اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در تبدیل پاور کامپیوتر به منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در تبدیل پاور کامپیوتر به منبع تغذیه

سلام بر اساتید
    من یه پاور کامپیوتر رو دارم تبدیل میکنم به منبع تغذیه
    تمام کاراش انجام دادم زمانی پاور رو روشن میکنم فن رو که در نظر گرفتن حدود یک ثانیه میچرخه و قطع میشه
    با سیم هم تست کردم همینطور همون یک ثانیه فعال به بعد برق قطع میشه ؟
    دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ : مشکل در تبدیل پاور کامپیوتر به منبع تغذیه

اگه پاورت سالم باشه میتونی سیم مثبت فنو به یکی از سیمای زرد پاور وصل کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط systam نمایش پست ها
      سلام بر اساتید
      من یه پاور کامپیوتر رو دارم تبدیل میکنم به منبع تغذیه
      تمام کاراش انجام دادم زمانی پاور رو روشن میکنم فن رو که در نظر گرفتن حدود یک ثانیه میچرخه و قطع میشه
      با سیم هم تست کردم همینطور همون یک ثانیه فعال به بعد برق قطع میشه ؟
      دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید
      برای روشن شدن دوتا سیم هستند به(معمولا سیم سبز و توسی) اونهارو بهم متصل کن.تاوقتی که جریان بیشتر از جریان نامی پاور ازش کشیده بشه پاور خودبخود قطع میشه و دوباره باید سیمهارو بهم متصل کرد

دیدگاه

سلام
        با تشکر از این دو برزگوار که زحمت کشیدند راهنمایی کردند
        پاور سالمه تست شده مشلکی نداره
        با زدم سیم سبز به سیاه فن کامپیوتر به کار میفته
        علت این امر ، این بود که اتصال وجود داشت که با بررسی مجدد پی این مشکل برده
        حالا به خوبی پاور داره کار میکنه نمایشگر ولت متر کار میکنه کلید سلکتور هینطور
        ولی یک مشکل وجود داره که زمانی ولتاژ رو از 3.3 ولت هست میخوام ببرم روی 5ولت یه اتصال کوتاه ایجاد میشه کلا پاور قطع میشه
        جالبه اینه که اگر قبل از راه اندازی کلید سکلتور رو روی 3.3 ولت بزاری پاور مجددا راه انداری کنی بدون هیچ مشکل پاور کار میکنه ولی به محض عوض کردن جریان پاور خاموش میشه
        اینم ویدیو گرفته شده از مشکل
        http://s6.picofile.com/file/8391731368/11111111111111111111111111113_1_.mp4.html

حالا سوالم اینه که توی این اموزش ها میاد یه مقاومت گچی سر راه 5 ولت قرار میده برای چی هست

ممنون میشم دوستان راهنماییم کنند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط systam نمایش پست ها
          سلام
          با تشکر از این دو برزگوار که زحمت کشیدند راهنمایی کردند
          پاور سالمه تست شده مشلکی نداره
          با زدم سیم سبز به سیاه فن کامپیوتر به کار میفته
          علت این امر ، این بود که اتصال وجود داشت که با بررسی مجدد پی این مشکل برده
          حالا به خوبی پاور داره کار میکنه نمایشگر ولت متر کار میکنه کلید سلکتور هینطور
          ولی یک مشکل وجود داره که زمانی ولتاژ رو از 3.3 ولت هست میخوام ببرم روی 5ولت یه اتصال کوتاه ایجاد میشه کلا پاور قطع میشه
          جالبه اینه که اگر قبل از راه اندازی کلید سکلتور رو روی 3.3 ولت بزاری پاور مجددا راه انداری کنی بدون هیچ مشکل پاور کار میکنه ولی به محض عوض کردن جریان پاور خاموش میشه
          اینم ویدیو گرفته شده از مشکل
          http://s6.picofile.com/file/8391731368/11111111111111111111111111113_1_.mp4.html

حالا سوالم اینه که توی این اموزش ها میاد یه مقاومت گچی سر راه 5 ولت قرار میده برای چی هست

ممنون میشم دوستان راهنماییم کنند.

برای اینکه پاور روشن بمونه، باید بهش بار وصل باشه. پاور بدون بار خاموش میشه. اون مقاومت صرفا نقش بار همیشگی رو داره. روی لاین 5 ولت، یه مقاومت 10 اهم، 5و ات میذارن معمولا.
          اگر میخواین این هیتر همیشگی رو وصل نکنید، میتونید فن وصل کنید بجاش. یا یه مدار ساده بذارید که هرچند ثانیه، برای یه لحظه کوتاه با یه ماسفت ارزون و کوچیک بار رو وصل کنه و بعد قطع کنه. این روش جواب میده و بنده استفاده کردم.
          Si vis pacem, para bellum

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X