اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افزایش گرمای المنت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

افزایش گرمای المنت

سلام دوستان
    من یه المنت 12 ولت 2 امپر دارم به طول 1 متر و یه باطری 7 ولت 5000 میلی امپر آیا با افزایش امپر از المنت میتونم گرمای بیشتری بگیرم؟
    البته 2 مورد رو باید بگم قرار نیست سیم المنت کوتاه بشه و مورد بعدی اینکه ولتاژ هم قرار نیست تغییر کنه الان فقط میخوام راهنماییم کنید افزایش امپر میتونه به افزایش گرما منجر بشه یا خیر

پاسخ : افزایش گرمای المنت

بنظر من تا طول المنت کوتاه تر نشه و یا ولتاژ بالاتر نره المنت هم جریان مصرفی رو بیشتر نمیکنه
    چون طبق رابطه ی
    I = V ÷ R
    زمانی I بالاتر میره که مقدار R کم بشه و یا V زیاد بشه
    المنت 220v رو هم که به برق شهر می زنیم پشتش آمپر خیلی بالایی هست اما طبق همون رابطه ی بالا می بینیم مقدار معینی آمپراژ می کشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eca.ir/forums نمایش پست ها
      بنظر من تا طول المنت کوتاه تر نشه و یا ولتاژ بالاتر نره المنت هم جریان مصرفی رو بیشتر نمیکنه
      چون طبق رابطه ی
      I = V ÷ R
      زمانی I بالاتر میره که مقدار R کم بشه و یا V زیاد بشه
      المنت 220v رو هم که به برق شهر می زنیم پشتش آمپر خیلی بالایی هست اما طبق همون رابطه ی بالا می بینیم مقدار معینی آمپراژ می کشه
      ممنون از پاسخ شفاف و بجاتون.
      آیا امکانش هست این المنت رو به 2 تکه مساوی تقسیم کنم از این یدونه باطری 7 ولت به هر تکه به صورت جداگانه ولتاژ برسونم!
      این مورد به نظرم تو حالت برق شهری باشه جواب میده و هر المنت دماش به صورت قابل ملاحظه ای بالا میره اما مطمئن نیستم در حالت باطری بشه این کار رو کرد؟ نظر شما چیه؟
      جدیدترین ویرایش توسط Ehsanchch; ۱۳:۱۸ ۱۳۹۹/۰۱/۱۹.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ehsanchch نمایش پست ها
        ممنون از پاسخ شفاف و بجاتون.
        آیا امکانش هست این المنت رو به 2 تکه مساوی تقسیم کنم از این یدونه باطری 7 ولت به هر تکه به صورت جداگانه ولتاژ برسونم!
        این مورد به نظرم تو حالت برق شهری باشه جواب میده و هر المنت دماش به صورت قابل ملاحظه ای بالا میره اما مطمئن نیستم در حالت باطری بشه این کار رو کرد؟ نظر شما چیه؟
        سلام بله اینکار رو میتونید انجام بدید البته باید کاملا نصف بشه چون در غیر اینصورت دمای دو تکه باهم فرق میکنه . (البته کاراییش مثل سری کردن دو باتری هست بجز اینکه اختلاف دما تو سری کردن پیش نمیاد

دیدگاه

دوبار ارسال شد
          جدیدترین ویرایش توسط eca.ir/forums; ۱۴:۰۶ ۱۳۹۹/۰۱/۱۹.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sajadm475 نمایش پست ها
            سلام بله اینکار رو میتونید انجام بدید البته باید کاملا نصف بشه چون در غیر اینصورت دمای دو تکه باهم فرق میکنه . (البته کاراییش مثل سری کردن دو باتری هست بجز اینکه اختلاف دما تو سری کردن پیش نمیاد

ممنونم ازتون
            پس من المنت 100 سانتیم رو که مثلا با ولتاژ 12 ولت گرمای 60 درجه بهم میده رو به دو تکه 50 سانت به صورت دقیق تقسیم میکنم
            و از باطری 7 ولتم خروجی میگیرم و این 2 المنت رو روشن میکنم با این کار همون 60 درجه رو براحتی بدست میارم ❤️❤️

خیلی ممنون از راهنماییتون بزرگوار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ehsanchch نمایش پست ها
              ممنونم ازتون
              پس من المنت 100 سانتیم رو که مثلا با ولتاژ 12 ولت گرمای 60 درجه بهم میده رو به دو تکه 50 سانت به صورت دقیق تقسیم میکنم
              و از باطری 7 ولتم خروجی میگیرم و این 2 المنت رو روشن میکنم با این کار همون 60 درجه رو براحتی بدست میارم ❤️❤️

خیلی ممنون از راهنماییتون بزرگوار
              خواهش میکنم اما بازم بهتره که دوباتری رو سری کنید بشه 14 ولت که باز هم همون مقدار انژی مصرف میشه و دقتشم بالاتر میره

دیدگاه

اینطور که معلومه المنت شما 6 اهم هست و 24 وات گرما میده
                اما درحالتیکه به باتری 7 ولتی وصل بشه حدود 8 وات گرما تولید می کنه
                حالا اگه نصفش کنیم هر تکه حدود 2.5 آمپر جریان میکشه و میتونه 16 وات گرما بده و باتری 2 برابر زودتر خالی میشه
                پس طبیعتا دو تکه حدود 5 آمپر جریان کشیده و دستکم 30 وات گرما میدن ولی باتری 4 برابر زودتر خالی می کنه
                البته اینا محاسبات روی کاغذه و چه معلوم باتریه بتونه. باید در عمل دید
                ضمنا نیازی به بریدن المنت نیست کافیه منفی رو به دو سر المنت و مثبت رو به وسطش (و یا برعکس) وصل کرد
                تا نظر بقیه ی دوستان چی باشه:various_024:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eca.ir/forums نمایش پست ها
                  دوبار ارسال شد
                  عالیه پس به این شکل هم میشه وصلش کرد من زمان زیادی نمیخوام ازش بار بکشم حدود 10 دقیقه در روز و زود خالی شدنش زیاد برام مهم نیست ❤️

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X