اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آی سی اصل برا ی آمپلی فایر تا ۱۵-۲۰ وات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آی سی اصل برا ی آمپلی فایر تا ۱۵-۲۰ وات

سلام،
    دوستان عزیزاین اولین پست من هست. رشته و کارم اصلا الکترونیک نیست و فقط از روی علاقه دنبال میکنم. راستش برای یک جفت اسپیکر بوکشلف ۶ اهم Denon به دنبال ساخت آمپلی فایر تا ۲۰ وات (جمع هر دو اسپیکر حداکثر تا ۴۰ وات) هستم. از tda1875 شروع کردم. بعد tda2050 و tda2051. قطعات رو سعی کردم باکیفیت بردارم. همه چیز خوبه اما شفافیت صدا اونی که میخوام نیست.آیا این مربوط به آی سی های تقلبی هست که استفاده میکنم؟ راستش اصل جایی نیست یا من پیدا نکردم. هیچکدام از آی سی ها که خریدم با مشخصات اصلی که تو اینترنت نگاه میکنم نمی خونه (بیش از ۲۰ تا آی سی از ۳-۴ شهر مختلف گرفتم). سوال: ای سی که اصل باشه و نهایت تا ۴۰ وات خروجی صاف بدون دیستورشن بده چی هست؟ دوستان برام کیفیت مطرح هست نه توان خروجی بیش از ۴۰ وات. پیشاپیش سپاس از راهنمایی همه.

پاسخ : آی سی اصل برا ی آمپلی فایر تا ۱۵-۲۰ وات

نوشته اصلی توسط f.jafarpour نمایش پست ها
    سلام،
    دوستان عزیزاین اولین پست من هست. رشته و کارم اصلا الکترونیک نیست و فقط از روی علاقه دنبال میکنم. راستش برای یک جفت اسپیکر بوکشلف ۶ اهم Denon به دنبال ساخت آمپلی فایر تا ۲۰ وات (جمع هر دو اسپیکر حداکثر تا ۴۰ وات) هستم. از tda1875 شروع کردم. بعد tda2050 و tda2051. قطعات رو سعی کردم باکیفیت بردارم. همه چیز خوبه اما شفافیت صدا اونی که میخوام نیست.آیا این مربوط به آی سی های تقلبی هست که استفاده میکنم؟ راستش اصل جایی نیست یا من پیدا نکردم. هیچکدام از آی سی ها که خریدم با مشخصات اصلی که تو اینترنت نگاه میکنم نمی خونه (بیش از ۲۰ تا آی سی از ۳-۴ شهر مختلف گرفتم). سوال: ای سی که اصل باشه و نهایت تا ۴۰ وات خروجی صاف بدون دیستورشن بده چی هست؟ دوستان برام کیفیت مطرح هست نه توان خروجی بیش از ۴۰ وات. پیشاپیش سپاس از راهنمایی همه.
    سلام
    برای کیفیت صدای بهتر آمپلی فایر شما نیاز به تن کنترل داره. تن کنترل هم همان ولوم های زیر و بم و .... هستش.
    حالا اگر میخواید یک چیز بهتر و واقعا با کیفیت داشته باشید باید مدار رو حرفه ای و کاملا استنادارد طراحی کنید و از قطعات مرغوب و پی سی بی خوب درست کنید. حالا همین نکته هایی که گفتم باید در ساخت آمپلی فایر با آی سی های خانواده stk رعایت کنید. این رو هم بگم آی سی های stk حرارت زیاد و منبع تغذیه قوی و ولتاژ بالایی میخوان اما کیفیت صداشون فوق العادست. و همچنین به اتصال کوتاه خیلی حساس هستند.
    من برای این باندایی که گفتین آی سی stk4192 رو معرفی می کنم (البته به شرطی که توان های باند هایی که دارین رو بر اساس واحد RMS معرفی کرده باشید . اگر بر حسب PMPO باشد باید سعی کنید که توان RMS باند رو به دست بیارید. )
    موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra نمایش پست ها
      سلام
      برای کیفیت صدای بهتر آمپلی فایر شما نیاز به تن کنترل داره. تن کنترل هم همان ولوم های زیر و بم و .... هستش.
      حالا اگر میخواید یک چیز بهتر و واقعا با کیفیت داشته باشید باید مدار رو حرفه ای و کاملا استنادارد طراحی کنید و از قطعات مرغوب و پی سی بی خوب درست کنید. حالا همین نکته هایی که گفتم باید در ساخت آمپلی فایر با آی سی های خانواده stk رعایت کنید. این رو هم بگم آی سی های stk حرارت زیاد و منبع تغذیه قوی و ولتاژ بالایی میخوان اما کیفیت صداشون فوق العادست. و همچنین به اتصال کوتاه خیلی حساس هستند.
      من برای این باندایی که گفتین آی سی stk4192 رو معرفی می کنم (البته به شرطی که توان های باند هایی که دارین رو بر اساس واحد RMS معرفی کرده باشید . اگر بر حسب PMPO باشد باید سعی کنید که توان RMS باند رو به دست بیارید. )
      موفق باشید
      با سپاس از راهنمایی شما مشخصات اسپیکر ها این هستند
      Specifications
      Type: 2 way, 2 driver loudspeaker system
      Frequency Response: 50Hz to 20kHz
      Power Handling: 60W
      Crossover Frequency: 3500Hz
      Impedance: 6Ω
      Sensitivity: 83dB
      Bass: 1 x 120mm cone
      Tweeter: 1 x 20mm balanced dome
      Enclosure: bass reflex
      Dimensions: 153 x 233 x 200mm
      Weight: 2.4kg
      Year: 2014

دیدگاه

سلام،

با عرض سلام به انجمن eca خوش اومدین
        توانی که روی اسپیکر نوشته واقعی نیست بیشتر جنبه تجاری داره
        بگذریم بریم سراغ کیفیت...
        ای سی امپلی فایری مثل 2050 کیفیت خوبی داره البته به شرطی که ولتاژ بالای 30 ولت بهش بدی
        من این ای سی رو 30 ولت تک بهش دادم صدای خوب و با کیفیتی داره همچنین قدرتش هم خوبه
        شما تغذیت چی بوده؟؟
        تو امپلی فایر ولتاژ و جریان و دما ارتباط مستقیم با کیفیت و توان خروجی دارن
        واسه این باندت من ای سی 7377 رو پیشنهاد میکنم (سعی کن اورجینالش رو گیر بیاری) این ای سی رو خوب تغذیش کنی توان و کیفیت خوبی بهت میده صدای گرم و نرمی هم داره دوتا خروجی 30 وات میده
        بازم سوالی بود درخدمتیم
        موفق باشی
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط real_ahmadi نمایش پست ها
          ای سی امپلی فایری مثل 2050 کیفیت خوبی داره البته به شرطی که ولتاژ بالای 30 ولت بهش بدی
          من این ای سی رو 30 ولت تک بهش دادم صدای خوب و با کیفیتی داره همچنین قدرتش هم خوبه
          شما تغذیت چی بوده؟؟
          واسه این باندت من ای سی 7377 رو پیشنهاد میکنم (سعی کن اورجینالش رو گیر بیاری) این ای سی رو خوب تغذیش کنی توان و کیفیت خوبی بهت میده صدای گرم و نرمی هم داره دوتا خروجی 30 وات میده
          بازم سوالی بود درخدمتیم
          موفق باشی
          با سپاس، من تقریبا (نه دقیقا) مدار دیتا شیت رو برای همه ۱۸۷۵-۲۰۵۰-۲۰۵۱ بستم. تغذیه هم دوبل ۱۲. شما فکر میکنید برای ۲۰۵۰ یا ۲۰۵۱ ولتاژ مناسب نبوده؟ چی مناسب تره؟ برای ۷۳۷۷ چه مداری پیشنهاد می کنید؟ضمنا آیا میدونید اصل آی سی رو کجا داره؟ ممنونم از وقتی که می گذارید.

دیدگاه

با سپاس، من تقریبا (نه دقیقا) مدار دیتا شیت رو برای همه ۱۸۷۵-۲۰۵۰-۲۰۵۱ بستم. تغذیه هم دوبل ۱۲. شما فکر میکنید برای ۲۰۵۰ یا ۲۰۵۱ ولتاژ مناسب نبوده؟ چی مناسب تره؟ برای ۷۳۷۷ چه مداری پیشنهاد می کنید؟ضمنا آیا میدونید اصل آی سی رو کجا داره؟ ممنونم از وقتی که می گذارید.
            دوبل 12 واسه 2050 خوبه ولی کیفیت میخوای باید بیشتر بهش بدی اگه اشتباه نکنم تا 22 دوبل جا داشت دقیقا یادم نیس باید دیتاشیت ببینی
            واسه 7377 مدار دیتاشیتش رو که دوتا خروجی 30 وات میده
            اورجینال این ای سی رو فروشگاه اینترنتی نیکوشاپ داره من گرفتم اورجینال بود
            موفق باشید در پناه حق
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

شما تغذیت چی بوده؟؟
              بازم سوالی بود درخدمتیم
              موفق باشی
              سلام
              مهندس جان به نظر من این باندا رو نباید با tda درایو کرد چون این باندا کیفیت خوبی دارند و حیف است که با tda درایو بشوند...
              به نظر من ایشون باید بزنند تو کار آی سی های stk تا کیفیت خوبی رو تجربه کنند.
              7377 هم دیگه اورجینالش به سختی گیر میاد. از طرفیم همه تقلبیش رو دارند....
              من به شخصه برای این باندا stk 4192 رو پیشنهاد میدم .
              موفق باشید

دیدگاه

با سپاس از راهنمایی شما مشخصات اسپیکر ها این هستند
                Specifications
                Type: 2 way, 2 driver loudspeaker system
                Frequency Response: 50Hz to 20kHz
                Power Handling: 60W
                Crossover Frequency: 3500Hz
                Impedance: 6Ω
                Sensitivity: 83dB
                Bass: 1 x 120mm cone
                Tweeter: 1 x 20mm balanced dome
                Enclosure: bass reflex
                Dimensions: 153 x 233 x 200mm
                Weight: 2.4kg
                Year: 2014
                سلام
                من برای این باندا و با این مشخصات stk 4192 رو پیشنهاد میدم که از کیفیتش حیرت زده میشید البته به شرطی که منبع تغذیه دوبل 35 ولت براش محیا باشه (طبق دیتا شیت ) بعد تغذیتون کاملا باید صاف و بدون نویز باشد. بعد بردتون هم باید کاملا طبق اصول و استاندارد طراحی و مونتاژ شود. بعد یه شرطی هم که برای عمر بیشتر همه ی آی سی های آمپلی و به ویژه stk4192 هستش اینه که خنک نگهشون دارید به ویژه stk4192 که حرارت زیادی تولید میکنه ولی کیفیتش عالی هست . همچنین نباید هیچ اتصالی و خطایی در مونتاژ کردن و طراحی pcb به وجود بیاد چون stk ها خیلی به اتصال حساسن .
                آی سی های stk به قدری کیفیتشون خوبه که در ضبط های سی دی خور خانگی قدیم در همه ی برند ها (سامسونگ . ال جی .سونی و... ) استفاده میشد. این آی سی ها حرارت زیادی تولید میکنند و به ولتاژ بالایی نیاز دارند و کیفیت صداشون در حد عالی هست.
                آی سی های tda آی سی هایی هستند که تقریبا در تمام ضبط های ماشین استفاده می شوند و حرارت تولیدی نسبتا پایینی دارند اما کیفیتشون قابل قبول و ولتاژ تغذیه بیشترشون 12 ولت هست.
                ببینید من سه گروه آمپلی فایری که توسط بیشتریا استفاده میشود رو براتون به ترتیب دسته بندی میکنم :
                ترانزیستوری
                stk
                tda
                یعنی آمپلی فایر های ترانزیستوری اولویت اول رو توی کیفیت صدا دارند. بعد آی سی های stk و بعد tda .
                ببینید من درست توان باند های شما رو متوجه نشدم... اگر توان باند های شما 20 وات است از آی سی stk 4142 استفاده شود . اما اگر توان باند شما همون 60 وات به واحد rms باشد از آی سی stk4192 استفاده شود.
                موفق باشید

دیدگاه

سلام
                  من برای این باندا و با این مشخصات stk 4192 رو پیشنهاد میدم که از کیفیتش حیرت زده میشید البته به شرطی که منبع تغذیه دوبل 35 ولت براش محیا باشه (طبق دیتا شیت ) بعد تغذیتون کاملا باید صاف و بدون نویز باشد. بعد بردتون هم باید کاملا طبق اصول و استاندارد طراحی و مونتاژ شود. بعد یه شرطی هم که برای عمر بیشتر همه ی آی سی های آمپلی و به ویژه stk4192 هستش اینه که خنک نگهشون دارید به ویژه stk4192 که حرارت زیادی تولید میکنه ولی کیفیتش عالی هست . همچنین نباید هیچ اتصالی و خطایی در مونتاژ کردن و طراحی pcb به وجود بیاد چون stk ها خیلی به اتصال حساسن .
                  آی سی های stk به قدری کیفیتشون خوبه که در ضبط های سی دی خور خانگی قدیم در همه ی برند ها (سامسونگ . ال جی .سونی و... ) استفاده میشد. این آی سی ها حرارت زیادی تولید میکنند و به ولتاژ بالایی نیاز دارند و کیفیت صداشون در حد عالی هست.
                  آی سی های tda آی سی هایی هستند که تقریبا در تمام ضبط های ماشین استفاده می شوند و حرارت تولیدی نسبتا پایینی دارند اما کیفیتشون قابل قبول و ولتاژ تغذیه بیشترشون 12 ولت هست.
                  ببینید من سه گروه آمپلی فایری که توسط بیشتریا استفاده میشود رو براتون به ترتیب دسته بندی میکنم :
                  ترانزیستوری
                  stk
                  tda
                  یعنی آمپلی فایر های ترانزیستوری اولویت اول رو توی کیفیت صدا دارند. بعد آی سی های stk و بعد tda .
                  ببینید من درست توان باند های شما رو متوجه نشدم... اگر توان باند های شما 20 وات است از آی سی stk 4142 استفاده شود . اما اگر توان باند شما همون 60 وات به واحد rms باشد از آی سی stk4192 استفاده شود.
                  موفق باشید
                  بسیار ممنونم از توضیحاتتون. بله باندها بسیار با کیفیت اند DENON SC-N9 SPEAKERS. هر کدام ۶۰ وات هست فکر کنم RMS باشه چون چیزی نیست که دنون بخواد خیلی اغراق کنه. راستش TDA چون ساده بود من با اون شروع کردم. صدای بدی نداره اما اون شفافیتی که انتظار میره رو نداره. من به موزیک با صدای بلند علاقمند نیستم. فقط کیفیت، رزولوشن و تفکیک برام مهم هست. من یه جسنجو کردم ظاهرا stk ها هم سخت پیدا میشوند.بی تجربگی و عدم دسترسی من در پیدا کردن قطعات هم اضافه کنید به داستان. یه آمپلی فایر ترانزیستوری که قطعات اصل براش راحت گیر بیاد (۲۰+۲۰ وات حداکثر) معرفی می فرمایید؟

دیدگاه

بسیار ممنونم از توضیحاتتون. بله باندها بسیار با کیفیت اند DENON SC-N9 SPEAKERS. هر کدام ۶۰ وات هست فکر کنم RMS باشه چون چیزی نیست که دنون بخواد خیلی اغراق کنه. راستش TDA چون ساده بود من با اون شروع کردم. صدای بدی نداره اما اون شفافیتی که انتظار میره رو نداره. من به موزیک با صدای بلند علاقمند نیستم. فقط کیفیت، رزولوشن و تفکیک برام مهم هست. من یه جسنجو کردم ظاهرا stk ها هم سخت پیدا میشوند.بی تجربگی و عدم دسترسی من در پیدا کردن قطعات هم اضافه کنید به داستان. یه آمپلی فایر ترانزیستوری که قطعات اصل براش راحت گیر بیاد (۲۰+۲۰ وات حداکثر) معرفی می فرمایید؟
                    سلام
                    برای این توان من مدارات گسسته رو پیشنهاد نمیدم.
                    اگر توان باند ها حداکثر 60 وات هست پس 20 وات کلا 1 سوم توان باند هارو استفاده میکنه. به نظر من مدار stk 4192 رو ببندید چون آی سیش به نسبت آی سی های دیگر راحت تر گیر میاد.
                    آی سی stk رو باید واسش دقت به خرج بدید چون درست بسته بشه صد درصد مطمئن هستم که راضیتون میکنه.حتی فراتر از اونیه که شما میخواید.
                    اما نه اگر میخواید خیلی راحت آمپلی فایر با کیفیت و تفکیک صدای خوب داشته باشید میتونید از همون مدار tda7377 استفاده کنید.
                    اما اگر دنبال گوش کردن موزیک با کیفیت هستید و براتون حتی صدای زیر مهمه می تونید از stk 4192 استفاده کنید که هم صدای بیس خوبی داره و هم صدای زیر دلنشینی داره.
                    می تونید از همون کیت های آماده stk داخل بازار استفاده کنید . (البته اگر به اصول طراحی pcb و قرار گیری قطعات آشنا نیستید )
                    موفق باشید

دیدگاه

سلام
                      من بازم توصیه ام به شما ای سی7377 هستش قطعا با ولتاژو جریان مناسب یعنی 15 ولت 5 امپر بهش بدی و خوب خنکش کنی میتونی کیفیت عالی بگیری ازش . . . یه مدار ساده اکولایزر میبندی پشتش هم صدای زیرش بهتر میشه هم بیسش میشه روی کیفیت صداش حساب کرد از نیکوشاپ تهیه کنید من گرفتم اورجینال بوده تاالان یه هیت سینک و فن خوب هم واسش بزارید
                      موفق باشید
                      Proudly @real_ahmadi
                      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام
                        من بازم توصیه ام به شما ای سی7377 هستش قطعا با ولتاژو جریان مناسب یعنی 15 ولت 5 امپر بهش بدی و خوب خنکش کنی میتونی کیفیت عالی بگیری ازش . . . یه مدار ساده اکولایزر میبندی پشتش هم صدای زیرش بهتر میشه هم بیسش میشه روی کیفیت صداش حساب کرد از نیکوشاپ تهیه کنید من گرفتم اورجینال بوده تاالان یه هیت سینک و فن خوب هم واسش بزارید
                        موفق باشید
                        دوست گرامی میشه این آی سی رو روی بردهای سوراخدار ساخت؟ راستش من امکان ساخت برد با اسید و ... ندارم. چند تا از کارهایی که ساختم رو می فرستم.

TDA2050
                        TDA2051
                        LM1875

دیدگاه

دوست گرامی میشه این آی سی رو روی بردهای سوراخدار ساخت؟ راستش من امکان ساخت برد با اسید و ... ندارم. چند تا از کارهایی که ساختم رو می فرستم.

TDA2050
                          TDA2051
                          LM1875
                          بورد سوراخ دار خوبه ولی پی بی بزنی یه چیز دیگس خیالت راحته نویز نمیگیره مدارت
                          قشنگ ساختیشون دمت گرم
                          بوردتو بده یه جا واست بسازن .. . .
                          ای سی 7377 رو من بدون بورد هم میزنم عکسشو پیدا نکردم بفررستم ولی دمش گرم راه اندازیش راحته نویز هم نمیگیره . . . البته تغذیه و سیم ورودی هم مهمه
                          موفق باشی
                          Proudly @real_ahmadi
                          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

TDA2050
                            TDA2051
                            LM1875
                            سلام
                            7377 از اون آی سی هایی نیست که به راحتی نویز بگیره.
                            میتونید روی برد سوراخ دار ببندیدش . باید واسه منبع تغذیش یک فیلتر lc مناسب بزارید همچنین در خروجی پل دیود باید یک خازن 6800 میکرو هم بزارید.
                            موفق باشید

دیدگاه

بورد سوراخ دار خوبه ولی پی بی بزنی یه چیز دیگس خیالت راحته نویز نمیگیره مدارت
                              قشنگ ساختیشون دمت گرم
                              بوردتو بده یه جا واست بسازن .. . .
                              ای سی 7377 رو من بدون بورد هم میزنم عکسشو پیدا نکردم بفررستم ولی دمش گرم راه اندازیش راحته نویز هم نمیگیره . . . البته تغذیه و سیم ورودی هم مهمه
                              موفق باشی
                              سلام
                              7377 از اون آی سی هایی نیست که به راحتی نویز بگیره.
                              میتونید روی برد سوراخ دار ببندیدش . باید واسه منبع تغذیش یک فیلتر lc مناسب بزارید همچنین در خروجی پل دیود باید یک خازن 6800 میکرو هم بزارید.
                              موفق باشید
                              ممنون از پاسخ شما. فقط بزرگواری کنید یکبار دیگه چند جا که مطمئن باشم IC اصل می فروشند (مثل نیکو شاپ که اشاره کردید) رو بفرمایید. راستش کلافه شدم اینقدر پول به آی سی تقلبی دادم. حتی چند تا ماژول داخلی و خارجی هم گرفتم IC ها شون اصل نیستند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X