اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل جریان برگشتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل جریان برگشتی

سلام دوستان پیشاپیش از اینکه حوصله میکنید این مقاله رو میخونید سپاسگذارم
    توی مدارات معمولا در کنار یک رله یک دیود برای کنترل ولتاژ و جلوگیری از صدمه به مدار نصب میشود. و یا در موتورها یک خازن و مقاومت اگه اشتب نکنم میذارند. من یه مشکل دارم. یه محفظه ساختم که دماش قابل کنترل باشه و با ترموستات دیجیتال کنترل میشه. یه فن به صورت همیشگی کار میکنه و یه هیتر المنتی هم داره که فرمان روشن و خاموش شدنش رو ترموستات میده. ولی با قطع یا وصل شدن هیتر، ترموستات ریست میکنه و مدام خاموش و روشن میشه. با شرکت سازنده تماس گرفتم میگه مشکل از کار خودته. یه جایی احتمالا نویز میندازه روی دستگاه باعث خاموش روشن شدن میشه. تنها جایی که دستگاه میتونه نویز بگیره دو راهه که یکی از سیم ترموکوپل هست که دورش یه شیلد داره و بعدی ایجاد افت و خیز در برق به خاطر قطع و وصل هیتر. اومدم سیم ترموکوپل رو نوار پیچی کردم فرقی نکرد. دفعه بعد اومدم یه دیود رو در مسیر هیتر قرار دادم مشکل خیلی کمتر شد ولی گاهی بازم ریست میکنه. و دقیقا این اتفاق در لحظه قطع یا وصل رله ترموستات میافته. یعنی یا به المنت ربط داره و یا به رله ترموستات. دفعه بعد اومدم یه اتصال زمین دادم به سیم ترموکوپل ، این دفعه مشکل بازم یکم کمتر شد ولی کامل نه. ولی توی این کار یه مشکل دیگه پیش اومد اونم این بود که این بار نشانگر دمای توموستات مدام نوسان داره و ثابت نمیشه مثلا در حالت قبل دما حداقل ثانیه ای یک بار عوض میشد ولی این بار مدام بازی میکنه و تند عوض میشه که تعداد دفعات تحریک رله و سایر مسائل رو بالا میبره. حالا سوالام: 1 اصلا کار درستی هست که من شیلد ترموکوپل رو به زمین وصل کنم؟ 2 من برای اینکه بتونم جلوی نوسان ولتاژ رو بگیرم چطور باید هیتر رو مهار کنم؟ (هیتر 100 وات 220 ولت از نوع المنتی)
    جدیدترین ویرایش توسط yakand; ۱۲:۱۷ ۱۳۹۸/۱۲/۰۶.

پاسخ : کنترل جریان برگشتی

نوشته اصلی توسط yakand نمایش پست ها
    سلام دوستان پیشاپیش از اینکه حوصله میکنید این مقاله رو میخونید سپاسگذارم
    توی مدارات معمولا در کنار یک رله یک دیود برای کنترل ولتاژ و جلوگیری از صدمه به مدار نصب میشود. و یا در موتورها یک خازن و مقاومت اگه اشتب نکنم میذارند. من یه مشکل دارم. یه محفظه ساختم که دماش قابل کنترل باشه و با ترموستات دیجیتال کنترل میشه. یه فن به صورت همیشگی کار میکنه و یه هیتر المنتی هم داره که فرمان روشن و خاموش شدنش رو ترموستات میده. ولی با قطع یا وصل شدن هیتر، ترموستات ریست میکنه و مدام خاموش و روشن میشه. با شرکت سازنده تماس گرفتم میگه مشکل از کار خودته. یه جایی احتمالا نویز میندازه روی دستگاه باعث خاموش روشن شدن میشه. تنها جایی که دستگاه میتونه نویز بگیره دو راهه که یکی از سیم ترموکوپل هست که دورش یه شیلد داره و بعدی ایجاد افت و خیز در برق به خاطر قطع و وصل هیتر. اومدم سیم ترموکوپل رو نوار پیچی کردم فرقی نکرد. دفعه بعد اومدم یه دیود رو در مسیر هیتر قرار دادم مشکل خیلی کمتر شد ولی گاهی بازم ریست میکنه. و دقیقا این اتفاق در لحظه قطع یا وصل رله ترموستات میافته. یعنی یا به المنت ربط داره و یا به رله ترموستات. دفعه بعد اومدم یه اتصال زمین دادم به سیم ترموکوپل ، این دفعه مشکل بازم یکم کمتر شد ولی کامل نه. ولی توی این کار یه مشکل دیگه پیش اومد اونم این بود که این بار نشانگر دمای توموستات مدام نوسان داره و ثابت نمیشه مثلا در حالت قبل دما حداقل ثانیه ای یک بار عوض میشد ولی این بار مدام بازی میکنه و تند عوض میشه که تعداد دفعات تحریک رله و سایر مسائل رو بالا میبره. حالا سوالام: 1 اصلا کار درستی هست که من شیلد ترموکوپل رو به زمین وصل کنم؟ 2 من برای اینکه بتونم جلوی نوسان ولتاژ رو بگیرم چطور باید هیتر رو مهار کنم؟ (هیتر 100 وات 220 ولت از نوع المنتی)
    سلام چند نکته خدمت شما عرض کنم به نظر من دلیلی برای وجود
    دیودی که در مسیر المنت قرار دادین وجود ندارد دوم اینکه شرکتی
    که میگه ایراد از کار خودتون هست نویز می افته این امکان هست
    که کار شما ایراد داشته باشه ولی احتمال زیاد طراحی مدار ترموستات
    خوب نیست و این امر باعث بیشتر شدن مشکلات میشه سعی کنید در
    صورت امکان عکس مداری هم که ساختین رو قرار بدین که دوستان
    بتونن نظر بدهند و کمک کنند
    قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

من مداری نساختم. ترموستات آماده بود و فقط بهش یه المنت وصل کردم

دیدگاه

من مداری نساختم. ترموستات آماده بود و فقط بهش یه المنت وصل کردم
        خوب همین موضوع احتمال مشکل در ترموستات رو زیاد می کنه در
        کل برای خرید ترموستات یا هر وسیله ای از این قبیل قبل از خرید
        می تونید در انجمن مطرح کنید دوستانی هستند که در این زمینه
        تجربیات خوبی دارند و با برخی برندها کار کردند و میتونن در این
        زمینه کمک کنند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط خلبان نمایش پست ها
          خوب همین موضوع احتمال مشکل در ترموستات رو زیاد می کنه در
          کل برای خرید ترموستات یا هر وسیله ای از این قبیل قبل از خرید
          می تونید در انجمن مطرح کنید دوستانی هستند که در این زمینه
          تجربیات خوبی دارند و با برخی برندها کار کردند و میتونن در این
          زمینه کمک کنند

بسیار خوب. من از ترموستات صانت استفاده کردم. تا جایی هم که قبل خرید تحقیق کردم مساله منفی از تولیدات این شرکت ندیدم. کسی از این مارک استفاده کرده که بتونه تجربیاتی در اختیارمون بذاره؟

دیدگاه

بسیار خوب. من از ترموستات صانت استفاده کردم. تا جایی هم که قبل خرید تحقیق کردم مساله منفی از تولیدات این شرکت ندیدم. کسی از این مارک استفاده کرده که بتونه تجربیاتی در اختیارمون بذاره؟
            متاسفانه با این نوع کار نکردم

دیدگاه

حالا این مساله به کنار. من برای اینکه جریان برگشتی رو در مورد المنت از بین ببرم باید چکار کنم؟ چه قطعه ای رو به چه شکل ببندم؟

دیدگاه

حالا این مساله به کنار. من برای اینکه جریان برگشتی رو در مورد المنت از بین ببرم باید چکار کنم؟ چه قطعه ای رو به چه شکل ببندم؟
                احتیاج به بستن قطعه ندارین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X