اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرام کردن برد آردوینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرام کردن برد آردوینو

سلام خدمت همه ی دوستان

من مدتی پیش یه برد آردینو مگا خریدم و برد هم صحیح و سالم کار میکرد تا اینکه یه مدت پیش توسط یه اشتباه انسانی پروگرامش که atmel 16U2 هست از کار افتاد .

منم پروگرامر usb to ttl cp2102 رو براش گرفتم ولی هرکاری کردم لپ تاپم که ویندوز 10 روشه نتونست شناساییش کنه ...

الان فکرم اینه که با استفاده از برد esp32 بردم رو پروگرام کنم به نظرتون جواب میده؟ یا اینکه مجبورم یه برد آردوینو مگای دیگه تهیه کنم؟؟؟

لطفا کمکم کنین با تشکر

پاسخ : پروگرام کردن برد آردوینو

نوشته اصلی توسط mr.saki نمایش پست ها
    سلام خدمت همه ی دوستان

من مدتی پیش یه برد آردینو مگا خریدم و برد هم صحیح و سالم کار میکرد تا اینکه یه مدت پیش توسط یه اشتباه انسانی پروگرامش که atmel 16U2 هست از کار افتاد .

منم پروگرامر usb to ttl cp2102 رو براش گرفتم ولی هرکاری کردم لپ تاپم که ویندوز 10 روشه نتونست شناساییش کنه ...

الان فکرم اینه که با استفاده از برد esp32 بردم رو پروگرام کنم به نظرتون جواب میده؟ یا اینکه مجبورم یه برد آردوینو مگای دیگه تهیه کنم؟؟؟

لطفا کمکم کنین با تشکر
    سلام. کلا دو تا راه برا پروگرم دارین. یک اینکه مبدل سریال استفاده کنی(RX,TX)(همین CP2102 که ویندوز مثل کره میشناستش. فقط باید وقتی نوشت آپلودینگ میکرو رو ریست کنی اگه داری 4 تا سیم استفاده میکنی) راه دیگه اینکه توسط SPI بیای پروگرمش کنی. هم میتونی از usbasp استفاده کنی. هم از هر میکروی دیگه که SPI ساپورت میکنه. حتی از یک آردویینو نانو یا اونو هم میتونی استفاده کنی. حتی از یک اتمگا هشت ساده هم میتونی استفاده کنی(بوت لودر آردویینو رو بریز روش و اسکچ آردویینو از آی اس پی رو روش بریز و توتریالش رو از رفرنس های آردویینو دنبال کن) تمامی این راه ها در صورتی جواب میده که شما به atmega2560 روی آردویینو مگا آسیب نرسونده باشین. ضمن اینکه چیپ سوخته رو هم از رو برد بردار و کانکشن هاشو تمیز کن که اتصالی با هم نداشته باشن(دی سولدر کن)

امیرحسین ضیا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X