اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رمز کردن صدا در فرکانس FM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رمز کردن صدا در فرکانس FM

سلام دوستان

من فرستنده و گیرنده FM رو طراحی کردم و به خوبی و برد بالا جواب میده فقط تنها نکته ای که هست اینه که میخوام صدا فقط در گیرنده من شنیده بشه...به غیر از تبدیل آنالوگ به دیجیتال راه دیگه ای ( ترجیحا ساده ) وجود داره؟

پاسخ : رمز کردن صدا در فرکانس FM

نوشته اصلی توسط mohsensesanat نمایش پست ها
    سلام دوستان

من فرستنده و گیرنده FM رو طراحی کردم و به خوبی و برد بالا جواب میده فقط تنها نکته ای که هست اینه که میخوام صدا فقط در گیرنده من شنیده بشه...به غیر از تبدیل آنالوگ به دیجیتال راه دیگه ای ( ترجیحا ساده ) وجود داره؟
    برای سیستمهای آنالوگ راه دیگه ای غیر از اختصاص کانال و فرکانس مخصوص وجود نداره.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده نمایش پست ها
      برای سیستمهای آنالوگ راه دیگه ای غیر از اختصاص کانال و فرکانس مخصوص وجود نداره.
      ممنونم...
      حالا به نظر شما چجوری میتونم آنتی روی PCB طراحی کنم یا آنتن مجزایی بذارم که فرکانسش از 108 MHZ بیشتر بشه و حدود همون فرکانس رو هم روی گیرنده خودم بتونم اعمال کنم تا صدا رو بگیرم؟

دیدگاه

سلام دوستان

راه ساده وجود نداره. ولی یادمه سرکلاس مخابرات استادمون یک روش آنالوگ رمزنگاری که توی بیسیم های قدیمی استفاده میشد رو توضیح داد. یک روش دو فرکانسی یا سه فرکانسی که در صورتی که این فرکانس ها درست تنظیم شده باشند، سیگنال دمدوله میشه.
        البته میتونی دو مرحله مدولاسیون یا حتی مدولاسیون ترکیبی انجام بدی
        ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

ممنونم...
          حالا به نظر شما چجوری میتونم آنتی روی PCB طراحی کنم یا آنتن مجزایی بذارم که فرکانسش از 108 MHZ بیشتر بشه و حدود همون فرکانس رو هم روی گیرنده خودم بتونم اعمال کنم تا صدا رو بگیرم؟
          فرکانس کریر رو شما تعیین میکنین و آنتن تنها در فضا منتشرش میکنه.
          طبعا ابتدا باید فرکانس مورد نظرتون رو بسازین و بعد هم براش آنتن مناسب تهیه کنین.
          آنتن تو مقدار فرکانس کریر تاثیری نداره. اما با گین و پترنش تو اون فرکانس خاص، میتونه روی دامنه و برد سیگنال تاثیر بذاره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده نمایش پست ها
            فرکانس کریر رو شما تعیین میکنین و آنتن تنها در فضا منتشرش میکنه.
            طبعا ابتدا باید فرکانس مورد نظرتون رو بسازین و بعد هم براش آنتن مناسب تهیه کنین.
            آنتن تو مقدار فرکانس کریر تاثیری نداره. اما با گین و پترنش تو اون فرکانس خاص، میتونه روی دامنه و برد سیگنال تاثیر بذاره.
            خیلی ممنون و تشکر
            پس الان با این اوصاف میشه یک رفرنس یا یک مداری که بتونه صدا رو از مبدا بگیره و در مقصد پخش کنه معرفی کنین؟
            من انتقال صدا با nrf هم بررسی کردم ولی توی تبدیل صدا از آنالوگ به دیجیتال و باز تبدیل دیجیتال به آنالوگ مشکل خوردم. البته بگم که یک پروژه با آردینو برای انتقال صدا هست ولی متاسفانه مدارشو بستم اصلا کار نکرد.
            اگر تو این موضوع بتونین کمک کنید خیلی ممنون میشم

دیدگاه

خیلی ممنون و تشکر
              پس الان با این اوصاف میشه یک رفرنس یا یک مداری که بتونه صدا رو از مبدا بگیره و در مقصد پخش کنه معرفی کنین؟
              من انتقال صدا با nrf هم بررسی کردم ولی توی تبدیل صدا از آنالوگ به دیجیتال و باز تبدیل دیجیتال به آنالوگ مشکل خوردم. البته بگم که یک پروژه با آردینو برای انتقال صدا هست ولی متاسفانه مدارشو بستم اصلا کار نکرد.
              اگر تو این موضوع بتونین کمک کنید خیلی ممنون میشم
              خواهش میکنم.
              متاسفانه مدار کاربردی سراغ ندارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X