اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست کمک برای ساخت امپ دو کانال 100وات استریو برای خودرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست کمک برای ساخت امپ دو کانال 100وات استریو برای خودرو

سلام،میخوام یه امپ دو کانال استریو با حدود توان100وات برای ماشین درست کنم،باندها هم اینفینیتی90وات توان اسمی با امپدانس3اهم هستند.مدارات انجمن ها رو جستجو کردم ولی متاسفانه به نتیجه ای نرسیدم،فقط تنها ای سیTDA8950نظرمو جلب کرد که قیمت بالایی داره و کمیابهلطفا راهنمایی بفرمایید.البته هزینه هم برام مهمه نمیتونم زیاد هزینه کنم.این رو هم اضافه کنم که بنده رشته تحصیلیم برق قدرته و الکترونیک رو بسیار کم و در حد مبتدی میشناسمخواهشا راهنمایی بفرمایید.ممنونم
    جدیدترین ویرایش توسط 1371Mohamadhossein; ۰۲:۱۳ ۱۳۹۹/۰۱/۱۳.

پاسخ : درخواست کمک برای ساخت امپ دو کانال 100وات استریو برای خودرو

نوشته اصلی توسط 1371Mohamadhossein نمایش پست ها
    سلام،میخوام یه امپ دو کانال استریو با حدود توان100وات برای ماشین درست کنم،باندها هم اینفینیتی90وات توان اسمی با امپدانس3اهم هستند.مدارات انجمن ها رو جستجو کردم ولی متاسفانه به نتیجه ای نرسیدم،فقط تنها ای سیTDA8950نظرمو جلب کرد که قیمت بالایی داره و کمیابهلطفا راهنمایی بفرمایید.البته هزینه هم برام مهمه نمیتونم زیاد هزینه کنم.این رو هم اضافه کنم که بنده رشته تحصیلیم برق قدرته و الکترونیک رو بسیار کم و در حد مبتدی میشناسمخواهشا راهنمایی بفرمایید.ممنونم
    سلام این آی سی آمپلیفایر کلاس دی هست اگر تجربه ی کمی در مدارات سوییچینگ و صوتی و آمپلیفایر های دیجیتال دارید سراغ این آی سی ها نرید!
    دفعه اول و با توجه به تجربه شما خیلی سخت میتونید از آی سی های کلاس دی جواب بگیرید ، برای این توان و صدای فول رنج بهتره آمپلیفایر کلاس ab ببندید که من آمپلیفایر با ترانزیستور دارلینگتون رو پیشنهاد میکنم (TP142 - TIP147)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Shayan9080 نمایش پست ها
      سلام این آی سی آمپلیفایر کلاس دی هست اگر تجربه ی کمی در مدارات سوییچینگ و صوتی و آمپلیفایر های دیجیتال دارید سراغ این آی سی ها نرید! دفعه اول و با توجه به تجربه شما خیلی سخت میتونید از آی سی های کلاس دی جواب بگیرید ، برای این توان و صدای فول رنج بهتره آمپلیفایر کلاس ab ببندید که من آمپلیفایر با ترانزیستور دارلینگتون رو پیشنهاد میکنم (TP142 - TIP147)
      ممنونم از راهنماییتون،این امپ دارلینگتون که فرمودین90واتrmsمیده؟لطف میکنین شماتیک و قطعات مورد نیاز رو بزارین

دیدگاه

ممنونم از راهنماییتون،این امپ دارلینگتون که فرمودین90واتrmsمیده؟لطف میکنین شماتیک و قطعات مورد نیاز رو بزارین
        سلام ، من از یک جفت ترانزیستور با همین پارت نامبری که گفتم 100 وات روی 4 اهم و 120 وات روی 2 اهم گرفتم
        البته شماتیکی که قرار میدم براتون از دو جفت ترانزیستور استفاده شده که در خروجی توان 200 وات رو میده شما اگر 100 وات توان نیاز دارید میتونید یک جفت از طبقه قدرت رو حذف کنید
        این هم شماتیک :

دیدگاه

سلام ، من از یک جفت ترانزیستور با همین پارت نامبری که گفتم 100 وات روی 4 اهم و 120 وات روی 2 اهم گرفتم
          البته شماتیکی که قرار میدم براتون از دو جفت ترانزیستور استفاده شده که در خروجی توان 200 وات رو میده شما اگر 100 وات توان نیاز دارید میتونید یک جفت از طبقه قدرت رو حذف کنید
          این هم شماتیک :
          http://s10.picofile.com/file/8392990...er_car_amp.png
          سلام
          این میتونه یه ساب اکسپلود سونی 1350 وات رو به لرزه دربیاره ؟ واسه یه اتاق 14 متری خوبه ؟ میخوام واسه ساب بسازم و ساب هم بخرم.
          کدوم طبقه رو باید حذف کرد ؟ توی عکس برای من مشخص می کنید ؟
          باتشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra نمایش پست ها
            سلام
            این میتونه یه ساب اکسپلود سونی 1350 وات رو به لرزه دربیاره ؟ واسه یه اتاق 14 متری خوبه ؟ میخوام واسه ساب بسازم و ساب هم بخرم.
            کدوم طبقه رو باید حذف کرد ؟ توی عکس برای من مشخص می کنید ؟
            باتشکر
            درود
            به احتمال زیاد با حذف tip142 و tip 147 (با خط قرمز مشخص شده)!!!!

دیدگاه

این هم شماتیک :
              http://s10.picofile.com/file/8392990...er_car_amp.png
              سلام،ممنون از راهنماییتون،این مدار که لطف کردین گزاشتین تغدیه 30ولت دوبل لازم داره،که ساخت مدار سویچینگ لازم داره،اگه مدار سوچینگ مناسبشو دارین لطف کنین بزارین برام،ممنون

دیدگاه

سلاماین میتونه یه ساب اکسپلود سونی 1350 وات رو به لرزه دربیاره ؟ واسه یه اتاق 14 متری خوبه ؟ میخوام واسه ساب بسازم و ساب هم بخرم.کدوم طبقه رو باید حذف کرد ؟ توی عکس برای من مشخص می کنید ؟باتشکر
                سلام ، اون ساب رو میشه سوزوند با این امپ! برق خوب بدید بهش ساب رو میشه سوزوند!!أما برای ساب بهتره دستکاری نشه و همینجوری ببندیدش
                برای اتاق 14 متری زیاد هم هست

دیدگاه

سلام ، اون ساب رو میشه سوزوند با این امپ! برق خوب بدید بهش ساب رو میشه سوزوند!!أما برای ساب بهتره دستکاری نشه و همینجوری ببندیدش
                  برای اتاق 14 متری زیاد هم هست
                  سلام
                  واقعا این مدار قطعات کمتری داره.یه سیستم صوتی کوچولو دارم میخوام بهش یه ساب هم اضافه کنم که کامل بشه.
                  شما ویدیو تست از این آمپلی فایر ندارید بزارید؟ حداقل جریان ترانس باید چند آمپر باشه؟
                  باتشکر

دیدگاه

سلام
                    واقعا این مدار قطعات کمتری داره.یه سیستم صوتی کوچولو دارم میخوام بهش یه ساب هم اضافه کنم که کامل بشه.
                    شما ویدیو تست از این آمپلی فایر ندارید بزارید؟ حداقل جریان ترانس باید چند آمپر باشه؟
                    باتشکر
                    با عرض معذرت خدمت ناشر این شماتیک
                    زحمات ایشون کاملا مورد ستایش بنده هست
                    اما جا داشت تجربیات خودم رو در اختیارتون بذارم
                    این امپلی فایر به هیچ عنوان توسیه نمیشه حتی داخل بی کیفیت ترین امپلی فایر ها هم کاربرد نداره علاوه بر کیفیت پایین امکان اسیب زدن به تویتر و سپس به ووفر رو داراست من با امثال این شماتیک ها تویتر زیاد سوزوندم زیر فشار یکمی هم DC میده که خیلی بده این به نظرم بهتره کمی به خودمون سختی بدیم و یه امپلی فایر دقیق تر و پیشرفته تر بسازیم و از موسیقی لذت ببریم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omid khakyar نمایش پست ها
                      این امپلی فایر به هیچ عنوان توسیه نمیشه حتی داخل بی کیفیت ترین امپلی فایر ها هم کاربرد نداره علاوه بر کیفیت پایین امکان اسیب زدن به تویتر و سپس به ووفر رو داراست من با امثال این شماتیک ها تویتر زیاد سوزوندم زیر فشار یکمی هم DC میده که خیلی بده این به نظرم بهتره کمی به خودمون سختی بدیم و یه امپلی فایر دقیق تر و پیشرفته تر بسازیم و از موسیقی لذت ببریم
                      سلام
                      ممنونم که تجربیات گران بهاتون رو برای این حقیر بیان کردید.
                      خیلی برام مهمه که خروجی دی سی نده و ساب رو از بین نبره چون خیلی گرون شده و اگر ساب رو خراب کنه ضرر زیادی میزنه.
                      من فقط با آی سی کار کردم و با مدارات ترانزیستوری کار نکردم.
                      متأسفانه واسه ساب اکسپلود سونی آی سی هایی که من سراغ دارم مثل : tda 7294 کم میاره.(طبق ویدیو هایی که من دیدم)
                      یک مدار استاندارد برای من سراغ ندارید بزارید من یک آمپلی فایر درست کنم که خروجی دی سی و نویز نداشته باشه؟ کلاس D هم باشه.
                      باتشکر

دیدگاه

سلام
                        باتشکر
                        سلام تنها ایرادش اینه که خیلی حساسه و یجورایی همه چیز رو میخواد پخش کنه باید جوری طراحی بشه که نویز بشه صفر!
                        جریان و ولتاژ مربوط به توان میشه و مربوط به خودتون میشه
                        سادگی و قطعات کم این امپلیفایر دلیلش توی طبقه قدرتشه که از دارلینگتون استفاده شده بعضی از دوستان میگن خوب نیست اما اگر خوب طراحی بشه میتونه کیفیت بالایی توی خروجی بده و صدای خواننده رو خیلی بهتر از 2SC5200 و 2SA1943 پخش میکنه اما بیسش کمی ضعیفتره نسبت به اونا درکل امپلیفایر خیلی خوب و کار راه انداز و با کیفیتی هست و من در عمل ندیدم خروجیش رق دی سی بده!!!
                        پیشنهاد میکنم بسازیدش و پی سی بی اصولی طراحی کنید براش پشیمونتون نمیکنه
                        من یک امپلیفایر 5 کانال ساختم باهاش که عکس و مشخصات رو داخل انجمن گذاشته بودم که عکس هاشو فکرمیکنم دیده باشید!
                        این هم یک فیلم بدون صدا و کوتاه از روی امپ برای قشنگی که فقط سه کانالش وصل بود!

آپلود عکس، فایل، آهنگ و فیلم رایگان و با لینک مستقیم و ماندگاری دائمی و سرعت بالا در آپلود سنتر عکس و فایل یو آپلود
                        جدیدترین ویرایش توسط Shayan9080; ۲۰:۴۳ ۱۳۹۹/۰۱/۱۶.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omid khakyar نمایش پست ها
                          سلام،با تشکر فراوان از راهنماییتون،مدار استریو 100وات برای ماشین،و مناسب امپدانس باند سه اهم پیشنهادی ندارین؟

دیدگاه

سلام
                            ممنونم که تجربیات گران بهاتون رو برای این حقیر بیان کردید.
                            خیلی برام مهمه که خروجی دی سی نده و ساب رو از بین نبره چون خیلی گرون شده و اگر ساب رو خراب کنه ضرر زیادی میزنه.
                            من فقط با آی سی کار کردم و با مدارات ترانزیستوری کار نکردم.
                            متأسفانه واسه ساب اکسپلود سونی آی سی هایی که من سراغ دارم مثل : tda 7294 کم میاره.(طبق ویدیو هایی که من دیدم)
                            یک مدار استاندارد برای من سراغ ندارید بزارید من یک آمپلی فایر درست کنم که خروجی دی سی و نویز نداشته باشه؟ کلاس D هم باشه.
                            باتشکر
                            سلام و درود خواهش میکنم
                            وظیفست
                            TDA7294 برای ساب به اون قدرت کافی نیست
                            مدار که زیاده اونایی که یکم ورودی شلوغ تری دارند رو انتخاب
                            کلاس دی ساختن یکمی سخته و نیاز به اسیلوسکوپ و تجربه بالا داره

دیدگاه

،کسی هیچ راهنمایی برا من نداشت!!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X