اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

MAX485

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

MAX485

آقایون سلام
    آقا میشه بگید چه جوری می شه یه میکرو مثلا atmega8 رو به وسیله ی 485 به کامپیوتر وصل کرد؟ آقا مدارش هم بدین خیلی توپه...
    آقا چند تا مطلب تو سایت در موردش خوندم اما نفهمیدم چه جوری باید هم وصلش کنم به میکرو هم کامپیوتر؟
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

پاسخ : MAX485

آقا دیتاشیت یه آیسی مثلا MAX485 یا ADM485 رو بگیر . توش همه چی واضحه .
    دو تا لازم داری . یکیش که از میکرو میاد و اون یکی که میره به MAX232 و از اونجا به کامپیوتر .
    آقا دقیقا با کجاش مشگل داری؟ این همه تاپیک توپ داریم .

دیدگاه

دوست خوبم
      کامپیوترهای خانگی معمولا پورت RS485 ندارند تا میکروتان را از طریقش به کامپیوتر وصل کنید
      با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

آقا فکر کنین من یه میکرو دارم که فاصله اش از کامپیوتر 500 متر هست حالا می خوام از آی سی 485 استفاده کنم بعدش حالا اگر می شه باز یکاریش کنم که بشه به پورت ار اس 232 وصل بشه .... حالا می شه بگین باید چی کار کنم؟

یه کمکی بدین بگین چه جوری می شه اون دوتا پایه رو(میکر و) یه کاری کرد که به 485 وصلش کرد بعدش داده ها که رسید به مقصد بشه وصل بشه با 232 بعد کامپیوتر
        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

همون طور که گفتم با استفاده از پورت سریال کامپیوتر و آی سی MAX232 به صورت سریال اطلاعات رو به دنیای خارج میکرو بده . اون طرف MAX232 رو بده به MAX485 . اگه دو طرفه است ارتباطت که باید دو تا MAX485 بذاری یا اینکه فعال سازها رو به موقع فعال کنی .
          اون طرف ( 500 متر دورتر ) دوباره با یه MAX485 دیگه میدی به میکرو
          حالا مشکل چیه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X