اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در راه اندازی اولیه ماژول esp8266

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در راه اندازی اولیه ماژول esp8266

سلام
    من ماژول esp8266 رو با مبدل usb به ttl به کامپیوتر زدم .
    یعنی 3.3 ولت و rx tx و gnd .
    یک چراغ قرمز روشن میشه روی ماژول و توی ATcommand هم نمیشه دستوری ارسال کرد .
    برای رفتن به این قسمت چه پایه هایی رو باید متصل کرد که بره به مد AT ./
    ممنون

پاسخ : مشکل در راه اندازی اولیه ماژول esp8266

نوشته اصلی توسط korosh00 نمایش پست ها
    سلام
    من ماژول esp8266 رو با مبدل usb به ttl به کامپیوتر زدم .
    یعنی 3.3 ولت و rx tx و gnd .
    یک چراغ قرمز روشن میشه روی ماژول و توی ATcommand هم نمیشه دستوری ارسال کرد .
    برای رفتن به این قسمت چه پایه هایی رو باید متصل کرد که بره به مد AT ./
    ممنون
    سلام دوست عزیز
    میشه شماتیک مدار خودتون رو بفرستید و البته مدل هر دو ماژولتون رو؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط korosh00 نمایش پست ها
      سلام
      من ماژول esp8266 رو با مبد...
      ممنون
      سلام
      من مشکل زیادی با این ماژول داشتم وخیلی طول کشید تا کامل مسلط شدم اون زمان اول که تهیه کرده بودم
      یه مقدار بدقلقه
      دریک فیلم آموزشی کل تجربیاتم رو قرار دادم که گمانم هنوز در اینترنت باشه اگر جستجو کنید
      ولی بطور خلاصه(تغریبا خلاصه!):
      دقت شود ولتاژ حتما 3.3 باشد.بسیاری از مبدلهای ttlو rs232 خروجی 3.3 ولت درست وحسابی ندارن یا کلا ندارند.اگر دراینترنت جستجو کنید بسیاری آموزش هست که حتی اون مبدلهایی که خروجی 3.3 ولت دارند رو بجای اینکه از اون خروجی استفاده کنند یک رگولاتور زدند به خروجی 5ولت وتبدیل به 3.3 کردند.البته خودم ازمبدل ft32 که درفروشگاه همینجا استفاده کردم وعالی بود وهمشون اینطور نیستند.به هرجهت ولتاژ مهمه
      -اگر یکبار esp8266 رو پروگرام کنی دیگه دستورات at command اجرا نمیشن واون پروگرام که شما انجام دادید اجرا میشه
      برای برگشت به حالت اولیه دیگه پروگرام کارساز نیست وباید حتما فریم ویرfirmware رو به حالت اول برگردونید که نرم افزار جدا داره وکار ساده ای هست وآموزش نرم افزار وفایل اصلی فریم ورش هم درسایتهای ایرانی وخارجی هست.فقط سعی کنید آخرین ورژن از at command رو اگر تونستید پیدا کنید.این فایل پسوندش bin هست.البته قدیمیش هم خوبه واز نظر من کار راه بندازه وتفاوت زیادی ندارن.
      -برای پروگرام وهمچنین بروزرسانی فریم ور esp8266 با مبدلهای 4 سیمه ttl نمیشه والبته نه که نمیشه،من انجام دادم ولی سخته وقلق داره ودراینترنت آموزش هاش هست ولی کلی دنگ وفنگ داره چون نیاز به پین rst وهمچنین استفاده از پین gpio0 اش هم هست ودقت کنید پین ch_pd هم باید به vcc 3.3v متصل باشه.شکل اتصالشون در اینترنت فراوان هست ودر صفحه فروش کالا هم گمانم هست
      -البته جهت راحتی کار یک مبدل ch340 هست که خودکار به esp8266 متصل میشه وکاار رو کمی راحت تر میکنه واین مبدل دقیقا برای همین esp8266 طراحی شده.گرچه با همین مبدل من بردهای دیگه رو هم پروگرام کردم!
      -esp8266 دارای دو مدل قدیمی تر esp8266 esp01 و esp8266 esp01s است که دومی که جدیدتره یک s آخرش داره.از نظر ظاهری از نظر led فرق دارن واز نظر باطنی دومی حافظه 1mb وقبلی حافظه نصف یعنی 512kb داره.هر دو خوب هستند وقیمتشون هم تغریبا یکی هست
      دقت کنید پروگرامشون هم یکی هست وفایل فلش مربوط به at command هر دو هم یکی هست.من هر دو رو دارم وهمه این کارها یعنی پروگرام وفلش رو با هر دو انجام دادم وبرای برگرداندن at command از یک فایل bin قدیمی برای هر دو استفاده کردم ومشکلی نبوده

دیدگاه

با سلام به همه شما دوستان عزیز و ممنون از پیگیریتون
        اینم از شماتیک

لازم به ذکره که توی کامپیوتر از نرم افزار serial communicator استفاده می کنم
        ممنون از همراهیتون

دیدگاه

سلام ببخشید میشه در مورد راه اندازی این ماژول یکم کمک کنید من خیلی سایتای ایرانی و خارجی رو گشتم و تا مرحله آپدیت فریم ور پیش رفتم و به درستی آپدیت میشه ولی تو ترمینال هیچ جوابی نمیگیرم . با آپدیت های مختلف و ترمینال های مختلف امتحان کردم ولی اصلا جواب نمیده اگه میشه راهنماییم کنید . خیلی ممنون

دیدگاه

سلام دوست عزیز
            خیلی وقته ازش استفاده نکردم
            البته عکس قبلی مربوط به esp12 است که کلا متفاوته وربطی نداره

در مورد esp8266 یک مورد رو در نظر بگیرید که حافظه اش یا جای فریم ویر است یا جای برنامه ای که آپلود میکنید
            در فریم ویر همه دستورات at وجود دارند واگر شما یک برنامه رویش آپلود کنید کلاً فریم ور میپره وفقط میتونید یکیش رو داشته باشد یا فریم ور یا برنامه اختصاصی خودتون که تو آردوینو مینویسید یا هر محیط برنامه نویسی دیگر

یکیشون رو چند وقت پیش برای تست بارها فریم ور آپدیت کردم ودوباره برنامه روش آپلود کردم.دقت کنید با نرم افزار آردوینو فقط میتونید برنامه نویسی آپلود کنید وبرای آپلود فریم ور از نرم افزار خاص خودش که یک ذره هم قلق داره

یک فیلم آموزشی کامل خیلی وقت پیش براش ساختم که نکاتش رو آموزش دادم چون خودم خیلی اذیت شده بودم تا یاد گرفته بودم وکلا منبع درست وحسابی هم تو اینترنت نداره
            چون مدتی گذشته اگر تونستم فیلم رو دوباره آپلود میکنم
            موفق باشید
            جدیدترین ویرایش توسط isfahan; ۲۱:۴۳ ۱۴۰۰/۰۲/۳۱.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط isfahan نمایش پست ها
              سلام دوست عزیز
              خیلی وقته ازش استفاده نکردم
              البته عکس قبلی مربوط به esp12 است که کلا متفاوته وربطی نداره

در مورد esp8266 یک مورد رو در نظر بگیرید که حافظه اش یا جای فریم ویر است یا جای برنامه ای که آپلود میکنید
              در فریم ویر همه دستورات at وجود دارند واگر شما یک برنامه رویش آپلود کنید کلاً فریم ور میپره وفقط میتونید یکیش رو داشته باشد یا فریم ور یا برنامه اختصاصی خودتون که تو آردوینو مینویسید یا هر محیط برنامه نویسی دیگر

یکیشون رو چند وقت پیش برای تست بارها فریم ور آپدیت کردم ودوباره برنامه روش آپلود کردم.دقت کنید با نرم افزار آردوینو فقط میتونید برنامه نویسی آپلود کنید وبرای آپلود فریم ور از نرم افزار خاص خودش که یک ذره هم قلق داره

یک فیلم آموزشی کامل خیلی وقت پیش براش ساختم که نکاتش رو آموزش دادم چون خودم خیلی اذیت شده بودم تا یاد گرفته بودم وکلا منبع درست وحسابی هم تو اینترنت نداره
              چون مدتی گذشته اگر تونستم فیلم رو دوباره آپلود میکنم
              موفق باشید
              سلام . لطفا لینک فیلم را ارسال کنین
              Reveng will surely come... Your hard time are ahead
              // - - - - - - - - - -
              برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
              // - - - - - - - - - -
              اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
              // - - - - - - - - - -

دیدگاه

با سلام و احترام
                از لینک زیر استفاده کنید

موفق باشید.

دیدگاه

خیلی وقتم رو گرفت تا توضیحات پست اول رو بخونم / کلا به این جمع بندی رسیدم که گفتید هر مشکلی دارید سرچ کنید چون نه فریمور نه لینک فیلمی که ساختید رو نزاشتید /

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X