ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2019/01/31
    245
    27

تعویض لامپ آباژور

سلام دوستان و عزیزان محترم:
    دوستان من یه آباژور رومیزی دارم که سه تا لامپ هالوژن 12 ولت 20 واتی میخوره از این لامپهای پایه G4(شبیه خازن الکترولیت) من میخواستم با لامپ led عوضش کنم حتی لامپشم تهیه کردم سوالی که برام پیش اومد اینکه.
    روی پاکت لامپ جدید نوشه 12ac/dc یعنی با هردو ولتاژ باید کار کنه ولی لامپ ال ای دیم نور خیلی ضعیفی داره البته با 12dcعالی کارمیکنه
    دوم اینکه وقتی جای یکی از لامپها لامپ هالوژن قبلی رو میزارم تقریبا میشه گفت نوردهی لامپ ال ای دیم خوب میشه
    به نظرتون باید چیکارکنم یعنی بتد ترانس پل دیود ببندم یکسوش کنم
    خواهشا یه راه حل محبت بفرمایید ممنون میشم
    2014/07/21
    222
    155

پاسخ : تعویض لامپ آباژور

نقل قول نوشته اصلی توسط دیوانه الکترونیک

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام دوستان و عزیزان محترم:
    دوستان من یه آباژور رومیزی دارم که سه تا لامپ هالوژن 12 ولت 20 واتی میخوره از این لامپهای پایه G4(شبیه خازن الکترولیت) من میخواستم با لامپ led عوضش کنم حتی لامپشم تهیه کردم سوالی که برام پیش اومد اینکه.
    روی پاکت لامپ جدید نوشه 12ac/dc یعنی با هردو ولتاژ باید کار کنه ولی لامپ ال ای دیم نور خیلی ضعیفی داره البته با 12dcعالی کارمیکنه
    دوم اینکه وقتی جای یکی از لامپها لامپ هالوژن قبلی رو میزارم تقریبا میشه گفت نوردهی لامپ ال ای دیم خوب میشه
    به نظرتون باید چیکارکنم یعنی بتد ترانس پل دیود ببندم یکسوش کنم
    خواهشا یه راه حل محبت بفرمایید ممنون میشم
    با سلام یکم عجیب چون اون ال ای دی که خریدید خودش پل دیود و خازن داره برای همین هم با dc روشن میشه هم ac حالا چرا نورش کم میشه عجیب!!
    2019/01/31
    245
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط mindhunter
    با سلام یکم عجیب چون اون ال ای دی که خریدید خودش پل دیود و خازن داره برای همین هم با dc روشن میشه هم ac حالا چرا نورش کم میشه عجیب!!
    سلام دوست عزیز منم با پیگیری تو نت انجام دادم دقیقا همون مدل لامپ و پیدا کردم که خریده بودم 12ولت 1.5واتی ولی تو عمل همچین مشکلی دارم تعجبب بیشتر اینکه وقتی یه لامپ هالوژنی میزارم نوردهی ال ای دی تقریبا درست میشه
    2011/05/07
    تبریز
    862
    186

نقل قول نوشته اصلی توسط دیوانه الکترونیک

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام دوست عزیز منم با پیگیری تو نت انجام دادم دقیقا همون مدل لامپ و پیدا کردم که خریده بودم 12ولت 1.5واتی ولی تو عمل همچین مشکلی دارم تعجبب بیشتر اینکه وقتی یه لامپ هالوژنی میزارم نوردهی ال ای دی تقریبا درست میشه
    درود
    بعضی درایور های این لامپ ها یه جریان حداقل دارن که باید کشیده بشه تا جریان دهی کامل داشته باشن
    مثلا فقط یه لامپ 20 واتی بذاری نورش اندازه لامپ 5 واتیه ولی دو تا 20 وات بندازی هر دو لامپ با حداکثر نور روشن میشن
    زندگی پر ز وجود است ولی ..
    ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...
    2019/01/31
    245
    27

درود بر همه دوستان:
    عزیزان من برای اینکه بتونم توی آباژورم از لامپ ال ای دی استفاده کنم درایورش و تهیه کردم و کار گذاشتم
    ولی برای لامپهای هالوژنی که از قبل بود یه مداری تعبیه کرده بودند که عکسشو میزارم چندتا سوال داشتم

این مدار مدار کاهنده ولتاژ acیا هم کاهش میده هم مبدل به dc هستش (بخاطر المانهایی ون دیود برای یکسو سازی و خازن و چوک و ترانزیستور)بیشتر شبیه سوئیچینگ میمونه
    چرا با مولتیمتر تست میگیرم خروجی ولتاژ نداره نه dc نهac ولی لامپ بهش وصل میکنم روشن میشه
    ممنون میشم از راهنماییتون.
    ویرایش توسط دیوانه الکترونیک : 2020/03/05 در ساعت 16:26
    2020/03/05
    31
    10

اگه آباژوره که چیز مهمی نیست اینقدر خودتو اذیت نکن
    طراحیش قدیمیه. درایور رو باز کن و سیم ورودی برق شهر رو مستقیم وصل کن به پاترومها
    انواع لامپ الیدی 220 ولت از کمتر از 1 وات و ارزون تا هر توانی که بخوای توی بازار هست بجاش نصب کن
    2019/01/31
    245
    27

سلام دوستان
    به یه مشکل برخوردم واون اینکه درایوری که برای لامپ ال ای دی نصب کردم سوت ریزی میکشه و لامپم کم نور شده و احساس میکنم چندتا از ال ای دی های مجموعه سوخته البته هنور درایورو باز نکردم
    اگه دوستان همچین مشکلی داشتن امکانش هست راهنمایی بفرمایند
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7