اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی درباره ترانزیستور آمپلی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی درباره ترانزیستور آمپلی

سلام دوستان و اساتید محترم سایت
    از تلاش و زحمات و راهنماییهای شما بسیار ممنون و سپاسگذارم.
    راستشمن یه مدت تو کار تعمیرات موبایل بودم و اینکه یه آمپ ۴ کانال خریدم که چند روزیو درست کار میکرد تا اینکه بعد مدتی اینطوری شد که سر دست اندازها و گاها خودبخود قطع میشد و باید پنل ضبطو در میاوردم و جا میزدم تا مجددشروع به فعالیت میکرد.تااینکه یروز کلا خاموش شد و وقتی بازش کردم دیدم یکی از ترانزیستورای کناری که زیرشون خمیر فلکس داره و با پیچ بسته میشه به آمپ واسمش اگه اشتباه نکنم
    Irfz46n هست بدجور داغ میکنه . تصمیم گرفتم بزارم بیشتر کار کنه که اتفاقیکه افتاد ترانزیستور ترکید.
    و سوالی که من از شما اساتید دارم اینه که چون این ترانزیستور با این نام تو شهر من و اطرافش پیدا نمیشه شما پیشنهادی برای جایگزین کردندارین؟
    و اها الان یادم اومد کنار اون ترانزیستورایی که با اسم irfz46n رو برد سوار بودن و تعدادشون ۴ تا بود روی برد و کنار اونها و سیمی که برا اتصال بدنه میره نوشته irfz44n که اتفاقا این ترانزیستور و 48n تو شهر ما هست.
    بنظرتون اصلا ترانزیستور اصلی این برد همونی که روش نوشته شده نبوده که بعدا تعویض شده باشه؟
    ودرآخر پیشنهاد شما عزیزان چی هست؟
    و سوال اخر که ممنون میشم پاسخ بدین
    اینکه آیا سوختن و خرابی این ترانزیستور ربطی به خاموشی آمپلی و مشکلی که بالا گفتم داره؟
    پیشاپیش از پاسخ شما عزیزان ممنون و سپاسگذارم.
لطفا صبر کنید...
X