ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    2015/05/12
    یزد
    13
    4

سوختن میکرو stm8

سلام وقت همگی بخیر.
    من برای اولین برای میکرو stm8s کد چشمک زدن ال ای دی رو با کتابخونه SPL نوشتم، همه چیز به درستی کار کرد اما میکرو بعد از 4-5 دقیقه سوخت. یعنی نه ال ای دی روشن میشه و نه پروگرمر اونو میشناسه. من میکرو رو عوض کردم و این اتفاق برای دو میکرو دیگه تکرار شد، لطفا منو راهنمایی کنید که ایراد از چی میتونه باشه؟

#include "stm8s.h"

#define LED_GPIO_PORT (GPIOD)
    #define LED_GPIO_PINS (GPIO_PIN_1)

void Delay (uint16_t nCount);

void main(void)
    {
    GPIO_Init(LED_GPIO_PORT, (GPIO_Pin_TypeDef)LED_GPIO_PINS, GPIO_MODE_OUT_PP_LOW_SLOW);

while (1)
    {
    GPIO_WriteReverse(LED_GPIO_PORT, (GPIO_Pin_TypeDef)LED_GPIO_PINS);
    Delay(0xFFFF);
    }
    }

void Delay(uint16_t nCount)
    {
    while (nCount != 0)
    {
    nCount--;
    }
    }

2018/07/30
    اهواز
    143
    78

پاسخ : سوختن میکرو stm8

چون از پایه PD1 نباید استفاده میکردید.
    پایه D1 همون پایه SWIM ه که شما تو برنامه به شکل خروجی تعریفش کردید. عملا پروگرامر دیگه دسترسی بهش نداره.

اما اینکه چرا 4 -5 ثانیه بعد سوخت رو نظری ندارم. تو این 4-5 ثانیه، پروگرامر بهش وصل بود ؟
    2015/05/12
    یزد
    13
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط tiranoid

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

چون از پایه PD1 نباید استفاده میکردید.
    پایه D1 همون پایه SWIM ه که شما تو برنامه به شکل خروجی تعریفش کردید. عملا پروگرامر دیگه دسترسی بهش نداره.

اما اینکه چرا 4 -5 ثانیه بعد سوخت رو نظری ندارم. تو این 4-5 ثانیه، پروگرامر بهش وصل بود ؟
    ممنونم از پاسختون.
    از پایه و پورت های دیگه هم استفاده کردم،هم از منبع تغذیه جداگانه استفاده کردم و هم به پروگرمر وصل بود. سه تا میکرو در سه حالت مختلف تست کردم و همگی سوختن. حداکثر 5 دقیقه کار کردن و سوختن. ممکنه بخاطر کیفیت پایین میکرو باشه؟
    ویرایش توسط seomid : 2020/03/08 در ساعت 12:52
    2017/11/05
    Amol
    895
    420

نقل قول نوشته اصلی توسط seomid

ممنونم از پاسختون.
    از پایه و پورت های دیگه هم استفاده کردم،هم از منبع تغذیه جداگانه استفاده کردم و هم به پروگرمر وصل بود. سه تا میکرو در سه حالت مختلف تست کردم و همگی سوختن. حداکثر 5 دقیقه کار کردن و سوختن. ممکنه بخاطر کیفیت پایین میکرو باشه؟
    سلام. میدونم که قطعا چک کردین ولی پرسیدن عیب نیست شما منبع تغذیه میکرو رو 3.3 دادی و منبع بدون نویز هست؟ خیلی برام عجیبه اگه متوجه شدی مارو هم در جریان بذار(پروگرمر در همه حالا وصل بود؟)

امیرحسین ضیا
    2012/12/23
    تهران
    823
    511

سلام وقت همگی بخیر.
    من برای اولین برای میکرو stm8s کد چشمک زدن ال ای دی رو با کتابخونه SPL نوشتم، همه چیز به درستی کار کرد اما میکرو بعد از 4-5 دقیقه سوخت. یعنی نه ال ای دی روشن میشه و نه پروگرمر اونو میشناسه. من میکرو رو عوض کردم و این اتفاق برای دو میکرو دیگه تکرار شد، لطفا منو راهنمایی کنید که ایراد از چی میتونه باشه؟
    سلام
    این میکرو تا 5 ولت کار میکینه و به این راحتی ها نمی سوزه، دو تا سوال اول اینکه از چه منبع تغذیه ای استفاده کردید؟ دو اینکه C1 رو همون 680 نانو قرار دادید یا بیشتر و یا کمتر؟
    أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَى نَصْرِهِمْ لَقَدِيرٌ ﴿۳۹حج﴾
    به كسانى كه جنگ بر آنان تحميل شده رخصت [جهاد] داده شده است چرا كه مورد ظلم قرار گرفته ‏اند و البته خدا بر پيروزى آنان سخت تواناست

دوستانی که نیاز به قطعات خاص و نایاب دارن، پیام بدن در خدمتیم
    2015/05/12
    یزد
    13
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Zia

سلام. میدونم که قطعا چک کردین ولی پرسیدن عیب نیست شما منبع تغذیه میکرو رو 3.3 دادی و منبع بدون نویز هست؟ خیلی برام عجیبه اگه متوجه شدی مارو هم در جریان بذار(پروگرمر در همه حالا وصل بود؟)
    دوست عزیز دوتا از میکروها متصل به خروجی 3.3 پروگرمر ST-LINK V2 سوختن و سومی یه منبع سویچینگ بود. راستش چون اسکوپ ندارم دقیقا نمیتونم تایید کنم که نویز نداشتن. اگر متوجه اشکال شدم بله حتما.
    زمانی که از تغذیه پروگرمر استفاده میکردم پایه ریست و swim متصل بود ولی وقتی سومیو به منبع زدم اونارو جدا کردم.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط pencil

سلام
    این میکرو تا 5 ولت کار میکینه و به این راحتی ها نمی سوزه، دو تا سوال اول اینکه از چه منبع تغذیه ای استفاده کردید؟ دو اینکه C1 رو همون 680 نانو قرار دادید یا بیشتر و یا کمتر؟
    دو بار که میکرو به پروگرمر متصل بود هم تغذیه 3.3 و هم پایه ریست و swim. برای سومین بار بعد از پروگرم شدن، پروگرمر رو کاملا جدا کردم و از منبع سویچینگ استفاده کردم. خازن اول 3.3 میکرو بود بعد 680نانو زدم.
    2018/07/30
    اهواز
    143
    78

اگر از پایه D1 استفاده نکردید، تغذیه بین 3 تا 6 ولت هست، ریست آزاده و یه خازن 1 میکرو برای VCAP گذاشتید و همچنان این مشکل هست، دیگه مشکلات جانبی و غیرمنطقی هستن. مثلا موقع لحیم کاریش روی برد توسعه یا برد تبدیل، پایه ها به هم چسبیده باشن یا به خوبی لحیم نشده باشن و از این دست موارد. واقعا هم زیاد پیش میاد از این دست
    2015/05/12
    یزد
    13
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط tiranoid

اگر از پایه D1 استفاده نکردید، تغذیه بین 3 تا 6 ولت هست، ریست آزاده و یه خازن 1 میکرو برای VCAP گذاشتید و همچنان این مشکل هست، دیگه مشکلات جانبی و غیرمنطقی هستن. مثلا موقع لحیم کاریش روی برد توسعه یا برد تبدیل، پایه ها به هم چسبیده باشن یا به خوبی لحیم نشده باشن و از این دست موارد. واقعا هم زیاد پیش میاد از این دست
    سلام وقت بخیر. خودمم دارم شاخ در میارم، من میکرو های STM32 رو خیلی کار کردم و تاحالا یک مورد اینطوری نسوخته.با میکروسکوپ عکس گرفتم شما خودتون قضاوت کنید.درضمن همیشه بعد لحیم کاری با اسپری ناهید شستشو میدم.

2017/11/05
    Amol
    895
    420

سلام وقت بخیر. خودمم دارم شاخ در میارم، من میکرو های STM32 رو خیلی کار کردم و تاحالا یک مورد اینطوری نسوخته.با میکروسکوپ عکس گرفتم شما خودتون قضاوت کنید.درضمن همیشه بعد لحیم کاری با اسپری ناهید شستشو میدم.

شاید پی سی بی مشکل داره. ترک هارو چک کنین ضمن اینکه جریان کشی خود میکرو رو چک کنین ببینین چقدر هست بدون برنامه. و با برنامه بلینک در صورت روشن بودن پایه مذکور چقدر هست

امیرحسین ضیا
    2012/12/23
    تهران
    823
    511

دوست عزیز دوتا از میکروها متصل به خروجی 3.3 پروگرمر ST-LINK V2 سوختن و سومی یه منبع سویچینگ بود. راستش چون اسکوپ ندارم دقیقا نمیتونم تایید کنم که نویز نداشتن. اگر متوجه اشکال شدم بله حتما.
    زمانی که از تغذیه پروگرمر استفاده میکردم پایه ریست و swim متصل بود ولی وقتی سومیو به منبع زدم اونارو جدا کردم.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

دو بار که میکرو به پروگرمر متصل بود هم تغذیه 3.3 و هم پایه ریست و swim. برای سومین بار بعد از پروگرم شدن، پروگرمر رو کاملا جدا کردم و از منبع سویچینگ استفاده کردم. خازن اول 3.3 میکرو بود بعد 680نانو زدم.
    سلام مطابق داکیومنت های AN2752 و AN2860 خازن رو ، روی 1 میکرو بزارید، از طرفی چون شما فرمودید با تغذیه پروگرامر کار میکنه، من حدس میزنم پایه های ریست پروگرامر رو از برد جدا نمی کنید، پس بعد از پروگرامر کردن، بطور کلی از پروگرامر جدا کنید و با یه تغذیه جدا و مستقل روشنش کنید، حالت سومی هم هست که احتمالش کمه برای سوختن میکرو؛ که چون شما پایه SWIM رو بصورت PUSH-PULL قرار دادید، SWIM پروگرامر نقش سینک و سورس داشته برای پین میکروی شما و باعث جریان کشی و در نتیجه سوختن اون پین شده ( معمولا پروگرامر ها محافظت لازم رو دارن و احتمالش کمه این اتفاق.
    أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَى نَصْرِهِمْ لَقَدِيرٌ ﴿۳۹حج﴾
    به كسانى كه جنگ بر آنان تحميل شده رخصت [جهاد] داده شده است چرا كه مورد ظلم قرار گرفته ‏اند و البته خدا بر پيروزى آنان سخت تواناست

دوستانی که نیاز به قطعات خاص و نایاب دارن، پیام بدن در خدمتیم
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10