اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

صدای هوم و نویز با تغییر ولوم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

صدای هوم و نویز با تغییر ولوم

با سلام. دوستان من ولوم آمپلی فایر XH-M510 را از روی برد جدا کرده و با سیم به بدنه*ی جعبه آمپلی خانگی متصل نمودم. حالا وقتی دستگاه را روشن می*کنم و ولوم را در بازه**ی 0 الی 40 درصد بگذارم هیچ نویزی وجود ندارد. ولی در بازه*ی بین حدودا 40 تا 70 درصد صدای نویز هست و زیاد میشه. و دوباره اگر ولوم را دز حدود 80الی 100 بگذارم باز صدای نویز قطع میشه.
    این مشکل از چی میتونه باشه؟

پاسخ : صدای هوم و نویز با تغییر ولوم

نوشته اصلی توسط miraziz نمایش پست ها
    با سلام. دوستان من ولوم آمپلی فایر XH-M510 را از روی برد جدا کرده و با سیم به بدنه*ی جعبه آمپلی خانگی متصل نمودم. حالا وقتی دستگاه را روشن می*کنم و ولوم را در بازه**ی 0 الی 40 درصد بگذارم هیچ نویزی وجود ندارد. ولی در بازه*ی بین حدودا 40 تا 70 درصد صدای نویز هست و زیاد میشه. و دوباره اگر ولوم را دز حدود 80الی 100 بگذارم باز صدای نویز قطع میشه.
    این مشکل از چی میتونه باشه؟
    سلام
    بدنه ی آمپلی فایر آهنی هست ؟ و منفی رو بهش وصل کردین ؟ قبل از اینکه از برد جداشد کنید مشکلی نداشت؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra نمایش پست ها
      سلام
      بدنه ی آمپلی فایر آهنی هست ؟ و منفی رو بهش وصل کردین ؟ قبل از اینکه از برد جداشد کنید مشکلی نداشت؟
      باکس آمپلیاز چوب است.
      منظورتون از منفی را متوجه نشدم؟
      قبل از اینکه جدا کنم این مورد را امتحان نکرده بودم

دیدگاه

باکس آمپلیاز چوب است.
        منظورتون از منفی را متوجه نشدم؟
        قبل از اینکه جدا کنم این مورد را امتحان نکرده بودم
        سلام
        ولوم رو مستقیم به برد آمپلی فایر وصل کن ببین چی میشه ؟
        اگر درست نشد صبر کنید تا دوستان دیگر بیان و راهنماییتون کنن
        موفق باشید

دیدگاه

سلامولوم رو مستقیم به برد آمپلی فایر وصل کن ببین چی میشه ؟ اگر درست نشد صبر کنید تا دوستان دیگر بیان و راهنماییتون کننموفق باشید
          متاسفانه بازگرداندن ولوم بر روی برد تقریبا دیگر ناممکن است.البته اشاره کنم که به برد دو ورودی متصل است. یکی سیم مادگی aux است. و دیگری ورودی auxکه از ماژول بلوتوث می*آید.وقتی فقط ماژول بلوتوپ متصل است هیچ نویزی نداره ولی وقتی سیم مادگی aux را هم متصل می کنم این مشکل پیش می اید.
          [MENTION=225678]real_ahmadi[/MENTION] آقای احمدی قبلا هم مشکلی مثل این وجود داشت و شما تجربه*ای در این مورد داشتید. ممنون می شوم راهنمایی کنید.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

البته اضافه کنم که من با استفاده از راهنمایی این ویدیو R و L کابل aux را با استفاده از یک مقاومت 1k به سیم گراند aux متصل کردم و نویز تا حدودی کاهش یافت. یا اگر انگشتم را به سر کابل aux بزنم صدای خش*خش نمیده. ولی کاملا نویز را از بین نبرد!

فکر کنم این نویز از کابل aux است که تو اکثر این ماژول*ها پیش می* آید
          جدیدترین ویرایش توسط miraziz; ۲۱:۵۷ ۱۳۹۸/۱۲/۱۹.

دیدگاه

متاسفانه بازگرداندن ولوم بر روی برد تقریبا دیگر ناممکن است.البته اشاره کنم که به برد دو ورودی متصل است. یکی سیم مادگی aux است. و دیگری ورودی auxکه از ماژول بلوتوث می*آید.وقتی فقط ماژول بلوتوپ متصل است هیچ نویزی نداره ولی وقتی سیم مادگی aux را هم متصل می کنم این مشکل پیش می اید.
            @real_ahmadi آقای احمدی قبلا هم مشکلی مثل این وجود داشت و شما تجربه*ای در این مورد داشتید. ممنون می شوم راهنمایی کنید.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

البته اضافه کنم که من با استفاده از راهنمایی این ویدیو R و L کابل aux را با استفاده از یک مقاومت 1k به سیم گراند aux متصل کردم و نویز تا حدودی کاهش یافت. یا اگر انگشتم را به سر کابل aux بزنم صدای خش*خش نمیده. ولی کاملا نویز را از بین نبرد!

فکر کنم این نویز از کابل aux است که تو اکثر این ماژول*ها پیش می* آید
            سلام
            من قبلا از این کارا خیلی زیاد انجام میدادم و همش کل روزم رو با اینجور چیزا ور میرفتم که الان کسالت افتاده تو جونم و کلا بیخیال شدم
            همیشه سعی کنید از کابل aux مرغوب و شیلد دار استفاده کنید تا نویز نداشته باشید
            در ضمن در خروجی کابل aux که میره به ورودی آمپلی فایر یک خازن 4.7 نانو فاراد رو برای L سری و بعد هم همینکار رو برای R انجام بده.
            درضمن در خروجی برق منبع تغذیتون یه فیلتر LC که متشکل از خازن و سلف هست استفاده کنید تا ریپل رو کاملا از بین ببره . مدارتون رو چک کنید که یه وقتی قلع مردگی نداشته باشه اگر قلع مردگی داشت رفعش کنید . مدار رو بررسی کنید که خازن ها یه وقتی باد یا نشتی نکرده باشن (خازن های الکترولیت )
            تا بعد ببینیم چی میشه
            موفق باشید
            جدیدترین ویرایش توسط ksra; ۲۲:۲۹ ۱۳۹۸/۱۲/۱۹.

دیدگاه

سلام
              من قبلا از این کارا خیلی زیاد انجام میدادم و همش کل روزم رو با اینجور چیزا ور میرفتم که الان کسالت افتاده تو جونم و کلا بیخیال شدم
              همیشه سعی کنید از کابل aux مرغوب و شیلد دار استفاده کنید تا نویز نداشته باشید
              در ضمن در خروجی کابل aux که میره به ورودی آمپلی فایر یک خازن 4.7 نانو فاراد رو برای L سری و بعد هم همینکار رو برای R انجام بده.
              درضمن در خروجی برق منبع تغذیتون یه فیلتر LC که متشکل از خازن و سلف هست استفاده کنید تا ریپل رو کاملا از بین ببره . مدارتون رو چک کنید که یه وقتی قلع مردگی نداشته باشه اگر قلع مردگی داشت رفعش کنید . مدار رو بررسی کنید که خازن ها یه وقتی باد یا نشتی نکرده باشن (خازن های الکترولیت )
              تا بعد ببینیم چی میشه
              موفق باشید
              کابل aux شیلدار خرید و خودم ساختمش. خازن را هم امتحان کردم ولی درست نشد.
              واقعا این مشکل صدای نویز aux عذاب آور است. این همه هزینه ی می*کنی ماژول می*خری، با چوپ راش باکس درست می کنی ولی آخرش همین اندک صدای نویز تو ذوق آدم میزنه. کاش یه راه حل قطعی و ساده*تری بود.
              جالب انجاست که خروجی auxای که از ماژول بلوتوث می*آید ذره*ای نویز ندارد!

دیدگاه

کابل aux شیلدار خرید و خودم ساختمش. خازن را هم امتحان کردم ولی درست نشد.
                واقعا این مشکل صدای نویز aux عذاب آور است. این همه هزینه ی می*کنی ماژول می*خری، با چوپ راش باکس درست می کنی ولی آخرش همین اندک صدای نویز تو ذوق آدم میزنه. کاش یه راه حل قطعی و ساده*تری بود.
                جالب انجاست که خروجی auxای که از ماژول بلوتوث می*آید ذره*ای نویز ندارد!
                سلام
                منفی ورودی صدا رو که میره به ماژول آمپلی فایر رو به منفی تغذیه آمپلی فایر وصل کن باید دیگه برطرف بشه این آخرین راهه
                درضمن از کابل aux مرغوب و آماده استفاده کن
                موفق باشید

دیدگاه

سلام
                  منفی ورودی صدا رو که میره به ماژول آمپلی فایر رو به منفی تغذیه آمپلی فایر وصل کن باید دیگه برطرف بشه این آخرین راهه
                  درضمن از کابل aux مرغوب و آماده استفاده کن
                  موفق باشید
                  منفی ها را به هم متصل کردم و متاسفانه با همان صدای نویز باقی موند.
                  چون یک ورودی مادگی aux به بدنه*ی باکس گذاشته ام از انجا تا خود ماژول را مجبوربودم خودم سیم کشی کنم و به یک مادگی aux لحیم کنم.

یک ماژولی نیست که بین aux و آمپلی بزنیم تا نویز گرفته شود؟

دیدگاه

منفی ها را به هم متصل کردم و متاسفانه با همان صدای نویز باقی موند.
                    چون یک ورودی مادگی aux به بدنه*ی باکس گذاشته ام از انجا تا خود ماژول را مجبوربودم خودم سیم کشی کنم و به یک مادگی aux لحیم کنم.

یک ماژولی نیست که بین aux و آمپلی بزنیم تا نویز گرفته شود؟
                    سلام
                    آقا ماژول بلوتوث و کابل aux و... رو همه رو جدا کن
                    از بردای فلش خور بلوتوث دار استفاده کن ورودی aux هم دارن
                    موفق باشید

دیدگاه

سلام
                      آقا ماژول بلوتوث و کابل aux و... رو همه رو جدا کن
                      از بردای فلش خور بلوتوث دار استفاده کن ورودی aux هم دارن
                      موفق باشید
                      اینم خریدم و امتحان کردم ولی باز همون نویز است. مطمئنم این نویز از ولوم است. از وقتی که از روی برد جدا کرده ام. نمی دونم چرا

دیدگاه

اینم خریدم و امتحان کردم ولی باز همون نویز است. مطمئنم این نویز از ولوم است. از وقتی که از روی برد جدا کرده ام. نمی دونم چرا
                        سلام
                        خوب لحیم کاری کردید ؟ من توی عکس دیدم یکم نا فرم لحیم کاری کردید و همون نافرم هم باعث نویز میشه
                        دیگه من چیزی به ذهنم نمی رسه هرکاری که تا اینجا میرسید رو گفتم و حالا باید خودتون ببینید که مشکل از چی هستش
                        موفق باشید

دیدگاه

سلام
                          خوب لحیم کاری کردید ؟ من توی عکس دیدم یکم نا فرم لحیم کاری کردید و همون نافرم هم باعث نویز میشه
                          دیگه من چیزی به ذهنم نمی رسه هرکاری که تا اینجا میرسید رو گفتم و حالا باید خودتون ببینید که مشکل از چی هستش
                          موفق باشید
                          خیلی ممنون. این مشکل را حل کردم فقط یه ایراد کوچیک بود. وقتی کلید را می*زنم و برق به آمپلی میره؛ بلندگوی سمت چپ یک دهم ثانیه صدای بم «بیپ» میده. فقط تو لحظه روشن شدن.
                          می دونید این ایراد از چی میتونه باشه؟

دیدگاه

سلام
                            موفق باشید
                            در واقع خروجی چپ آمپلی فایر صدای بسیار ضعیفی داره. در حدود 10 درصد صدا میده. در خروجی سمت راست هیچ مشکلی نیست. این ایراد از چی میتونه باشه؟

دیدگاه

در واقع خروجی چپ آمپلی فایر صدای بسیار ضعیفی داره. در حدود 10 درصد صدا میده. در خروجی سمت راست هیچ مشکلی نیست. این ایراد از چی میتونه باشه؟
                              سلام
                              ببخشید دیر پیغامتونو دادم
                              بدون ولوم یه ورودی صدا به ورودی صدای L بدید ببینید همینطور هست یا نه؟ شاید مشکل از ولوم باشه
                              موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X