اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل صدای مونو به استریو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل صدای مونو به استریو

سلام دوستان
    چطور میشه صدای مونو رو به استریو تبدیل کرد
    اصلا امکان پذیره؟؟

پاسخ : تبدیل صدای مونو به استریو

نوشته اصلی توسط Amir_shs نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اصلا امکان پذیره؟؟
    دوست گرامی
    در واقعیت پاسخ شما منفیه چون برای ضبط استریو نیاز به دو میکروفون و دو سیستم ضبط کاملا مجزا داریم و این باعث میشه که پس از پخش با همان کیفیت شنونده خود در فضای واقعی موسیقی احساس کند ....ولی با شبیه سازی میتوان تا حدی این امر را تقلید نمود ....به این صورت که با استفاده از فیلترهای الکترونیک برخی از فرکانسها به کانال راست و برخی دیگر به کانال چپ منتقل میکردد و برای شنونده این احساس را القا میکند که صدای کانالهای چپ و راست در حقیقت به میکروفون نزدیکتر بوده اند
    پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

من یه فلش پلیر دارم صداش مونو هست میخوام به استریو تبدیل کنم
      و به آمپلی وصل کنم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
      دوست گرامی
      در واقعیت پاسخ شما منفیه چون برای ضبط استریو نیاز به دو میکروفون و دو سیستم ضبط کاملا مجزا داریم و این باعث میشه که پس از پخش با همان کیفیت شنونده خود در فضای واقعی موسیقی احساس کند ....ولی با شبیه سازی میتوان تا حدی این امر را تقلید نمود ....به این صورت که با استفاده از فیلترهای الکترونیک برخی از فرکانسها به کانال راست و برخی دیگر به کانال چپ منتقل میکردد و برای شنونده این احساس را القا میکند که صدای کانالهای چپ و راست در حقیقت به میکروفون نزدیکتر بوده اند
      من یه فلش پلیر دارم صداش مونو هست میخوام به استریو تبدیل کنم بعد به آمپلی وصل کنم

دیدگاه

من یه فلش پلیر دارم صداش مونو هست میخوام به استریو تبدیل کنم
        و به آمپلی وصل کنم

من یه فلش پلیر دارم صداش مونو هست میخوام به استریو تبدیل کنم بعد به آمپلی وصل کنم

درود
        اکثر فلش پلیر ها خروجی استریو دارند، شما از کجا مطمئن هستید که خروجی فلش پلیر مونو است ؟؟/

دیدگاه

سلام دوستان
          اصلا امکان پذیره؟؟
          دوست عزیز مدارهای تبدیل مونو به استریو صرفا برای تیدبل آهنگهایی مناسب میباشند که در اصل به صورت مونو ضیط شده اند و نتیجه نیز واقعا استریو نمیباشد و صرفا خطای حس شنوایی انسان میباشد

How to convert mono signal into stereo signal using two double T-shaped bridge filters and two operational amplifiers

دیدگاه

اگر صرف وصل کردنه که اینهمه داستان نداره. خیلی راحت همون سیگنال مونو رو دو تیکه میکنید به هر دو ورودی استریو همزمان میدید. حالا با یه جفت مقاومت هر چند کیلواهم بسته به لاین لول. نصف تجهیزات صوتی استودیویی همینطوری کار میکنن.
            صدای استریو توی آهنگ همیشه بعد از ضبط کردن ساخته میشه نه قبلش اونم با بازضبط (قدیم) یا با نرم افزار. همه تجهیزات مونو هستن.
            Si vis pacem, para bellum

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tiranoid نمایش پست ها
              اگر صرف وصل کردنه که اینهمه داستان نداره. خیلی راحت همون سیگنال مونو رو دو تیکه میکنید به هر دو ورودی استریو همزمان میدید. حالا با یه جفت مقاومت هر چند کیلواهم بسته به لاین لول. نصف تجهیزات صوتی استودیویی همینطوری کار میکنن.
              صدای استریو توی آهنگ همیشه بعد از ضبط کردن ساخته میشه نه قبلش اونم با بازضبط (قدیم) یا با نرم افزار. همه تجهیزات مونو هستن.
              اون موقع دوتا صدا در میاد ولی استریو واقعی نمیشه

نوشته اصلی توسط hossein951ann نمایش پست ها
              درود
              اکثر فلش پلیر ها خروجی استریو دارند، شما از کجا مطمئن هستید که خروجی فلش پلیر مونو است ؟؟/
              خروجی کلا دوتا سیم هست یکی نوشته Gnd. اون یکی نوشته L/R

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
              دوست عزیز مدارهای تبدیل مونو به استریو صرفا برای تیدبل آهنگهایی مناسب میباشند که در اصل به صورت مونو ضیط شده اند و نتیجه نیز واقعا استریو نمیباشد و صرفا خطای حس شنوایی انسان میباشد

How to convert mono signal into stereo signal using two double T-shaped bridge filters and two operational amplifiers

https://electronicsproject.org/stereo-simulator/
              خیلی ممنون
              یه سوال کیفیت صدا پایین نمیاد؟؟

دیدگاه

خیلی ممنون
                یه سوال کیفیت صدا پایین نمیاد؟؟
                دوست عزیز این مدارها را تست نکردم ولی طرحی قدیمی بود نزدیک 40 سال پیش در ماهنامه الکترونیک ارائه شد صدای بسیار جالبی داشت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X