اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل ترانس 50 ولت 20 آمپر دوبل AC به 48 ولت DC ?

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل ترانس 50 ولت 20 آمپر دوبل AC به 48 ولت DC ?

دوستان با پوزش من زیاد حرفه ای نیستم برای همین مزاحم شدم تا به نتیجه برسم.
    1- من یک ترانس داشتم 50 ولت 10 آمپر تک که دادم ترانس ساز یک ترانس 50 ولت 10 آمپر دیگر گذاشت کنارش و تبدیلش کرده به ترانس 50 ولت 20 آمپر دوبل
    2- الان یک ماژول آمپلی فایر گران قیمت گیرم اومده می خوام باهاش ساب ووفر بسازم. برق ورودی این ماژول آمپلی فایر 48 ولت DC هست. می خواستم اگر بشه از همین ترانس به عنوان منبع تغذیه استفاده کنم.
    3- چطور می تونم برقش رو به 48 ولت DC تبدیل کنم؟ الان دوستان راهنمایی کردند گفتند با پل دیود می شه تبدیلش کرد ( گفتند که:
    پل دیود حتما 30 آمپر باشه و تحمل ولتاژ بالای 50 ولت هم داشته باشه (75 ولت و 100 ولت )
    4- آیا نیاز به خازن یا .. خاصی هم هست که ولتاژ خروجی روی ماژول تاثیر بدی از نظر نویز و .. نزاره؟

می خواستم بدونم الان با این روش ولتاژ 48 ولت DC رو دریافت می کنم و خطری برای ماژول نداره؟ چون قیمت این ماژول گرون هست یه کم ریسکی هست
    ممنون می شم به صورت ساده توضیح بدین من چکار کنم دقیقا

با سپاس

تصویر ترانس:

تصویر ماژول آمپلی فایر:

مشخصات آمپلی فایر توی یکی از سایت ها که دیدم

AA-AB32195 - 2 x 300W @4ohm TAS5630 - Audio Amplifier Board - Sure Electronics

Here comes the2 x 300Watt amplifier board,AA-AB32195.
    This audio amplifier board employs Sure Electronics T-AMP technology, featuring low distortion and low noise level.
    Hear your music like never before with 300 Watts per channel of audiophile-grade Tripath Class-T technology. Amp includes a quiet running fan to keep things cool.
    This amplifier board supports stereo (dual) amplification by using two channel PBTL topology.
    By means of dedicated heat sink design with temperature controlled fan,it is capable of delivering dual channel maximum power 300W RMS @ 3ohm simultaneously without extraordinary heat sink.
    Besides of built-in chip protection, ESD and spike protection components used throughout input and output of the amplifier board ensure its robustness and reliability.
    This amplifier board supports mono amplification by using PBTL topology.
    Fan works when the temperature of heatsink reaches up to 45 degrees Celsius and stops when the temperature reduces down to 40 degrees Celsius.
    So the audible noise and idle power loss brought by fan could be omitted when output RMS power is moderate.
    Features:

• 2mm PCB thickness,2OzCu
    • Support adjusting volume on board with a additional module
    • Screwing to chassis conveniently
    • Can be shut down easily by external pulled down to GND
    • Excellent heatsink performance
    • Size:4.8inchX3.6inchX1.53inch
    • weight:290g
    • Under voltage and over voltage protection
    • Over current protection
    • Short circuit and over temperature protection
    • Analog single ended signal input
    • Output 300W@3ohm 48V DC THD+N 10%
      206W@3ohm 48V DC THD+N 1%

Application:

• Home theater receiver
    • Car audio
    • Background music systems
    • Musical instrument amplifiers
    • Prototype for recording studios, Post-production, Live sound and Hi-Fi applications

Electrical Specifications:
    Specifications typical @ +25℃, Powered by 48V DC, unless otherwise noted. Specifications subject
    to change without notice.
    Parameter Conditions Min. Typ. Max. Units
    Power Supply - 15 48 50 VDC
    Idle Power SD Floating,FAN ON - 9.6 18 W
    SD Floating,FAN OFF - 8 15 W
    Standby Power SD Connected to GND,FAN OFF - 0.8 5 W
    Maximum Current 600W @3Ohm - 14.2 - A
    Efficiency 300W @3Ohm 86 - 91 %
    Minimum Load Impedance - - 3 - Ω
    Switching Frequency SD Floating - 674 - KHz
    Fan Active @ Temperature - - 50 -

Audio Performance:
    Specifications typical @ +25℃, Powered by 40V DC, unless otherwise noted. Specifications subject
    to change without notice.
    Parameter Conditions Min. Typ. Max. Units
    Gain - 26 28 30 dB
    Input Sensitivity(RMS) @3Ω, 300W,1KHz - 917 - mV
    Input Impedance - - 33 -
    Output Power @3Ω THD+N 1% - 206 - W
    @3Ω THD+N 10% - 300 - W
    Bandwidth @ ±3dB @3Ω 20 - 20K Hz
    THD @3Ω, 1W, 1KHz - 0.0052 - %
    @3Ω, 10W, 1KHz - 0.025 - %
    Output Noise Level A-weighting,Input Connected to GND - 209 - µV
    SNR 206W @3Ω THD+N 1% - 94.8 - dB

جدیدترین ویرایش توسط pashangparsi; ۱۶:۲۴ ۱۳۹۸/۱۲/۱۳.

پاسخ : تبدیل ترانس 50 ولت 20 آمپر دوبل AC به 48 ولت DC ?

سلام

ماژولی که داری نهایت تا 50 ولت رو میتونه تحمل کنه
    یکسوکنندهم فقط ولتاژ رو dc میکنه و ولتاژ ضرب در رادیکال 2 میشه بعد یکسوسازی که تقریبا میشه 70 ولت dc که نمیتونی به این ماژول وصل کنی.
    دوتا راه داری یا اینکه بری یه ترانس دیگه بگیری که ولتاژش بعد یکسوسازی نهایتا بشه 50 ولت

یا اینکه از یک مبدل dc به dc استفاده کنی و ولتاژ خروجی همین ترانسی که الان داری کاهش بدی به 50 ولت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir_h_ نمایش پست ها
      سلام

ماژولی که داری نهایت تا 50 ولت رو میتونه تحمل کنه
      یکسوکنندهم فقط ولتاژ رو dc میکنه و ولتاژ ضرب در رادیکال 2 میشه بعد یکسوسازی که تقریبا میشه 70 ولت dc که نمیتونی به این ماژول وصل کنی.
      دوتا راه داری یا اینکه بری یه ترانس دیگه بگیری که ولتاژش بعد یکسوسازی نهایتا بشه 50 ولت

یا اینکه از یک مبدل dc به dc استفاده کنی و ولتاژ خروجی همین ترانسی که الان داری کاهش بدی به 50 ولت.
      درود

این مبدل های ولتاژ خودشون خیلی قیمت دارن فکر کنم با این میزان آمپر. می شه بگین این ماژل در بهترین حالت چند ولت و چند آمپر باید باشه؟
      چون به نظر می رسه به جای اینکه مبدل ولتاژ خریداری کنم بهتر هست ببرم پیش ترانس ساز اگر بتونه همین رو برام تغییر بده. ( البته نمی دونم این کارو می کنند و آیا شدنی هست؟ )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pashangparsi نمایش پست ها
        درود

این مبدل های ولتاژ خودشون خیلی قیمت دارن فکر کنم با این میزان آمپر. می شه بگین این ماژل در بهترین حالت چند ولت و چند آمپر باید باشه؟
        چون به نظر می رسه به جای اینکه مبدل ولتاژ خریداری کنم بهتر هست ببرم پیش ترانس ساز اگر بتونه همین رو برام تغییر بده. ( البته نمی دونم این کارو می کنند و آیا شدنی هست؟ )
        سلام
        شدنیه تعداد دور سیم پیچ ثانویه رو کم میکنن..(شما بدین ترانسو دستکاری کنن )
        موفق باشید

دیدگاه

درود

مبدل ولتاژی که ولتاژ خروجی ترانس شما(70 ولت dc) رو بگیره و تبدیل به 50 ولت dc بکنه بصورت آماده وجود نداره , باید یکی بسازی یا اینکه نمونهایی که موجود هست رو بگیری و دست کاری کنی تا با این ولتاژها کار کنه.

ماژول امپلی فایر شما 2 کانال و هر کانال 300 وات خروجی میده که در مجموع 600 وات میشه که با توجه به تغذیه تک 50 ولتی که داره توی پیک بار به حدود 12 امپر جریان نیاز دارید. یعنی شما برای استفاده از حداکثر ظرفیت این ماژول به یک منبع تغذیه 50 ولت و 12 آمپر نیاز داری .

ترانس رو هم میتونید بری بدی برات دستکاری کنن و تعداد دور ثانویه رو کم کنن تا ولتاژ کم بشه اما جریان خروجیش رو نمیتونی تغییر بدی مگر اینکه کل سیم پیچ ثانویه باز بشه و از اول با یه سیم با قطر بیشتر پیچیده بشه تا بتونه 12 امپر رو تحویل بار بده.
          جدیدترین ویرایش توسط Amir_h_; ۱۰:۲۷ ۱۳۹۸/۱۲/۱۴.

دیدگاه

مبدل ولتاژی که ولتاژ خروجی ترانس شما(70 ولت dc) رو بگیره و تبدیل به 50 ولت dc بکنه بصورت آماده وجود نداره , باید یکی بسازی یا اینکه نمونهایی که موجود هست رو بگیری و دست کاری کنی تا با این ولتاژها کار کنه.

ماژول امپلی فایر شما 2 کانال و هر کانال 300 وات خروجی میده که در مجموع 600 وات میشه که با توجه به تغذیه تک 50 ولتی که داره توی پیک بار به حدود 12 امپر جریان نیاز دارید. یعنی شما برای استفاده از حداکثر ظرفیت این ماژول به یک منبع تغذیه 50 ولت و 12 آمپر نیاز داری .

ترانس رو هم میتونید بری بدی برات دستکاری کنن و تعداد دور ثانویه رو کم کنن تا ولتاژ کم بشه اما جریان خروجیش رو نمیتونی تغییر بدی مگر اینکه کل سیم پیچ ثانویه باز بشه و از اول با یه سیم با قطر بیشتر پیچیده بشه تا بتونه 12 امپر رو تحویل بار بده.
            سلام
            اشتباه گفتین ..... سیم پیچ ثانویه هرچه نازک تر باشه آمپر کمتر میشه هرچه قطرش بیشتر باشه آمپر بیتشری تحویل ما میده
            درضمن خروجی ac ترانس بعداز dc شدن 2 ولت افت میکنه میشه همون 48 ولت dc روی حالت rms
            شما میگید 70 ولت ما خازن میزاریم تا ریپل و نویز تغذیه رو بگیره که ولتاژ 50 ولت ضربدر 1.44 میشه که تقریبا میشه همون 72 ولت که توی بار قرار بگیره میشه همون 48 ولت دی سی در واقع اون 72 ولت pmpo هست و وقتی ترانس تحت بار قرار بگیره میشه همون 48 ولت دی سی ...
            درضمن ترانس ایشون 20 آمپر هست و احتیاجی نیست 12 آمپر حتما باشه مدار هر چقدر نیاز داشته باشه آمپر میکشه اما در مورد ولتاژ این قانون درست نیست .. ولتاژ باید دقیقا اندازه بشه که ترانس ایشون کاملا مناسب هست
            موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra نمایش پست ها
              سلام
              اشتباه گفتین ..... سیم پیچ ثانویه هرچه نازک تر باشه آمپر کمتر میشه هرچه قطرش بیشتر باشه آمپر بیتشری تحویل ما میده
              درضمن خروجی ac ترانس بعداز dc شدن 2 ولت افت میکنه میشه همون 48 ولت dc روی حالت rms
              شما میگید 70 ولت ما خازن میزاریم تا ریپل و نویز تغذیه رو بگیره که ولتاژ 50 ولت ضربدر 1.44 میشه که تقریبا میشه همون 72 ولت که توی بار قرار بگیره میشه همون 48 ولت دی سی در واقع اون 72 ولت pmpo هست و وقتی ترانس تحت بار قرار بگیره میشه همون 48 ولت دی سی ...
              درضمن ترانس ایشون 20 آمپر هست و احتیاجی نیست 12 آمپر حتما باشه مدار هر چقدر نیاز داشته باشه آمپر میکشه اما در مورد ولتاژ این قانون درست نیست .. ولتاژ باید دقیقا اندازه بشه که ترانس ایشون کاملا مناسب هست
              موفق باشید
              گرامی این ترانسی که ایشون گفتن دوبل هست یعنی سه سره این یعنی چی؟
              یعنی اینکه ثانویه 2 تا سیم پیچی داره که یک سر مشترک دارن.
              این ترانس ولتاژ خروجیش +50 0 -50 هست.
              هر کدوم از سیم پیچی های خروجی ثانویه توانایی تحویل 10 امپر رو داره که در مجموع چون 2 تا سیم پیچی داریم میشه 20 امپر.
              نه اینکه هر کدوم از سیم پیچی ها 20 آمپره!
              از طرفی این امپی فایر تغذیه تک نیاز داره , یعنی فقط میشه از یکی از خروجی های ترانس استفاده کرد این یعنی اینکه فقط از یه سیم پیچی ثانویه استفاده میشه و این یعنی اینکه نهایت 10 امپر میتونه بکشه!
              پس برای جریان بیشتر همونطور که گفتم باید یکی از سیم پیچ های ثانویه باز بشه و با سیم با قطر بیشتر پیچیده بشه تا بتونه 12 امپر بده.

در مورد اون خازن صافی و ولتاژ خروجی هم دریک تاپیک دیگه پاسختون رو دادم.
              فقط یچیز رو اضافه کنم که این PMPO که گفتین در رابطه با توان تجاری خروجی سیستم های صوتی هست و ربطی به ولتاژ خروجی بعد یکسوسازی نداره!!

دیدگاه

گرامی این ترانسی که ایشون گفتن دوبل هست یعنی سه سره این یعنی چی؟
                یعنی اینکه ثانویه 2 تا سیم پیچی داره که یک سر مشترک دارن.
                این ترانس ولتاژ خروجیش +50 0 -50 هست.
                هر کدوم از سیم پیچی های خروجی ثانویه توانایی تحویل 10 امپر رو داره که در مجموع چون 2 تا سیم پیچی داریم میشه 20 امپر.
                نه اینکه هر کدوم از سیم پیچی ها 20 آمپره!
                از طرفی این امپی فایر تغذیه تک نیاز داره , یعنی فقط میشه از یکی از خروجی های ترانس استفاده کرد این یعنی اینکه فقط از یه سیم پیچی ثانویه استفاده میشه و این یعنی اینکه نهایت 10 امپر میتونه بکشه!
                پس برای جریان بیشتر همونطور که گفتم باید یکی از سیم پیچ های ثانویه باز بشه و با سیم با قطر بیشتر پیچیده بشه تا بتونه 12 امپر بده.

در مورد اون خازن صافی و ولتاژ خروجی هم دریک تاپیک دیگه پاسختون رو دادم.
                فقط یچیز رو اضافه کنم که این PMPO که گفتین در رابطه با توان تجاری خروجی سیستم های صوتی هست و ربطی به ولتاژ خروجی بعد یکسوسازی نداره!!
                سلام
                این ترانسی که میگین 2 تا ترانس تک هست (روی تخته رو دقت کنین ایشون به من گفتن که اینا 2 تا ترانس مجزا از هم هستن که تک هستن ) که سیم مشترکشون به هم وصله میشه دوبل قبلا ایشون از این ترانس برای یه آمپلی فایر دیگه استفاده میکردن
                هرکدوم از این ترانسا 20 آمپر هستن
                ویرایشش کردین شما حتی نمیدونین سیم پیچ قطر بیشتر توی ترانس آمپر بیشتر میتونه تحویل بده شما نوشتید سیم نازک تر آمپر بیشتر میتونه تحویل بده !!!!!
                بنده هم پاسختون رو دادم که دیگه این اشتباه رو نکنید
                توی منابع تغذیه هم مقدار pmpo هم به کار برده میشه تنها توی سیستم های صوتی نیستش
                موفق باشید
                جدیدترین ویرایش توسط ksra; ۱۳:۲۸ ۱۳۹۸/۱۲/۱۴.

دیدگاه

سلام
                  این ترانسی که میگین 2 تا ترانس تک هست (روی تخته رو دقت کنین ایشون به من گفتن که اینا 2 تا ترانس مجزا از هم هستن که تک هستن ) که سیم مشترکشون به هم وصله میشه دوبل قبلا ایشون از این ترانس برای یه آمپلی فایر دیگه استفاده میکردن
                  هرکدوم از این ترانسا 20 آمپر هستن
                  ویرایشش کردین شما حتی نمیدونین سیم پیچ قطر بیشتر توی ترانس آمپر بیشتر میتونه تحویل بده شما نوشتید سیم نازک تر آمپر بیشتر میتونه تحویل بده !!!!!
                  بنده هم پاسختون رو دادم که دیگه این اشتباه رو نکنید
                  توی منابع تغذیه هم مقدار pmpo هم به کار برده میشه تنها توی سیستم های صوتی نیستش
                  موفق باشید
                  ببین عزیزم من باهات دعوا ندارم و نمیدونم چرا روی اشتباهت پا فشاری میکنی و در مقابل فهمیدن مقاومت.

حالا اینکه رفتی دوتا امپلی فایر منتاژ کردی یا ساختی یا هر چی مبنی بر این نیست که هر چی بگی وحی منزل باشه و با حرفات کل علم الکترونیک رو ببری زیر سوال.

نمیدونم تحصیلات اکادمیک در زمینه برق و الکترونیک داری یا نه ولی از حرفات و اینکه ساده ترین اصول الکترونیک رو نمی دونی بنظر میرسه نداشتی تا حالا

شما بحث خازن صافی و یکسوسازی و بحث ولتاژها که توی ترم 3 برق و توی کتاب الکترونیک 1 هست رو هم نمیدونید که هر دانشجوی پیش و پا افتاده برق هم این ها رو میدونه و شما بر اساس توهمات خودت و تجاربی که معلوم نیست از کجا بدست اوردی داری کل این هارو میبری زیر سوال.

حالا جدا از اینا

پست اول دوست عزیزمون که این تاپیک رو ایجاد کردن بخونید:
                  "1-من یک ترانس داشتم 50 ولت 10 آمپر تک که دادم ترانس ساز یک ترانس 50 ولت 10 آمپر دیگر گذاشت کنارش و تبدیلش کرده به ترانس 50 ولت 20 آمپر دوبل "

ببین گرامی با فارسی سلیس نوشته یک ترانس 50 ولت 10 امپر دقت کن میگه 10 امپر 10 امپر(نمیدونم چند بار باید اینو بگم و چجوری بگم تا متوجه بشی)
                  یعنی هر کدوم از این ترانس ها 10 امپر میتونه بده که دوتاش رو گذاشته کنار هم شده 50 ولت دوبل 20 امپر.
                  یعنی هر سر خروجی 10 امپره
                  اینا همه فارسی سلیس بودن امیدوارم بفهمی.

بعد من چند مرتبه دیگه پست های خودم رو خوندم و نفهمیدم که کجا گفتم سیم نازک تر برای جریان بیشتره و سیم کلف تر برای جریان کمتر
                  مطمعن هستید پست های منو میخونید؟

برای بار چندم این مسئله ساده رو میگم امیدوارم بفهمی
                  این امپلی فایر تغذیه تک نیاز داره
                  این یعنی اینکه فقط از یه سر خروجی ترانس میشه استفاده کرد
                  و هر سر خروجی فقط 10 امپر میتونه بده
                  ولی این امپ توی پیک بار به 12 امپر نیاز داره.

در نتیجه یکی از خروجی های ترانس باید باز بشه و با سیم قطور تر پیچیده بشه تا بتونه 12 امپر بده چون الان با این قطر سیم فقط 10 امپر میتونه بده.

در مورد اون ولتاژ خروجی یکسوساز با خازن صافی هم فقط شمارو ارجاع میدم به کتب الکترونیک 1 مثل الکترونیک 1 دکتر میرعشقی.

دیدگاه

ببین عزیزم من باهات دعوا ندارم و نمیدونم چرا روی اشتباهت پا فشاری میکنی و در مقابل فهمیدن مقاومت.

حالا اینکه رفتی دوتا امپلی فایر منتاژ کردی یا ساختی یا هر چی مبنی بر این نیست که هر چی بگی وحی منزل باشه و با حرفات کل علم الکترونیک رو ببری زیر سوال.

نمیدونم تحصیلات اکادمیک در زمینه برق و الکترونیک داری یا نه ولی از حرفات و اینکه ساده ترین اصول الکترونیک رو نمی دونی بنظر میرسه نداشتی تا حالا

شما بحث خازن صافی و یکسوسازی و بحث ولتاژها که توی ترم 3 برق و توی کتاب الکترونیک 1 هست رو هم نمیدونید که هر دانشجوی پیش و پا افتاده برق هم این ها رو میدونه و شما بر اساس توهمات خودت و تجاربی که معلوم نیست از کجا بدست اوردی داری کل این هارو میبری زیر سوال.

حالا جدا از اینا

پست اول دوست عزیزمون که این تاپیک رو ایجاد کردن بخونید:
                    "1-من یک ترانس داشتم 50 ولت 10 آمپر تک که دادم ترانس ساز یک ترانس 50 ولت 10 آمپر دیگر گذاشت کنارش و تبدیلش کرده به ترانس 50 ولت 20 آمپر دوبل "

ببین گرامی با فارسی سلیس نوشته یک ترانس 50 ولت 10 امپر دقت کن میگه 10 امپر 10 امپر(نمیدونم چند بار باید اینو بگم و چجوری بگم تا متوجه بشی)
                    یعنی هر کدوم از این ترانس ها 10 امپر میتونه بده که دوتاش رو گذاشته کنار هم شده 50 ولت دوبل 20 امپر.
                    یعنی هر سر خروجی 10 امپره
                    اینا همه فارسی سلیس بودن امیدوارم بفهمی.

بعد من چند مرتبه دیگه پست های خودم رو خوندم و نفهمیدم که کجا گفتم سیم نازک تر برای جریان بیشتره و سیم کلف تر برای جریان کمتر
                    مطمعن هستید پست های منو میخونید؟

برای بار چندم این مسئله ساده رو میگم امیدوارم بفهمی
                    این امپلی فایر تغذیه تک نیاز داره
                    این یعنی اینکه فقط از یه سر خروجی ترانس میشه استفاده کرد
                    و هر سر خروجی فقط 10 امپر میتونه بده
                    ولی این امپ توی پیک بار به 12 امپر نیاز داره.

در نتیجه یکی از خروجی های ترانس باید باز بشه و با سیم قطور تر پیچیده بشه تا بتونه 12 امپر بده چون الان با این قطر سیم فقط 10 امپر میتونه بده.

در مورد اون ولتاژ خروجی یکسوساز با خازن صافی هم فقط شمارو ارجاع میدم به کتب الکترونیک 1 مثل الکترونیک 1 دکتر میرعشقی.
                    باشه خودشون اومدن میگن جریان ترانسو اصلا من اشتباه میکنم
                    این تاپیک رو که من 1 2 سال پیش گذاشتم فرمایشات جناب مهندس احمدی و جناب تحیری (خدابیامرز ) درمورد یکسو سازی رو بخون بعد متوجه میشی

خوب من نوشته پستتون رو خوندم و اولش هم اشتباه گفتین بعد که من شمارو متوجه اشتباهتون کردم سریع ویرایش کردید و اشتباهتون رو پاک کردین
                    منم اینو میگم که شما بفهمی (البته بعید بدونم ) اینها 2 تا ترانس 50 ولت هستن که گراند هاشون رو به هم وصل کردن یعنی میتونن یکی از این ترانسا رو بکنن از یکی دیگه شون استفاده کنن
                    هرکدوم از این ترانسا 20 آمپر هستن من خودم چند وقت پیش بهشون گفتم این ترانسو بخرن (برای یه آمپلی فایر دیگه )
                    موفق باشید

دیدگاه

باشه خودشون اومدن میگن جریان ترانسو اصلا من اشتباه میکنم
                      این تاپیک رو که من 1 2 سال پیش گذاشتم فرمایشات جناب مهندس احمدی و جناب تحیری (خدابیامرز ) درمورد یکسو سازی رو بخون بعد متوجه میشی

خوب من نوشته پستتون رو خوندم و اولش هم اشتباه گفتین بعد که من شمارو متوجه اشتباهتون کردم سریع ویرایش کردید و اشتباهتون رو پاک کردین
                      منم اینو میگم که شما بفهمی (البته بعید بدونم ) اینها 2 تا ترانس 50 ولت هستن که گراند هاشون رو به هم وصل کردن یعنی میتونن یکی از این ترانسا رو بکنن از یکی دیگه شون استفاده کنن
                      هرکدوم از این ترانسا 20 آمپر هستن من خودم چند وقت پیش بهشون گفتم این ترانسو بخرن (برای یه آمپلی فایر دیگه )
                      موفق باشید
                      چقدر ابراز امیدواری کردم که بفهمین ولی متاسفانه کارساز نبود.

ایشون پست اول نوشتن 50 ولت و 10 امپر هستن هر کدوم از ترانس ها و بنده روی حساب این اعداد و ارقام که همچنان موجوده جواب ایشون رو دادم

حالا اینکه شما خدا میدونه کجا میگین 20 امپره و شما به ایشون گفتین بگیره و فلان بهمان و این حرفها و توهمات دیگه به بند مربوط نیست و مشکل بنده نیست.

اون چیزی که موجوده اون پست اوله که و به زبان فارسی هم هست و همه دارن میبینن.

اینکه هی تهمت میزنین من ویرایش کردم و شما فلان کردین و... حقیقتا نمیدونم دارین در مورد چی صحبت میکنید و اگه حرفی دارین روی حساب اصول الکترونیک بزنید و بگین حرف بنده اشتباست نه اینکه ارجاع بدین به حرف های فلانی و فلان تاپیک و پست که حتی خودتون هم نفهمیدید اون پست ها چی دارن میگن.

همون پست اول که این رادیکال دوبرابر شدن ولتاژ و... رو نمیدونستید بنده نمیخواستم جواب بدم چون این مسئله به قدری ساده و بدیهیه جوریکه هیچ وقت فک نمیکردم به این شدت مجبور بشم این موضوع رو به کسی توضیح بدم و اخرشم طرف نفهمه.

و اون اصول الکترونیکی و اساس کار رو میخوایید متوجه بشید همون کتاب الکترونیک 1 دکتر میرعشقی یا کتاب اصول میکروالکترونیک پروفسور رضوی رو مطالعه کنید.

پ.ن:امیدوارم این بحث رو همینجا تموم کنید و دیگه ادامه ندید چون بنده دیگه ادامه نخواهم داد.

دیدگاه

ممنون از دوستان عزیز و ksra با با پوزش از طرف من از هر دو دوست گرامی
                        واقعا از دو دوست عزیز که هم وقت گذاشتن و هم زمان گذاشتند این مورد فنی رو بررسی کردند و بدون شک هم من و هم دیگر دوستان که دانش کافی در این زمینه نداریم در آینده به شدت از این گفتگو چیزهای جدیدی یاد می گیرن.
                        ----
                        دوستان من با ترانس ساز هم تماس گرفتم ایشون گفتند خیلی براشون دردسرساز هست که بخوان ترانس رو تغییر بدن و آهن ها دیگه درست در نمیاد و ... در نهایت قرار شد ترانس رو بدم بهشون که بفروشن به مشتری خاصی اگر پیدا شد

الان من برای این ماژول نیاز به منبع تغذیه 48 ولت DC یا حدود 15 آمپر نیاز دارم درسته؟ توی اینترنت گشتم چنین منبع تغذیه ای نبود. الان فکر کنم باید بدم یک ترانس دیگه بسازن برام. بهترین حالت ترانسی که باید بسازم چی هست الان به نظرتون؟ اگر فرض کنیم اصلا من ترانسی ندارم و نیاز هست که بدم و برام منبع تغذیه متناسب با ماژول رو بسازن در بهترین حالت

با زهم سپاس از لطف هر دو دوستمون آقا امیر و آقا پارسا

دیدگاه

ممنون از دوستان عزیز و ksra با با پوزش از طرف من از هر دو دوست گرامی
                          واقعا از دو دوست عزیز که هم وقت گذاشتن و هم زمان گذاشتند این مورد فنی رو بررسی کردند و بدون شک هم من و هم دیگر دوستان که دانش کافی در این زمینه نداریم در آینده به شدت از این گفتگو چیزهای جدیدی یاد می گیرن.
                          ----
                          دوستان من با ترانس ساز هم تماس گرفتم ایشون گفتند خیلی براشون دردسرساز هست که بخوان ترانس رو تغییر بدن و آهن ها دیگه درست در نمیاد و ... در نهایت قرار شد ترانس رو بدم بهشون که بفروشن به مشتری خاصی اگر پیدا شد

الان من برای این ماژول نیاز به منبع تغذیه 48 ولت DC یا حدود 15 آمپر نیاز دارم درسته؟ توی اینترنت گشتم چنین منبع تغذیه ای نبود. الان فکر کنم باید بدم یک ترانس دیگه بسازن برام. بهترین حالت ترانسی که باید بسازم چی هست الان به نظرتون؟ اگر فرض کنیم اصلا من ترانسی ندارم و نیاز هست که بدم و برام منبع تغذیه متناسب با ماژول رو بسازن در بهترین حالت

با زهم سپاس از لطف هر دو دوستمون آقا امیر و آقا پارسا
                          سلام
                          ترانس رو بده براتون بپیچن 20 آمپر 48 ولت ac
                          موفق باشید

دیدگاه

سلام
                            ترانس رو بده براتون بپیچن 20 آمپر 48 ولت ac
                            موفق باشید
                            درود
                            خروجی ولتاژ ac بعد از یکسوسازی با پل دیود و با اضافه شدن خازن ، ولتاژ موثر بسته به ظرفیت خازن خیلی بالاتر میرود ....و حرفای کاربرamir کاملاً درست میباشد !!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein951ann نمایش پست ها
                              درود
                              خروجی ولتاژ ac بعد از یکسوسازی با پل دیود و با اضافه شدن خازن ، ولتاژ موثر بسته به ظرفیت خازن خیلی بالاتر میرود ....و حرفای کاربرamir کاملاً درست میباشد !!!
                              سلام
                              میدونم بالا میره ولی تحت بار قرار میگیره ولتاژ دوباره به حالت قبلیش بر میگرده
                              موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X