اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ثابت ماندن ولتاژ خروجی منبع تغذیه متغیر 0 تا 35 ولت بعد از اتصال کوتاه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ثابت ماندن ولتاژ خروجی منبع تغذیه متغیر 0 تا 35 ولت بعد از اتصال کوتاه

سلام دوستان
    یه منبع تغذیه دارم که مدارش کیت 0تا35ولت 2 آمپر مهرام کیت است و از ترانس 24 ولت تغذیه میشه.
    بعد از مدتها استفاده، دیروز دو سر خروجیش برای یه لحظه اتصال کوتاه کرد و الان دیگه خروجیش حدود 35 ولت ثابت هست و با پیچاندن ولوم ولتاژ، خروجی هیچ تغییری نمیکنه. البته در توضیحات کیت گفته که مدار قطع کن اتوماتیک در برابر اتصال کوتاه داره که ال*ای*دی و بازر هم داره. موقع اتصال صدای سوت بازر هم اومد.
    لطف کنین راهنمایی کنین که آیا چه جوری ریست میشه و یا کدوم قطعاتش ممکنه سوخته باشه؟

پاسخ : ثابت ماندن ولتاژ خروجی منبع تغذیه متغیر 0 تا 35 ولت بعد از اتصال کوتاه

نوشته اصلی توسط chro نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه منبع تغذیه دارم که مدارش کیت 0تا35ولت 2 آمپر مهرام کیت است و از ترانس 24 ولت تغذیه میشه.
    بعد از مدتها استفاده، دیروز دو سر خروجیش برای یه لحظه اتصال کوتاه کرد و الان دیگه خروجیش حدود 35 ولت ثابت هست و با پیچاندن ولوم ولتاژ، خروجی هیچ تغییری نمیکنه. البته در توضیحات کیت گفته که مدار قطع کن اتوماتیک در برابر اتصال کوتاه داره که ال*ای*دی و بازر هم داره. موقع اتصال صدای سوت بازر هم اومد.
    لطف کنین راهنمایی کنین که آیا چه جوری ریست میشه و یا کدوم قطعاتش ممکنه سوخته باشه؟
    سلام در صورت امکان تصویر تغذیه رو ارسال کنید ترانزیستور های قدرت رو چک کنید
    زرد است ک لبریز حقایق شده تلخ است که با درد موافق شده
    عاشق نشدی وگرنه می فهمیدی پاییز بهاری است ک عاشق شده

دیدگاه

ممنون از پاسختون.

کیت منبع تغذیه آزمایشگاهی 0 تا 30 ولت 3A با مدار قطع کن اتوماتیک در برابر اتصال کوتاه خروجی (حرفه ایی) با بوق و چراغ نشان دهنده (مهرام کیت)
      1- امکان تغییر خروجی ولتاژ از 0 تا 30 ولت
      2- امکان تغییر آمپر از 0 تا 3 آمپر
      3- مدار قطع کن اتوماتیک در برابر اتصال کوتاه
      4- دارای چراغ نشان دهنده و بوق هشدار دهنده هنگام اتصال کوتاه در خروجی کیت
      مشخصات کیت منبع تغذیه آزمایشگاهی 0 تا 30 ولت 3A با مدار قطع کن اتوماتیک در برابر اتصال کوتاه :
      حرفه ایی
      0 تا 30 ولت
      0 تا 3 آمپر
      دارای مدار کاملا رگوله شده ولتاژ DC
      دارای ولوم تنظیم ولتاژ خروجی 0 تا 30 ولت
      دارای ولوم تنظیم محدود کننده جریان خروجی
      دارای مدار قطع کن اتوماتیک در برابر اتصال کوتاه در خروجی
      با بوق و چراغ نشان دهنده اتصال کوتاه
      دارای پتانسیومتر تنظیم کننده صفر ولت در خروجی
      دارای فیوز محافظتی
      با دو عدد ترانزیستور قدرت 2N3055
      قلب مدار: آی سی های UA741 و ترانزیستورهای قدرت 2N3055

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ترانزیستورهای قدرت و آی سی های UA741 رو تعویض کردم هیچ فرفی نکرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط chro نمایش پست ها
        سلام دوستان
        سلام
        در درجه ی اول اون ترانزیستور قابلمه ای که توی عکسها مشخص نیست سوخته.
        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

سلام به همه ی دوستان

من یه مدار DC میخوام برای مشخصات زیر
          ولتاژ ورودی 2 ولت
          جریان ورودی 0.5 آمپر
          ---
          ولتاژ خروجی 5 ولت
          خروجی 2آمپر

کسی میتونه نقشه ی همچین مداری رو به من بده تا من اجراش کنم؟؟؟
          میخوام خروجیش مستقیم به صورت usb باشه تا برای شارژ موبایل استفاده کنم.
          ممنون میشم راهنماییم کنید.
          جدیدترین ویرایش توسط علی چمانی; ۱۵:۴۷ ۱۳۹۸/۱۲/۱۷.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X