اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی درساختن ترانس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی درساختن ترانس

سلام
    اساتیدعزیز من یک ترانس ابتکاری ساختم ولی چون هسته نداشتم ازورق اهن چندعددبرش دادم وبه شکل E I دراوردم خلاصه سرهم کردم.اما وقتی وصل میکنم داغ میکنه خصوصا سیم پیچ ثانویه باوجودضخیم بودنش داغ میشه.هسته داغ میشه..والا20 ولت و9 امپرهستش.سیمپیچ اولیه 850دورسیم 0.28و ثانویه 100دورسیم هشت لایه 0.28. این ابتکاری بود ومن بدون محاسبات حرفه ای ساختم وفقط تاحد بسیارمبتدی با برنامه حسابکردم دورهارو..
    الان بگید چه کنم داغ نشه؟ثانویه بدون اتصال به بارداغ میشه وباهسته هم اتصال نکرده..

پاسخ : راهنمایی درساختن ترانس

نوشته اصلی توسط aghamahdi-s نمایش پست ها
    سلام
    اساتیدعزیز من یک ترانس ابتکاری ساختم ولی چون هسته نداشتم ازورق اهن چندعددبرش دادم وبه شکل E I دراوردم خلاصه سرهم کردم.اما وقتی وصل میکنم داغ میکنه خصوصا سیم پیچ ثانویه باوجودضخیم بودنش داغ میشه.هسته داغ میشه..والا20 ولت و9 امپرهستش.سیمپیچ اولیه 850دورسیم 0.28و ثانویه 100دورسیم هشت لایه 0.28. این ابتکاری بود ومن بدون محاسبات حرفه ای ساختم وفقط تاحد بسیارمبتدی با برنامه حسابکردم دورهارو..
    الان بگید چه کنم داغ نشه؟ثانویه بدون اتصال به بارداغ میشه وباهسته هم اتصال نکرده..
    سلام.
    کاری که انجام دادین اسمش ابتکار و ... نیست. ترانس قبلا اختراع شده.اگه یچیزی بسازین که شبیه ترانسفرماتور باشه دلیل بر این نیست که کار ترانس بهینه رو انجام بده.
    نوع ورق آهن و جنسش ، شار پسماندش و ضریب نفوذ مغناطیسیش و پارامتر های دیگرو تعیین میکنه. محاسبات رو برای هسته باید انجام بدین و یا اطلاعاتش از جنس و نوع هسته و نمودار هاشو داشته باشین تا محاسبات سیم پیچیتون بدست بیاد اینا همه لازم و ملزوم همدیگه هستن و کلا کار ساده و سر هم کردن ابتدایی نیست
    وگرنه یک ترانسی خواهید داشت که بازدهی بسیار پایینی خواهد داشت

امیرحسین ضیا

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی درساختن ترانس

نوشته اصلی توسط aghamahdi-s نمایش پست ها
      سلام
      سلام
      وقتی هسته داغ میکنه یعنی اشباع شده و باید یا دورهای اولیه رو افزایش بدید یا سطح مقطع هسته.
      یک کتاب سیم پیچی ترانس برای بچه های فنی و حرفه ای هست. اون رو دانلود کنید. به خوبی همه چیز رو توضیح دادن
      ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X