اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با Arduino Micro Pro

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با Arduino Micro Pro

سلام
    لطفا متخصصین فروشگاه برسی کنید
    الان 3 تا َArduino Micro Pro دارم یکیش که همین الان از جعبه در آوردم میزنم به کامپیوتر بدون مشکل کار میکنه و برنامه روش آپلود میشه

یکیش وقتی میزنم به کامپیوتر port را میشناسه اما وقتی برنامه را upload میکنم بعد از چندید دقیقه error زیر را میداد که البته بالاخره درست شد
    Sketch uses 3460 bytes (12%) of program storage space. Maximum is 28672 bytes.
    Global variables use 149 bytes (5%) of dynamic memory, leaving 2411 bytes for local variables. Maximum is 2560 bytes.
    An error occurred while uploading the sketch

یکی دیگشم که وقتی LCD 16*2 را بهش وصل کردم ارتباطش قطع شد و موقع اتصال در Device Manager مرحله اول درست مشناسه دستگاه را اسمشم نشون میده اما بلافاصله بصورت(Device Descriptor Request Failed) در میاد و بس.نمیدونم LCD مگه چقدر جریان میکشه به پایه VCC وصلش کرده بودم.

جدیدترین ویرایش توسط حمید حمید; ۲۰:۴۴ ۱۳۹۹/۰۱/۱۷.

پاسخ : مشکل با Arduino Micro Pro

با سلام مجدد
    حتما این مشکل را دیگر عزیزان هم باهاش روبرو میشن .
    با شرکتم تماس بگیری چیزی دستگیرتون نخواهد شد.
    پاسخ در این لینک قرار دارد.خیلی جالب بود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید حمید نمایش پست ها
      سلام
      لطفا متخصصین فروشگاه برسی کنید
      الان 3 تا َArduino Micro Pro دارم یکیش که همین الان از جعبه در آوردم میزنم به کامپیوتر بدون مشکل کار میکنه و برنامه روش آپلود میشه

یکیش وقتی میزنم به کامپیوتر port را میشناسه اما وقتی برنامه را upload میکنم بعد از چندید دقیقه error زیر را میداد که البته بالاخره درست شد
      Global variables use 149 bytes (5%) of dynamic memory, leaving 2411 bytes for local variables. Maximum is 2560 bytes.
      An error occurred while uploading the sketch

یکی دیگشم که وقتی LCD 16*2 را بهش وصل کردم ارتباطش قطع شد و موقع اتصال در Device Manager مرحله اول درست مشناسه دستگاه را اسمشم نشون میده اما بلافاصله بصورت(Device Descriptor Request Failed) در میاد و بس.نمیدونم LCD مگه چقدر جریان میکشه به پایه VCC وصلش کرده بودم.

سلام باید هنگام استفاده از lcd از منبع تغذیه خارجی استفاده کنید

دیدگاه

سلام علیکم
        LCD که عرض کردم حداکثر هم زیر 50 میلی آمپر جریان میکشه.
        مشکل در Bootloader این مدل هست که با روش لینک فوق درست میشه.
        تازه یک ESP32 هم هست که دقیقا همینجوری پورت را نشان میده اما موقع Upload بعد از چند دقیقه error زیر را میده.
        A fatal error occurred: Failed to connect to ESP32: Timed out waiting for packet header

اینم حتما باید bootloader را دوباره نصب کنم.
        جدیدترین ویرایش توسط حمید حمید; ۱۰:۱۸ ۱۳۹۹/۰۱/۱۸.

دیدگاه

سلام
          این سوال برای بنده وجود داره که چرا این آردینو Pro Micro که ظرفیتش 32KB هست پس چرا موقع آپلود کمتر از این یعنی 28KB نشون میده؟
          و دوم اینکه چرا زمانیکه برنامه خالی روش آپلود میکنی 12% از ظرفیت همین 28KB را پر نشون میده؟
          عملا این ماژول 24.6KB بیشتر به شما فضا نمیده.در حالی که UNO حداقل 31KB به شما فضا میده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید حمید نمایش پست ها
            سلام
            این سوال برای بنده وجود داره که چرا این آردینو Pro Micro که ظرفیتش 32KB هست پس چرا موقع آپلود کمتر از این یعنی 28KB نشون میده؟
            و دوم اینکه چرا زمانیکه برنامه خالی روش آپلود میکنی 12% از ظرفیت همین 28KB را پر نشون میده؟
            عملا این ماژول 24.6KB بیشتر به شما فضا نمیده.در حالی که UNO حداقل 31KB به شما فضا میده.

چون اتمگا32یو4، یو اس بی داره خودش. و کدهایی لازمه که این واسط، به عنوان واسط سریال استفاده بشه. هم برای بوت لودر، هم برای برنامه عادی که سریال استفاده کنه. این دو کد حجیم هستن تقریبا.
            در حالی که آردویینو اونو، فقط یه کد کم حجم برای سریال تو بوت لودر بکار برده. و تو برنامه عادی هم برای واسط سریال کد بسیار ناچیزی داره.
            همه ی این کدها آپلود میشن به همراه برنامه شما.
            Si vis pacem, para bellum

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tiranoid نمایش پست ها
              چون اتمگا32یو4، یو اس بی داره خودش. و کدهایی لازمه که این واسط، به عنوان واسط سریال استفاده بشه. هم برای بوت لودر، هم برای برنامه عادی که سریال استفاده کنه. این دو کد حجیم هستن تقریبا.
              در حالی که آردویینو اونو، فقط یه کد کم حجم برای سریال تو بوت لودر بکار برده. و تو برنامه عادی هم برای واسط سریال کد بسیار ناچیزی داره.
              همه ی این کدها آپلود میشن به همراه برنامه شما.
              سلام
              خوب ماکزیموم را میزنه Maximum is 28672 bytes یعنی اصلا 4KB کلا کمتر نشون میده بعدم 3.4KB موقع برنامه خالی حجم اشغال میکنه.
              اگه بخواهیم مقداری از این فضا را مورد استفاده قرار بدهیم راهی هست؟
              بعد با سریال هم پروگرم کنیم که فایلهای USB نخواهد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X