اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با ال سی دی LCD گرافیکی در کدویژن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با ال سی دی LCD گرافیکی در کدویژن

با درود خدمت همکاران عزیز. اخیرا در حال کار بر روی ال سی دی گرافیکی هستم. خیلی راحت بر اساس راهنمایی و تجارب سایر دوستان در همین سایت تونستم چندین نمونه از ال سی دی های گرافیکی با مدلهای مختلف را از هر نظر راه اندازی کنم. ولی متاسفانه چند روزیه که نمیتونم حتی یه برنامه ساده با ال سی دی را RUN کنم. با بررسی*های انجام شده متوجه شدم که وقتی میکرو به دستور
    کد:
    glcd_init(&glcd_init_data);
    میرسه متوقف میشه و هیچ عکس العملی نداره. خواهش میکنم اگه کسی تجربه مشابهی داشته یا میتونه کمکی بکنه دریغ نکنه. اینم بگم که از پروگرمر هاتل استفاده میکنم. با سپاس از همه شما همکاران عزیز. برنامه ساده من:
    کد:
    [FONT=Yekan]#include <mega32a.h>
    [/FONT]#include <delay.h>
    #include <glcd.h>[FONT=Yekan]
    [/FONT]#include <font5x7.h>
    void main(void)
    {
    [FONT=Yekan]GLCDINIT_t glcd_init_data;[/FONT]
    [FONT=Yekan];DDRA.0=1;[/FONT]
    glcd_init_data.font=font5x7;
    glcd_init_data.readxmem=NULL;
    glcd_init_data.writexmem=NULL;
    while (1)
    glcd_clear();
            glcd_outtextf("0123456789");
    while(1);      }
    }

پاسخ : مشکل با ال سی دی LCD گرافیکی در کدویژن

یادش بخیر! قدیما حدودای سال 84 انجمن های این سایت برو بیایی داشت. تقریبا هیچ مهندس یا دانشجوی الکترونیکی نبود که با انجمنهای این سایت کار نکرده باشه. سوال که میپرسیدیم حتی اگه ناقص ولی بازم مدیر انجمنی داشت که یه راهنمایی بکنه. یادش بخیر

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      من اول برای راه اندازی این گونه نمایشگر ها مشکل داشتم
      با کمک این صفحه تونستم نمایشگر گرافیکی 12864 رو به راحتی با میکرو راه اندازی کنم
      موفق باشید
      یا علی
      جدیدترین ویرایش توسط systam; ۲۲:۰۲ ۱۳۹۸/۱۲/۰۹.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط systam نمایش پست ها
        سلام دوست عزیز
        من اول برای راه اندازی این گونه نمایشگر ها مشکل داشتم
        با کمک این صفحه تونستم نمایشگر گرافیکی 12864 رو به راحتی با میکرو راه اندازی کنم
        موفق باشید
        یا علی
        ممنونم واقعا. راستش من این ال سی دی ها رو راه اندازی کرده بودم. تقریبا دو هفته ای داشتم روی فونتاش کار میکردم که یهو از یه جایی به بعد دیگه انگاری برنامه پروگرم نمیشه دیگه روی میکروها. به دستور
        کد:
        که میرسه میکرو دیگه کار نمیکنه. میکروهای 32 و 16 و از هر کدوم دو سه تا رو امتحان کردم و هنوز جواب نگرفتم. وقتی برنامه های دیگه ای رو میکروها میرزم راحت کار میکنن. حتی برنامه با ال سی دی کارکتری رو هم run میکنه ولی رو گرافیکی و دستور
        کد:
        متوقف میشه. کد ویژن رو هم دوباره نصب کردم اما نشد که نشد. واقعا جز اینکه ممکنه پروگرمرم معیوب باشه چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه. بعید میدونم همچین گیری تا حالا به کسی خورده باشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X