اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

احداث کارگاه و یا کارخانه تولیدی ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

احداث کارگاه و یا کارخانه تولیدی ؟

سلام و وقت بخیر من اگر یک سرمایه داشته باشم و بخوام یک کارگاه تولیدی بزنم چه کارگاه هایی به نظرتون الان خوب درآمد دارن و زود بازده هستن ؟
    خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

پاسخ : احداث کارگاه و یا کارخانه تولیدی ؟

نوشته اصلی توسط fmicro نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر من اگر یک سرمایه داشته باشم و بخوام یک کارگاه تولیدی بزنم چه کارگاه هایی به نظرتون الان خوب درآمد دارن و زود بازده هستن ؟
    سلام به نظر من چون کارگاه کوچیک راندمان کاری پایینی داره اقلام و اجناس ارزون قیمت به صرفه نیستن حتی نمیشه با تولیدات چینی رقابت کرد
    خلاصه بگم هرچیزی که در بازار عرضه و تقاضا عرضه کنندگان کمتر باشن و تقاضا بیشتر قیمت فروش هم نسبت به قیمت تمام شده محصول بیشتره و سود هم بیشتر
    محصولات مصرفی که روند جایگزینی و تعویض زیاد باشه یه مثال بزنم مثلا لنت ترمز در قطعات خودرو و موتور سیکلت بیشترین مصرف رو دارن
    تولید کننده و عرضه کننده کمتری داشته باشه یعنی رقابت کمتر باشه سود هم بیشتره مثلا کالای وارداتی محدود و تقریبا انحصاری

در کل هم چون اکثریت مردم توان خرید پایینی دارن اکثر محصولات داخل بازار در هر زمینه ای دو بخش دارن کالای بیکیفیت و ارزون قیمت که میشه همون چینی که واقعا رقابت باهاشون غیر ممکنه و بخش دوم هم کالاهای لوکس و خاص که قیمت بالایی دارن اکثرا هم فقط بخاطر اینکه ظاهر خوبی دارن یا اینکه یه برند معروف هستن

پس یا با پشتوانه برند معروف قیمت جنس باید بالا بره یا اینکه کیفیت محصول واقعا کم نظیر باشه و ظاهر خوبی هم داشته باشه
    جدیدترین ویرایش توسط EddyE4; ۱۰:۳۴ ۱۳۹۹/۰۱/۱۸.

دیدگاه

ممنونم من الان از حرف متوجه شدم که تقاضا کمتر شده و رقابت با محصولات چینی هم کمتر .فقط الان چه کارگاه هایی رو میشه احداث کرد ؟ چه خدمات و محصولاتی روی برورس هستن ؟
      خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

دیدگاه

سلام
        حدود سرمایه ت چقدره ؟
        کدوم شهر و استان ؟
        تحصیلات و رشته کاری ت ؟

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

حدود 200 میلیون فعلا ....استان لرستان ...رشته من لیسانس الکترونیک ...

دیدگاه

حدود 200 میلیون فعلا ....استان لرستان ...رشته من لیسانس الکترونیک ...
            یک شعر در این رابطه هست
            کل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی
            نمی تونم با این سرمایه کار خوبی برات معرفی کنم
            ولی می تونم یه چیزی رو بعد از 17 سال بگم
            من چون خودم آلوده صنعت شدم برادرانه نصحیت می کنم
            سراغ صنعت نیا

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

سلام
              نظر شخصی خودمو میگم ...
              بنظر من چون سرمایت زیاد نیست و باتوجه به اینکه از تولید و تولیدکننده حمایت خوووبی نمیشه و اینکه رقابت با اجناس چینی سخت و تقریبا غیرممکنه,بزن توی خرید و فروش
              میتونی یه مغازه کوچیک راست و ریس کنی یا بزنی توی بورس و ارز دیجیتال.. و .. و .. و
              خلاصه اینکه متاسفانه توی میهن عزیزمون ایران پووول توی دلالی است و بس

دیدگاه

ممنونم من الان از حرف متوجه شدم که تقاضا کمتر شده و رقابت با محصولات چینی هم کمتر .فقط الان چه کارگاه هایی رو میشه احداث کرد ؟ چه خدمات و محصولاتی روی برورس هستن ؟
                کاملا برعکس به نظر من تولیدهمیشه برپاست ولی به شرطی که تولیدی شما که مد نظرتونه دستت باز باشه
                بعصیا هستن میشناسم رفته یه دستگاه خرید بسته بندی دستمال کاغذی ونجاه ملیون پول دستگاهی رو داده که بیشتر از ده میلیون ارزش نداره بعد میاد با کلی بدبختی با شرکتای معتبر و مترح میخواد رقابت کنه خب قطعا شکست میخوره و پشیمون میشه یا اینکه به کمترین سود و بازدهی قانع بشه اجبارا
                صنعت اتفاقا به نظرم بهترین گزینه توی ایرانه فعلا

اما تاکید میکنم به اسم تولید کننده کپی کننده یا مونتاژ کننده نباشی

دقیقا مثل این میمونه که بری تاکسی بخری مسافرکشی کنی

توی صنعت هر تولید کننده با تولید کننده مشابه خودش توی همون زمینه بایدفرق داشته باشه وگرنه خودشو سر کار گذاشته

تولید قطعات آلومنینیوم توی هر زیمینه ای
                قطعات خودرو و حتی صنعتی هرچقدر وسعت کارهاتون بیشتر باشه دستتون بازه برای پیشرفت

ولی وقتی همه توانتو روی فقط یه قطعه بذاری کلاهت پس معرکس یه ذره تغییر توی بازار کارت ساختس

یه تولید کننده کوچیک نیتزی به خط تولید اختصاصی نداره که فقط و فقط یه مار باهاش انحام بشه وگرنه میشه همون داستان دستگاه بسته بندی که گفتم

یه سر توی دیوار و سایتهای فروش اقلام دست دووم بزن

ببین هرجی که مربوط به صنعته و دست دوم به فروش میرسه بازارش افتضاحه که جمع کردن

دستگاه بسته بندی در هر زمینه توی دیوار پره همشم در حد نو
                چیه داستان به نفر عاقل بوده یه تعداد دستگاه ساخته با ده برابر قیمت واقعی فروخته سودشو خورده
                مردم هم هجوم بردن دیتکاه خربدن که مثلا تولید کننده بشن اینجوریه با هزارو یدونه رقیب مشابه خودشون توی بازار

اسم نمیشه برد واقعا من الان از وضعیت بازار خبر ندارم تو این شرایط ولی طبق چیزایی که گفتم فکر بکن موفق میشی حتما

همون قطعات آلیاژ آلومینیوم به تظرم گزینه خوبیه دیتت بازه برا هزار مدل قطعه توی بازار البته من چون خودم قالب سازم و از صنعت شناخت دارم شاید بیشتر رو این بحث صنعت تاکید کنم نظرات بقیه رو هم بسنجید و طبق دانش خودتون کار کنید

دیدگاه

اگر سرمایه یکنفر به 1 میلیارد برسه چی ؟ با اون هم نمیشه کارگاه تولیدی راه انداخت ؟

دیدگاه

سلام ،
                    به غیر سرمایه یکی از مهمترین و اصلی ترین توانایی های یک تولید کننده باید بازاریابی و مدیریت باشه ، که اکثر مهندس های عزیز شاغل در الکترونیک از اینم توانایی ها بی بهره هستند ،

سرمایه ی شما برای شروع یک کار با درآمد خوب کافی هست ، اما چند مورد هست که باید به اون دقت کنید وگرنه دچار شکست زود هنگام میشید :
                    1-محصولی را که برای تولید انتخاب میکنید باید دارای فروش خوبی باشد تا سرمایه در گردش کمتری نیاز داشته باشید
                    2-قبل از تولید باید نیاز بازار را سنجیده باشید و دارای سیستم کامل تبلیغات ، بازاریابی و فروش باشید
                    3-روی نقاط قوت تولید داخلی کار کنید تا با اجناس چینی رقابت کنید ، مثلا قابلیت سقارشی سازی و پشتیبانی مناسب...
                    4-برندسازی کنید و برای اعتبار برند ارزش قائل بشید ، همانطور که انسان ها حاضر هستند برای خرید یک پیتزا 50.000 تومن پول بدن برای یک محصول خوب هم قطعا پول میدن.
                    5-مشتری سرمایه ی اصلی هر مجموعه ی اقتصادی هست ، دورانی که مشتری به شما وابسته بود و مجبور بود از شما خرید کنه گذشته... به راحتی دیگران جایگزین شما میشوند!
                    خیلی نکات دیگه هم وجود داره که البته نمیشه همه رو یکجا گفت ، همچنینی موارد بالا به ظاهر ساده و کلیشه ای هستند اما نیاز به تجربه و علم بالایی برای به اجرا درآوردن آن ها نیاز است ، بنابراین اگر تا بحال سابقه بازاریابی ، تولید و فروش نداشتید و مشغول به آموزش الکترونیک در دانشگاه بودید و جایی هم کارآموزی نکردید بهتره از متخصصین و افراد دارای تجربه مشورت بگیرید ، وگرنه نتیجه ی کار چیزی جز شکست نخواهد بود !

یادمون باشه ، اگرچه دلالی دردسر کمتر و سوذ بیشتری داره ، اما تولید کننده هایی وجود دارند که با مدیریت درست ، نواندیشی و اصولی کار کردن تونستن با سرمایه های اندک مجموعه های بزرگی بسازن.
                    موفق باشید.
                    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                    الکترونیک قدرت
                    الکترونیک آنالوگ
                    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                    ---------------------BMCELEC@-------------------
                    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                    ---------------www.bmc-elec.com--------------
                    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

اگر سرمایه یکنفر به 1 میلیارد برسه چی ؟ با اون هم نمیشه کارگاه تولیدی راه انداخت ؟
                      این موضوع هم که قبلا بحث شده بود و من در اون شرکت کردم ، دارای نکات خوبی هست :
                      به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                      الکترونیک قدرت
                      الکترونیک آنالوگ
                      طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                      ---------------------BMCELEC@-------------------
                      ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                      ---------------www.bmc-elec.com--------------
                      ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

سلام و درود
                        به نظر بنده وارد شدن توی جعبه سازی برای گل فروشی ها میتونه کار خوبی باشه.ما تو ایران جعبه سازی خوب که مختص طراحی گل ساخته شده باشد نداریم و بیشتر جعبه ها که در گل فروشی ها استفاده میشه وارداتی هستند و با قیمت بالایی عرضه میشه.این پیشنهاد چون من خودم گل فروشی دارم بهتون پیشنهاد دادم

دیدگاه

سلام
                          با توجه به این داستان کرونا، بازار بسیار خوبی برای محصولات مرتبط باز شده.
                          فقط باید یکم خلاقیت به خرج بدید و سرچ کنید.
                          ساده ترین کار تولید ماسک و الکل هست.
                          ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE نمایش پست ها
                            سلام
                            نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE نمایش پست ها
                            با توجه به این داستان کرونا، بازار بسیار خوبی برای محصولات مرتبط باز شده.
                            فقط باید یکم خلاقیت به خرج بدید و سرچ کنید.
                            ساده ترین کار تولید ماسک و الکل هست.

بنظر من موقتی میتونه باشه..چون فوقش تا اخر سال تموم میشه این داستانا
                            کسب و کاری لازمه که دغدغه فروش نداشته باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farid.ngs نمایش پست ها

بنظر من موقتی میتونه باشه..چون فوقش تا اخر سال تموم میشه این داستانا
                              کسب و کاری لازمه که دغدغه فروش نداشته باشی
                              این قضیه تازه شروعشه. فکر کردید به همین راحتی تموم میشه؟ به قول یکی از دوستان کرونا تیر قلق گیریشون بود.
                              ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X