ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2020/03/31
    کرج
    2
    0

تبدیل 5v برد اردویتو به 0.015 ولت -

سلام دوستان عزیز- من برای ورودی آنالوگ سنسوری دارم که خروجی آن 7 تا 14 میلی ولت است- برای خواندن این ورودی دو راه دارم. 1-استفاده از آپ امپ 2-استفاده از AREF -
    لطفا راهنمایی بفرمایید کدام بهتر است. اپ امپ با مدار مشخص در اینترنت پیدا نکردم از کجا قابل تهیه است تا در مدار جانمایی کنم؟ من در نرم افزار پروتوس یک ولتاژ 0.015 ولت به aref دادم و سنسور بدون ایراد در نمایشگر نشان داده شد. 0.015 ولت با مقاومت طبق عکس زیر تهیه کردم. از آنجایی که رشته ام برق نیست لطفا با زبان سلیس راهنمایی بفرمایید چه چیزی به مدار اضافه کنم. با تشکر
    [IMG]C:\Users\Amir\Desktop\New folder (2)/1.png[/IMG]
    2020/03/24
    ني ريز
    52
    22

پاسخ : تبدیل 5v برد اردویتو به 0.015 ولت -

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1631

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام دوستان عزیز- من برای ورودی آنالوگ سنسوری دارم که خروجی آن 7 تا 14 میلی ولت است- برای خواندن این ورودی دو راه دارم. 1-استفاده از آپ امپ 2-استفاده از AREF -
    لطفا راهنمایی بفرمایید کدام بهتر است. اپ امپ با مدار مشخص در اینترنت پیدا نکردم از کجا قابل تهیه است تا در مدار جانمایی کنم؟ من در نرم افزار پروتوس یک ولتاژ 0.015 ولت به aref دادم و سنسور بدون ایراد در نمایشگر نشان داده شد. 0.015 ولت با مقاومت طبق عکس زیر تهیه کردم. از آنجایی که رشته ام برق نیست لطفا با زبان سلیس راهنمایی بفرمایید چه چیزی به مدار اضافه کنم. با تشکر
    [IMG]C:\Users\Amir\Desktop\New folder (2)/1.png[/IMG]
    سلام با aref نمیخونیم در واقع aref برای مقایسه هست و شما فقط لازم هست خروجیتن ستسپرتون رو به یکی از پورت های adc بدید . برای افزایش دقت هم میتونید از خازن و سلف استفاده کنید که در اینترنت برای نحوه افزایش دقت adc خیلی گفته شده
    البته نظر من این بود تا ببینیم بقیه چی میگن
    2020/03/31
    کرج
    2
    0

بلی میدانم با aref نمیخوانیم. عرض کردم چون ورودی به آنالوگ ، ولتاژم خیلی پایین است(7 تا 14 میلی ولت) مجبورم به aref ولتاژ 0.015 بدهم تا ورودی آنالوگ بتواند ولتاژ پایین را بخواند. در پروتوس انجام شده آیا در عمل هم انجام میشه ؟
    2020/03/24
    ني ريز
    52
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1631

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

بلی میدانم با aref نمیخوانیم. عرض کردم چون ورودی به آنالوگ ، ولتاژم خیلی پایین است(7 تا 14 میلی ولت) مجبورم به aref ولتاژ 0.015 بدهم تا ورودی آنالوگ بتواند ولتاژ پایین را بخواند. در پروتوس انجام شده آیا در عمل هم انجام میشه ؟
    اگر داخل پروتیوس مشکلی نبوده فکر نکنم در عمل هم مشکلی پیش بیاد فقط باید با خازن و سلف نویز هارو حذف کنید چون ولتاژتون هم پایین هست دیگه خیلی حساس میشه
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4