اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط رله با میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط رله با میکرو

سلام
    من میخوام خروجی یک پین میکرو رو به رله بدم بهترین راه برای این کار چیه؟
    میخوام جریان برگشتی به میکرو اسیب نزنه
    همین که خروجی میکرو رو بدم به یک ترانزیستور و خروجی اون رو برم به رله کافیه/؟

پاسخ : ارتباط رله با میکرو

سلام
    بهترین راه برای جلگیر از جریان برگشتی استفاده از اپتوکوپلر هستش
    صدایی از قلب آذربایجان

Ya$a odlar yurdum AZERBAICANIM

دیدگاه

میکروی شما چی هست ؟ خیلی حساسه ؟ رله چطور ؟ از چه نوعی استفاده می کنی ؟ مقاومت بوبینش چقدره ؟
      دلا یاران سه قسمند ار بدانی
      زبانی اند و نانی اند و جانی
      به نانی نان بده از در برانش
      محبت کن به یاران زبانی
      و لیکن یار جانی را به دست آر
      به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

به نظر منم بده به اپتوکوپلر . خروجی اونو بده به ترانزیستور و رله .

دیدگاه

سلام
          میکرو من avr هست و من میخوام یه پین میکرو رو به یک کولر وصل کنم که در زمانهای مشخصی این کولر رو خاموش کنم وبرام مهم نیست که از چه رله ومداری استفاده کنم برام این مهمه که کار جواب بده

دیدگاه

چون AVR استفاده می کنید از بابت جریان برگشتی مشکلی نیست. البته منظور من سری میکرو نبود بلکه مدل و شماره اش بود. در ضمن شما اصلا به مدار ایزولاتور نیاز ندارید. ولی باید نکته ای رو بهتون گوشزد کنم. نویز محیطی که می خواید توش کار کنید خیلی بالاست. به احتمال قوی موقع استارت خوردن کولر یا متوقف شدنش میکروتون ریست خواهد شد.
            محبت کن به یاران زبانی

دیدگاه

سلام
              اگه می خوای کنترل دور داشته باشی از ترایاک و اپتو ترایاک استفاده کن. در غیر اینصورت رله گزینه خوبیه.
              موفق باشی

دیدگاه

دوست عزیز کولرتون آبیه یا گازی ؟
                کولر گازیها جریان زیادی مصرف میکنن و رله کوچک و معمولی نمی تونه این جریان رو بگذرونه پس حتما باید از تریاک یا رله قوی استفاده کنید والا هیچ مشکلی در ارتباط رله و میکرو نخواهید داشت چون من قبلا این کار رو کردم

دیدگاه

یه مشکلی هم که بهش برخواهی خورد ریست شدن میکرو وفطیه که رله مخاد وصل بشه اینم من یه جا توی همین انجمن توضیح دادم ...

ولی احتیاجی به ایزولاسیون نمیبینم برای راه اندازیه تریاک خیلی سخته باید با برق شهر کار کنی خطر برق گرفتگی داره راه انداز میخاد هیت سینک میخاد فن میخاد اصلا بدردکارت نمیخوره یه آفتامات بوق ماشین بگیر هر کدوم از جوشناش 30 آمپر میتونی جریان ازش بکشی من یه بخاری 2000 وات رو راه انداختم و فقط کمی گرم میشد :rolleyes:

دیدگاه

سلام
                    ببینید کولر من گازی هست که میخوام روشن وخاموشش کنم درضمن من فکر میکنم از یه اپتو اگه استفاده کنم مشکل ریست شدن میکرو حل میشه از یه ترانزیستور هم بدش استفاده کنم اما در مورد رله چی بذارم؟

دیدگاه

گفتم که یه آفتامات بوق ماشین بگیر جواب کارتو میده دسته دومم بود بهتر ارزونتر

دیدگاه

سلام
                        اقا من همچنان منتظر یاری سبزتان هستم.سوالم رو اینطوری طرح میکنم:
                        من چطوری یه کوار گازی رو با میکرو روشن خاموش کنم؟

دیدگاه

خب چند تا از راه ها رو من و دوستان گفتیم. با رله که نیاز به ترانزیستور برای درایو کردن داره. همچنین میتونی از ترایاک استفاده کنی. برای ایزوله کردن ( اگه لازم داشته باشی ) باید از اپتوکوپلر استفاده کنی برای قطع در نقطه صفر بهتره از اپتو ترایاکی استفاده کنی که zero cross رو نشون میده. اگر سخت افزار آماده اش رو بخوای من درایو شده با رله رو دارم. بگو برات بفرستم. اگر برنامه اش رو خواستی کمکت می کنم بنویسی. اگه تایمر آماده خواستی اونم موجوده. دیگهنبود ؟...
                          محبت کن به یاران زبانی

دیدگاه

دوستان فکر نمیکنید با اون جریان راه اندازی بالا برای راه اندازی کولر گازی مخصوصا ولتاژ 220 ولت که ناگهانی ممکنه وصل بشه رله زیاد مناسب نباشه ؟ مخصولا وقتی روی برد بسته بشه و این جریان بخاد از ترک های پی سی بی عبور کنه بعد از مدتی مشکل ساز بشه ؟ حتما میدونید که کامپرسور ها با ولتاژ پایین و نوسانی هم از کار میوفتند (خراب میشن ) حالا لحظه ای رو فرض کنید که رله خراب شده باشه و کنتاکتش درست هدایت نکنه :angry: ممکنه موتور این کولر حداقل 600 تومنی آسیب ببینه .

پیشنهاد من استفاده از کنتاکتور . که مخصوص این کار ساخته شده
                            That`s It ...I`m out of here

دیدگاه

برای مشکل ریست شدن هم که کافیه از واچ داگ و eeprom استفاده کنی .
                              That`s It ...I`m out of here

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X