ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2020/03/07
    2
    0

قفل گذاشتن روی اردوینو

سلام وقت بخیر من یک دستگاهی رو با اردوینو ساختم و میخوام اون رو به مرحله تولید برسونم
    میخواستم ببینم چطور میتونم روی برنامه قفلی بزارم که از طریق پروگرامر نتوانند کد های موجود در ای سی رو بخونن و بهش دست پیدا کنن
    برد من Uno r3 هستش
    2017/06/13
    725
    372

پاسخ : قفل گذاشتن روی اردوینو

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan.zamani

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام وقت بخیر من یک دستگاهی رو با اردوینو ساختم و میخوام اون رو به مرحله تولید برسونم
    میخواستم ببینم چطور میتونم روی برنامه قفلی بزارم که از طریق پروگرامر نتوانند کد های موجود در ای سی رو بخونن و بهش دست پیدا کنن
    برد من Uno r3 هستش
    سلام
    کدها رو که نمیتونن ببینن ولی میتونن برنامه رو روی یه میکروکنترلر دیگه کپی کنن. برای قفل گذاری روی فلش میکروکنترلر باید از لاک بیت های مخصوص استفاده کرد که میتونید سرچ کنید در موردش. توی دیتاشیت میکروکنترلر مورد نظرتون (فکر کنم برای برد شما ATmega328P باشه) توی قسمت Memory Programming میتونید جدول حالت های مختلف این بیت ها رو ببینید.
    البته باید بگم قفل گذاری فلش میکروکنترلر هم تضمین صد درصدی ایجاد نمیکنه و معمولا توی کارهای حرفه ای از ترفندهای دیگه ای هم به صورت ضمنی استفاده میکنن که کمی پیچیده تر هستن و هزینه تولیدم گاهی اوقات بالاتر میبرن. توی انجمن مطالبی در این باره هست و اگر خواستید میتونید مطالعه کنید.
    2020/03/07
    2
    0

ممنونم از پاسخ شما منظور از ترفند های ضمنی یعنی پیاده سازی نوع قفل نرم افزاری به صورت اختصاصی هست ؟
    2017/06/13
    725
    372

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan.zamani

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

ممنونم از پاسخ شما منظور از ترفند های ضمنی یعنی پیاده سازی نوع قفل نرم افزاری به صورت اختصاصی هست ؟
    بله از شیوه های نرم افزاری استفاده میشه. مثلا میکروکنترلرهای STM32 چند بیت unique ID دارن که میشه توی برنامه قید کرد اگر میکروکنترلر همون ID مشخص رو داشت برنامه ادامه پیدا کنه. برای میکروکنترلرهایی مثل AVR که همچین چیزی ندارن میشه از سخت افزارهای جانبی که این نوع ID رو دارن استفاده کرد. مثلا فکر کنم سنسور دمای DS18B20 چنین قابلیتی داره و خیلی هم ازش استفاده میشه.
    البته راه های دیگه ای مثل استفاده از EEPROM هم هست که توضیحش کمی مفصل تر میشه و میتونید مراجعه کنید به مطالبی که در این مورد قبلا توسط اعضا داخل انجمن قرار گرفته.
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4