اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار فیلتر نویز ناشی از سوییچ رله و کنتاکتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار فیلتر نویز ناشی از سوییچ رله و کنتاکتور

سلام دوستان.
    من یه مدار طراحی کردم که یه قسمت اون کنترل دو تا رله با میکرو هست که رله هام کنتاکتورو سوییچ میکنن.تا وقتی کنتاکتورا تو مدار نیستن مدار خیلی خوب کار میکنه اما وقتی کنتاکتورا رو میارم تو مدار با سوییچ شدنشون نویز رو مدار میندازند و حتی میکرو بعد از چند بار سوییچ هنگ میکنه.یه مدار میخام که نویزی که رله و کنتاکتور ایجاد میکنه رو حذف کنه.از دوستان کسی میتونه راهنماییم کنه؟
    ممنون میشم.

پاسخ : مدار فیلتر نویز ناشی از سوییچ رله و کنتاکتور

باسلام.بهتره جریان مصرفی رله ها وکنتاکتورها وهمچنین مشخصات تغذیه رو اعلام کنی تادقیقا بشه راهنمایی کرد.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

باسلام.ساده ترین فیلتر برای تغذیه میکرو استفاده از 2عددسلف کوچک باظرفیت 100 میکروهانری درمسیر خطوط تغذیه
      5ولت ایسی میکرو(هم مسیر مثبت و منفی ) میباشد. همچنین خازن 100 نانو و220 میکرو بعداز سلفها ودرنزدیکی میکرو
      نباید فراموش شود.
      موفق باشید.
      من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

سلام
        شما می توانید از یک خازن 470 نانو 400 ولتی رو با یک مقاومت 22 اهم 5 وات سری کرده بعد به دو سر کنتاکتور وصل کنید مشکل حل میشود
        برای رله هم اگه ولتاژ مستقیم است(dc) از دیود معکوس استفاده کن در غیر این صورت از مدار بالا استفاده کنید

دیدگاه

سلام

من نمودونم مدارت چطوریه ولی منم قبلا این مشکل رو داشتم و میکروم ریست میشد...

اینچوری درستش کردم یه نفر دیگه از بچه هام این مشکل رو داشت با این روشی که بهش گفتم تونست درستش کنه...

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=22143.msg103231#msg103231

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X