اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مبدل سریال به تی تی ال cp2102 و مشکل نداشتن dtr و رفع آن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مبدل سریال به تی تی ال cp2102 و مشکل نداشتن dtr و رفع آن

سلام به دوستان عزیز :
    من چند مدت پیش یک برد آردوینو مینی پرو و یک مبدل cp2102 خریدم که متاسفانه متوجه شدم که مبدل خروجی dtr نداره . در اینترنت که جستجو کردم دیدم که خود آی سی مبدل پایه ۲۸ آن مربوط به dtr هست ُ با اضافه کردن یک خازن ۱۰۰ نانو (۱۰۴) و یک مقاومت ۱۰ کیلو اهم (طبق نقشه پایین) مشکل پروگرم کردن آردوینو را رفع کنم ُ امیدوارم که این مطلب برای شما مفید باشد .

VCC---------|/\/\/\/\/\|-----------0-----------| |--------------pin28 cp2102
    -------------------10K----------- DTR ----------104(100n

پاسخ : مبدل سریال به تی تی ال cp2102 و مشکل نداشتن dtr و رفع آن

نوشته اصلی توسط hamidtgh نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز :
    من چند مدت پیش یک برد آردوینو مینی پرو و یک مبدل cp2102 خریدم که متاسفانه متوجه شدم که مبدل خروجی dtr نداره . در اینترنت که جستجو کردم دیدم که خود آی سی مبدل پایه ۲۸ آن مربوط به dtr هست ُ با اضافه کردن یک خازن ۱۰۰ نانو (۱۰۴) و یک مقاومت ۱۰ کیلو اهم (طبق نقشه پایین) مشکل پروگرم کردن آردوینو را رفع کنم ُ امیدوارم که این مطلب برای شما مفید باشد .

VCC---------|/\/\/\/\/\|-----------0-----------| |--------------pin28 cp2102
    -------------------10K----------- DTR ----------104(100n
    سلام.ایده راحت تر اینه که در شروع آپلود دکمه ریست رو بزنین

امیرحسین ضیا

دیدگاه

سلام
      شما بفرمایید چطوری اون پایه ریز را لحیم کردی؟ جایزه داری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید حمید نمایش پست ها
        سلام
        شما بفرمایید چطوری اون پایه ریز را لحیم کردی؟ جایزه داری
        سلام ببخشید چند روزی درگیر کاری بودم ، برای لحیم پایه باید یک رشته از یک سیم افشان رو (مثلا سیم شماره 1 برق ) اول لحیم کنی بعد بغل همون پایه قرار بدی ( البته اگه پایه زربین داشته باشی راحتره) و به ارامی نوک هویه رو به اون بزنی تا بهم وصل بشن . کار سختیه ولی نشد نداره.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X