل bc547 و irf740 است چند مقاومت آجری با هم موازی کردم.مقاومت های آجری به شدت داغ می شوند.میخواستم بدونم به جای مقاومت ها چی باید قرار بدم که خاصیت مصرف کنندگی داشته باشد و افزایش دما نداشته باشد.مقاومت مورد نیاز 30-40 اهم است و 5w قرار دادم.دستور سوییچ از پایه میکرو داده می شود.
    سلام اول بهتر بود نقشه مداری رو که بستی رو قرار می دادی میتونی
    خروجی میکرو رو به بیس یک ترانزیستور بدی و با اون ترانزیستور
    ساده یک رله راه اندازی کنی بعد با اون رله لامپ یا موتور و غیره رو
    راه اندازی کنی یا اگه با همون irf740 راه اندازی می*کنی باز لامپ یا
    موتور dc و از این قبیل رو راه اندازی کنی مقاومت اجری مناسب نیست
    قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

پاسخ : مدار مصرف کننده جایگزین

نوشته اصلی توسط نصری نمایش پست ها
      با سلام
      با سلام
      خب دوست عزیز شما با اینکار دارید توان تلف میکنید و تلف کردن توان هم منجر به تولید حرارت میشه که البته میتونید بجای مقاومت اجری از المنت و یا سیم المنت هم استفاده کنید ولی طبیعتا حرارت تولید خواهد شد و شما باید به فکر دفع این حرارت باشید مثلا با استفاده از فن و هیت سینک مناسب

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X