اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پیاده سازی سیستم گرم کردن چند لیتر آب در متلب ؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پیاده سازی سیستم گرم کردن چند لیتر آب در متلب ؟؟

سلام این لینک رو ببینید
    چیزی شبیه به این رو (https://www.researchgate.net/publica...cationCoverPdf)می خوام در متلب شبیه سازی کنم برام فرقی نداره سیمولینک باشه یا فرمول نویسی
    فقط مهم اینه که خروجی PID رو بتونم بدم به سیستم واقعی خودم
    من یه منبع دارم که درونش مایعی به میزان 20 لیتر هست البته ممکنه در ابعاد مختلف هم باشه مثلا 10 لیتری و 30 لیتری و می خوام اون رو کنترل دما کنم با هیتر و ترایاک
    و روی دمایی ثابت نگهش دارم
    لطفا کسی می دونه کمک کنه
    اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

پاسخ : پیاده سازی سیستم گرم کردن چند لیتر آب در متلب ؟؟

تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

سلام
      ممنون از لینکتون این مطالبی که تو این صفحه بود بیش تر در مورد PID بود و کلی بود
      من که نفهمیدم چه طور می تونم سیستم خودم رو پیاده سازی کنم
      در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

سلام. شما اول باید سیگنال وروی و خرجی به واحد کنترلر رو مشخص کنید .سیگنال وروی شما مشخصه .دما. سیگنال خروجی شما میتونه ولتاز باشه میتونه آمپر یا مقاومت یا مثلا زمان باشه .بعد باید یک فرمول بین ورودی و خروجی بنویسی.قسمت مشکل مساله حل شد .از فرمول مشتق میگیری و انتکرال میگیری و فرمول را در یک ضریبثابت ضرب ممیکینی. حاصل این سه رو
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila نمایش پست ها
          سلام. شما اول باید سیگنال وروی و خرجی به واحد کنترلر رو مشخص کنید .سیگنال وروی شما مشخصه .دما. سیگنال خروجی شما میتونه ولتاز باشه میتونه آمپر یا مقاومت یا مثلا زمان باشه .بعد باید یک فرمول بین ورودی و خروجی بنویسی.قسمت مشکل مساله حل شد .از فرمول مشتق میگیری و انتکرال میگیری و فرمول را در یک ضریبثابت ضرب ممیکینی. حاصل این سه رو
          فکر می کنم شما می خواهید نوشتم برنامه pid رو بگید
          ولی مسئله من اینه که می خوام ضرایب رو پیدا کنم و فرمول نوشته شده
          برای اینکه سیستم بسیار دیر خنک می شود نمی شود بارها و بارها در عمل تست کرد و بسیار زمان بر است و برای همین می خواهم در متلب شبیه سازیش کنم من تو این قسمت شبیه سازی
          به صورت فرمول در متلب یا سیمولینک مشکل دارم
          در متلب میشه با فرمول های ریاضی سیستم مورد نظر رو پیاده سازی کرد منظور از فرمول اینجا اینه که مثلا یه محیطی که توش مقداری مایع وجود داره به جاش چه فرمول ریاضی میشه نوشت این رو میگن مدلسازی ریاضی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X