اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار ساده منبع تغذیه 12 ولت 10.4 ولت خروجی داره, چه تغییری میشه ایجاد کرد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار ساده منبع تغذیه 12 ولت 10.4 ولت خروجی داره, چه تغییری میشه ایجاد کرد؟

..

خروجی ترانس حدود 20 ولت هست ولی خروجی مدار با اینکه رگلاتور 12 ولت گذاشتم شده 10.4 ولت
    چیکار کنم به 12 ولت نزدیک تر بشه؟

یه سوال دیگه اینکه با این مولتی متر چجوری میشه جریان خروجی آداپتور رو اندازه گرفت؟

پاسخ : مدار ساده منبع تغذیه 12 ولت 10.4 ولت خروجی داره, چه تغییری میشه ایجاد کرد؟

............

دیدگاه

پاسخ : مدار ساده منبع تغذیه 12 ولت 10.4 ولت خروجی داره, چه تغییری میشه ایجاد کرد؟

نوشته اصلی توسط Soheil22 نمایش پست ها
      ..

خروجی ترانس حدود 20 ولت هست ولی خروجی مدار با اینکه رگلاتور 12 ولت گذاشتم شده 10.4 ولت
      چیکار کنم به 12 ولت نزدیک تر بشه؟

یه سوال دیگه اینکه با این مولتی متر چجوری میشه جریان خروجی آداپتور رو اندازه گرفت؟

ولتاژ دی سی دو سر خازن بعد رکتیفایر رو بگیر و اعلام کن. اگه رگولاتورت سالم هست احتمالا مولتی مترت کالیبره نیست/ برای گرفتن جریان پراب منفی رو وصل کن به کام/ پراب مثبت رو وصل کن به 10A بعد بذار رو حالت 10 َA

امیرحسین ضیا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir Zia نمایش پست ها
        ولتاژ دی سی دو سر خازن بعد رکتیفایر رو بگیر و اعلام کن. اگه رگولاتورت سالم هست احتمالا مولتی مترت کالیبره نیست/ برای گرفتن جریان پراب منفی رو وصل کن به کام/ پراب مثبت رو وصل کن به 10A بعد بذار رو حالت 10 َA
        دو سر خازن هزار میکرو 32.8 ولت بود
        1 امپر بود
        من از ترانس دوازده ولت دوبل 1 امپر استفاده کردم
        چرا خروجی فقط 1 امپر داده؟ مگه دوازده ولت دوبل اگه از دو سیم کناری استفاده کنی نمیشه 24 ولت دو امپر؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

جریان بعد از عبور از رگلاتور یه چیزی کمتر از نصف شده

دیدگاه

1 امپر بود
          چرا خروجی فقط 1 امپر داده؟ مگه دوازده ولت دوبل اگه از دو سیم کناری استفاده کنی نمیشه 24 ولت دو امپر؟

از رگولاتور خطی استفاده نکن از مدار های سوییچینگ استفاده کن.(الان 32 ولت رو داری میکنی 12 ولت یعنی 20 ولت کاهش دادی و یک آمپر افتاده رو این 20 ولت اگه از 12 داری 1 آمپ میکشی! یعنی 20 وات فقط تلفات تبدیل داری این وسط واس همین میگم از مبدل سوییچینگ استفاده کن) اگه ترانس دوبلت 24 ولت یک امپر هست سر وسطش 12 ولت یک آمپر هست/ این جریان جریان نامی هست یعنی شما اگه 1 آمپر بکشی ولتاژ افت چندانی نمیکنه . ممکنه بتونی 10 آمپر هم بکشی ازش ولی ولتاژت میشه 1 ! اینکه شما چجوری داری جریان رو میگیری میفرمایین یک آمپر هست جای بحث داره. شما بارت چند اهمه؟ ببین توی بار های مختلف وقتی جریان داره بیشتر از یک آمپر میشه ولتاژ چه افتی میکنه

امیرحسین ضیا

دیدگاه

1 امپر بود

سلام
            دوست عزیز به نظر میاد دید درستی راجع به ولتاژ و جریان ندارید هنوز. جریان احتمالا اون جوری که فکر میکنید نیست! جریان به مصرف کننده ربط داره. اگر ترانس 1000 آمپری هم بیارید ولی مصرف کننده ای بهش وصل نکنید جریان صفر خواهد بود. ضمنا میشه بدونم چطوری جریان رو اندازه گرفتید؟
            ببخشید جناب Amir Zia نمیدونستم شما هم دارید جواب میدید.
            جدیدترین ویرایش توسط hossein.m98; ۱۸:۴۳ ۱۳۹۸/۱۲/۱۳.

دیدگاه

بله درسته رشته من هم اصلا الکترونیک نیست واسه همین سوال هام انقدر مبتدی هستن
              برای اندازه گیری جریان همون کاری که اقا امیر گفتن انجام دادم بعد پراپ هارو وصل کردم به دو سر خروجی مدار
              من میخوام یه منبع تغذیه 12 ولت دو امپر بسازم با این وسایل, میشه؟

دیدگاه

برای اندازه گیری جریان همون کاری که اقا امیر گفتن انجام دادم بعد پراپ هارو وصل کردم به دو سر خروجی مدار
                پراب ها رو وصل کردید به دو سر خروجی مدار؟؟؟ مطمئنا شانس اوردید که 7812 مدار محافظ جریان داره وگرنه احتمال داشت به مولتی متر یا بقیه مدار آسیب بزنید! آمپر متر باید سری در مدار قرار بگیره. پیشنهاد میکنم قبل از هرچیزی کمی در مورد مدارات الکتریکی مطالعه کنید که خدای نکرده متحمل خسارت نشید.

دیدگاه

دوست عزیز من ویرایش هم نکردم متنم رو! برو بخون ببین چی نوشتم احتمالا اشتباه متوجه شدین من گفتم بزن به مثبت منفی پراب های جریان رو؟ ورودی های مولتی متر رو گفتم!(پراب اون سیمی هست که به مولتی متر وصل میشه) خروجیش رو نگفتم وصل کن به دو سر خروجی رگولاتورت! شما در واقع جریان شورت سرکت رو اندازه گرفتی. سرچ کنین در گوگل راه اندازه گیری جریان. همونطور که سرچ کردین اینجارو پیدا کردین قطعا راه اندازه گیری جریان رو هم پیدا میکنین/بله با این وسایل میتونین منبع تغذیه 12 ولت دو آمپر درست کنین به شرطی که از ابزار و مهارت مناسبی استفاده کنین/موفق باشی
                  جدیدترین ویرایش توسط Amir Zia; ۱۹:۵۹ ۱۳۹۸/۱۲/۱۳.

امیرحسین ضیا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir Zia نمایش پست ها
                    دوست عزیز من ویرایش هم نکردم متنم رو! برو بخون ببین چی نوشتم احتمالا اشتباه متوجه شدین من گفتم بزن به مثبت منفی پراب های جریان رو؟ ورودی های مولتی متر رو گفتم!(پراب اون سیمی هست که به مولتی متر وصل میشه) خروجیش رو نگفتم وصل کن به دو سر خروجی رگولاتورت! شما در واقع جریان شورت سرکت رو اندازه گرفتی. سرچ کنین در گوگل راه اندازه گیری جریان. همونطور که سرچ کردین اینجارو پیدا کردین قطعا راه اندازه گیری جریان رو هم پیدا میکنین/بله با این وسایل میتونین منبع تغذیه 12 ولت دو آمپر درست کنین به شرطی که از ابزار و مهارت مناسبی استفاده کنین/موفق باشی
                    بله ممنون متوجه خراب کاریم شدم...باز خداروشکر طبق گفته این دوست عزیز مولتی متر نسوخت

خب میشه یه مدار ساده معرفی کنید؟ این مداز تو اینترنت بود..الان اینی که من ساختم حداکثر جریان دو آمپر رو میده یا نه؟
                    ترانسم 12 ولت 1 آمپر دوبل هست...واسه همین فکر کردم اگه از دو سیم کناری ترانس استفاده کنم بهم جریان 2 آمپر رو میده...اشتباهه نه؟
                    جدیدترین ویرایش توسط Soheil22; ۰۲:۳۰ ۱۳۹۸/۱۲/۱۴.

دیدگاه

بله ممنون متوجه خراب کاریم شدم...باز خداروشکر طبق گفته این دوست عزیز مولتی متر نسوخت

خب میشه یه مدار ساده معرفی کنید؟ این مداز تو اینترنت بود..الان اینی که من ساختم حداکثر جریان دو آمپر رو میده یا نه؟
                      ترانسم 12 ولت 1 آمپر دوبل هست...واسه همین فکر کردم اگه از دو سیم کناری ترانس استفاده کنم بهم جریان 2 آمپر رو میده...اشتباهه نه؟
                      البته بدون خسارت و تجربه آدم چیزی یاد نمیگیرهاگر اجباری در استفاده از رگولاتور خطی نیست بهتره از مبدل باک که در سایت هم هست و قیمت کمی داره استفاده کنین/ببینین بیرون کشیدن سر وسط از ترانس فقط ولتاژ رو نصف میکنه/ قطر سیم که همونه مقدار شار هم همونه! پس چرا باید جریان دو برابر بشه؟ نمیشه! جریان نامی همون جریان نامی ترانس خواهد بود(از نگاهی دیگر تلفات حرارتی هم نصف میشه به علت اینکه نصف سیم درگیر هست و مقاومت نصف شده توان تلفاتی هم نصف میشه و شاید بشه کمی بیشتر از جریان نامی کشید از سر وسط به هر حال من تجربه ای در این زمینه ندارم و بهتره از اشخاص دیگری هم بپرسی)
                      جدیدترین ویرایش توسط Amir Zia; ۱۸:۵۷ ۱۳۹۸/۱۲/۱۴.

امیرحسین ضیا

دیدگاه

سلام دوستان من هم دارم همچین مداری درست میکنم ولی با ترانس ۱۲ ولت ۱ آمپر میخواستم بدونم بعد از خازن چجوری باید مقاومت رو بذارم؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Arshamniazy نمایش پست ها
                          سلام دوستان من هم دارم همچین مداری درست میکنم ولی با ترانس ۱۲ ولت ۱ آمپر میخواستم بدونم بعد از خازن چجوری باید مقاومت رو بذارم؟؟؟
                          سلام و درود،
                          بهتره مداری که دارین روش کار میکنین رو اینجا بذارین.
                          در ضمن منظورتون چه مقاومتی هست؟ در کجا؟
                          مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                          https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X