اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نوک هویه بسیار ارزان و اقتصادی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نوک هویه بسیار ارزان و اقتصادی

سلام علیکم
    نظر به اینکه هر ایده از طرف خداست و از خودم چیزی ندارم آنرا در اختیار عموم قرار میدهم:
    اکثر دوستان الکترونیک کار از هویه 40 وات استفاده میکنند و اغلب با خرابی نوک از قبیل خوردگی و شکستگی آن روبرو هستند خودم هم جزو این دوستان هستم.
    چاره چیه:
    با مراجعه به کالای برق صنعتی کابل مفتولی 10mm2*2 و یا 4*10mm2 مارک معروف ایران(....) که قطرش تقریبا همسایز نوک هویه میباشد به طول 1 یا 2 متر خریداری کنند.(خودم1 متر 2*10 گرفتم 30 عدد نوک هویه شد25 هزار تومان)

بعدش با لخت کردن آن و تکه تکه کردن آن به اندازه نوک هویه و یک طرف آن بوسیله مینی سنگ فرز شبیه نوک هویه کنند و استفاده کنند.
    کارکردش عالی هست خیلی کم کثیف میشه
    هر نوک برای 1 الی 2 ماه هست
    البته به شرط ثابت نگه داشتن گرمای نوک بین 300 الی 320 درجه که با دیمر و تنظیم ولتاژ هویه بین 80 الی 100 ولت همه چیز حل میشه.
    دیمر پنکه سقفی برای دوستان بی حوصله و برای دوستان با حوصله مدار زیر که خودم هم با تغییر مقادیر المان ساخته ام (البته مقادیر برای مدار زیر درست میباشد)رو پیشنهاد میدم.
    جدیدترین ویرایش توسط MOJTABAV; ۰۸:۳۶ ۱۳۹۸/۱۲/۱۸.
    بگذارید و بگذرید
    ببینید و دل مبندید
    چشم بیاندازید ودل مبازید که
    دیر یا زود باید گذاشت و گذشت... حضرت علی(ع)

پاسخ : نوک هویه بسیار ارزان و اقتصادی

نوشته اصلی توسط MOJTABAV نمایش پست ها
    سلام علیکم
    نظر به اینکه هر ایده از طرف خداست و از خودم چیزی ندارم آنرا در اختیار عموم قرار میدهم:
    اکثر دوستان الکترونیک کار از هویه 40 وات استفاده میکنند و اغلب با خرابی نوک از قبیل خوردگی و شکستگی آن روبرو هستند خودم هم جزو این دوستان هستم.
    چاره چیه:
    با مراجعه به کالای برق صنعتی کابل مفتولی 10mm2*2 و یا 4*10mm2 مارک معروف ایران(....) که قطرش تقریبا همسایز نوک هویه میباشد به طول 1 یا 2 متر خریداری کنند.(خودم1 متر 2*10 گرفتم 30 عدد نوک هویه شد25 هزار تومان)

بعدش با لخت کردن آن و تکه تکه کردن آن به اندازه نوک هویه و یک طرف آن بوسیله مینی سنگ فرز شبیه نوک هویه کنند و استفاده کنند.
    کارکردش عالی هست خیلی کم کثیف میشه
    هر نوک برای 1 الی 2 ماه هست
    البته به شرط ثابت نگه داشتن گرمای نوک بین 300 الی 320 درجه که با دیمر و تنظیم ولتاژ هویه بین 80 الی 100 ولت همه چیز حل میشه.
    دیمر پنکه سقفی برای دوستان بی حوصله و برای دوستان با حوصله مدار زیر که خودم هم با تغییر مقادیر المان ساخته ام (البته مقادیر برای مدار زیر درست میباشد)رو پیشنهاد میدم.
    سلام
    برای هویه 60 واتم میشه استفادش کرد ؟ برای من هم خورده شده و هم شکسته و قلع رو پخش میکنه
    بعد با سنباده نمیشه نوکش رو مثل نوک هویه تیزش کرد؟

دیدگاه

پاسخ : نوک هویه بسیار ارزان و اقتصادی

سلام
      فقط تنها موضوع استفاده کردن یا نکردن آن قطر سیم میباشد ببیند که اگر قطر نوک تفاوت زیادی نداشته باشه موردی نداره.
      توصیه من جهت ساخت نوک فقط بدلیل سرعت بالای آماده کردن است و الا مشکلی نداره با هر چیزی بخوای بسابی اشکالی نداره
      موفق باشید
      .
      جدیدترین ویرایش توسط MOJTABAV; ۱۵:۴۳ ۱۳۹۸/۱۲/۱۸.
      بگذارید و بگذرید
      ببینید و دل مبندید
      چشم بیاندازید ودل مبازید که
      دیر یا زود باید گذاشت و گذشت... حضرت علی(ع)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X