اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفی ماژول یا IC برای طراحی یک سیستم موقعیت یاب با امواج FM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفی ماژول یا IC برای طراحی یک سیستم موقعیت یاب با امواج FM

سلام به همه*ی دوستان
    موضوعی که من برای این تاپیک نوشتم عنوان پروژه*ی کارشناسیم هست.
    هدف من طراحی یک سیستم هست که بتونه امواج fm رو دریافت کنه، قدرت سیگنال دریافتی (rssi) رو محاسبه کنه ، به من بگه از کدوم دکل این اطلاعات رو گرفته و بقیه کار هم که میشه محاسبه*ی فاصله تا دکل.
    تا جایی که الان تحقیق کردم و فهمیدم، بهترین IC برای این کار Si473 هست که این IC این اطلاعات رو در اختیارم قرار میده ولی توی سایت ها کمترین قیمتی که براش دیدم 160 هزار تومن بود. میخواستم کسی IC دیگه یا راه جایگزینی میشناسه که بتونم باهاش کارم رو جلو ببرم؟*

پاسخ : معرفی ماژول یا IC برای طراحی یک سیستم موقعیت یاب با امواج FM

نوشته اصلی توسط mohammadanvary5369 نمایش پست ها
    سلام به همه*ی دوستان
    موضوعی که من برای این تاپیک نوشتم عنوان پروژه*ی کارشناسیم هست.
    هدف من طراحی یک سیستم هست که بتونه امواج fm رو دریافت کنه، قدرت سیگنال دریافتی (rssi) رو محاسبه کنه ، به من بگه از کدوم دکل این اطلاعات رو گرفته و بقیه کار هم که میشه محاسبه*ی فاصله تا دکل.
    تا جایی که الان تحقیق کردم و فهمیدم، بهترین IC برای این کار Si473 هست که این IC این اطلاعات رو در اختیارم قرار میده ولی توی سایت ها کمترین قیمتی که براش دیدم 160 هزار تومن بود. میخواستم کسی IC دیگه یا راه جایگزینی میشناسه که بتونم باهاش کارم رو جلو ببرم؟*
    دوست گرامی
    اولویت اول پژوهش شما پیدا کردن رابطه زیاضی بین قدرت تشعشع شده از فرستنده و اتلاف آن در شرایط مختلف میباشد ...به طور مثال فدرت دریافتی از یک فرستنده یک کیلوواتی در بافت شهری متراکم بسیار کمتر از دریافت از همان فرستنده در زمین باز میباشد ( در فاصله مساوی ) و متاسفانه فرمول خاصی نیز برای محاسبه میزان تضعیف بر پایه شرایط زمینی تا کنون ارائه نگردیده است ....
    همچنین برای محاسبه فاصله حتی با دانستن ضریب تضعیف امواج به نیاز به در اختیار داشتن قدرت دقیق فرستنده میباشیم که بدست آوردن آن در ایران کمی دشوار میباشد
    در نهایت برای ساخت RF Field Strength Meter مدارات متنوعی در نت موجود میباشد که حتی با امکانات موجود در ایران نیز امکان ساخت آن موجود میباشد
    مثلا این مدار با استفاده از آنتن دیپل ساخت آنتن یاگی جهت دار را نیز امکانپذیر میسازد

در خاتمه لازمه عرض کنم مسابقات Transmitter hunting بین کلوبهای رادیو آماتوری به فاصله های منظم برگزار میگردد که غالبا یا رقابت شدید و حاغر و جنجال فراوان همراه میباشد و این رقابتها اشخاص یا گروههای شکارجی باید بتوانند در زمان کوتاه فرستنده پنهان شده را پیدا کنند
    پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X