اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت هیتر مقاومتی؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت هیتر مقاومتی؟؟

سلام خسته نباشید
    من 24 تا مقاومت نیم وات 180 اهم و یه منبع تغذیه 12 ولت 800 میلی آمپر دارم
    چند تا از این مقاومت ها رو میتونم باهم موازی و به منبع وصل کنم جوری که به منبع فشار نیاد و مقاومت ها داغ بشن ولی نسوزن؟

پاسخ : ساخت هیتر مقاومتی؟؟

....................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soheil22 نمایش پست ها
      سلام خسته نباشید
      من 24 تا مقاومت نیم وات 180 اهم و یه منبع تغذیه 12 ولت 800 میلی آمپر دارم
      چند تا از این مقاومت ها رو میتونم باهم موازی و به منبع وصل کنم جوری که به منبع فشار نیاد و مقاومت ها داغ بشن ولی نسوزن؟
      سلام
      با موازی کردن 12 تا مقاومت 180 اهمی به مقاومت معادل 15 اهم میرسیم که اگر به ولتاژ 12 ولت متصل بشه دقیقا 800 میلی آمپر جریان میکشه و روی هر مقاومت 0.8 وات تلفات توان داریم. اما از اونجایی که از منبع تغذیه باید کمتر از 800 میلی آمپر جریان کشید، پس مجبورید 11 یا تعداد کمتری مقاومت موازی کنید. ضمنا چون تلفات هر مقاومت 0.8 وات خواهد بود، مقاومت 0.5 وات در عرض چند دقیقه خواهد سوخت و حداقل باید از 1 وات استفاده کنید یا اینکه آرایش این مقاومت ها رو تغییر بدید که توان اتلافی هرکدوم از مقاومت ها کاهش پیدا کنه.
      نکته بعدی اینه استفاده به این شکل از مقاومت درست نیست و بهتره همونطوری که دوستان توی تاپیک قبلی گفتن از روش های دیگه برای تولید گرما استفاده کنید.

دیدگاه

سلام من نمیدونم اپلیکیشنتون چیه. ولی من اگه جای شما بودم سیم کروم رو میپیچیدم دور گچ های استوانه ای مخصوص المنت که تو هر الکتریکی گیر میاد و مقاومت دلخواه رو درست میکردم.هزینه ی بسیار پایین تری داره نسبت به مقاومت های کمیاب و گران قیمت!

امیرحسین ضیا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X