اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل 5v برد اردویتو به 0.015 ولت -

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل 5v برد اردویتو به 0.015 ولت -

سلام دوستان عزیز- من برای ورودی آنالوگ سنسوری دارم که خروجی آن 7 تا 14 میلی ولت است- برای خواندن این ورودی دو راه دارم. 1-استفاده از آپ امپ 2-استفاده از AREF -
    لطفا راهنمایی بفرمایید کدام بهتر است. اپ امپ با مدار مشخص در اینترنت پیدا نکردم از کجا قابل تهیه است تا در مدار جانمایی کنم؟ من در نرم افزار پروتوس یک ولتاژ 0.015 ولت به aref دادم و سنسور بدون ایراد در نمایشگر نشان داده شد. 0.015 ولت با مقاومت طبق عکس زیر تهیه کردم. از آنجایی که رشته ام برق نیست لطفا با زبان سلیس راهنمایی بفرمایید چه چیزی به مدار اضافه کنم. با تشکر
    [IMG]C:\Users\Amir\Desktop\New folder (2)/1.png[/IMG]

پاسخ : تبدیل 5v برد اردویتو به 0.015 ولت -

نوشته اصلی توسط amir1631 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز- من برای ورودی آنالوگ سنسوری دارم که خروجی آن 7 تا 14 میلی ولت است- برای خواندن این ورودی دو راه دارم. 1-استفاده از آپ امپ 2-استفاده از AREF -
    لطفا راهنمایی بفرمایید کدام بهتر است. اپ امپ با مدار مشخص در اینترنت پیدا نکردم از کجا قابل تهیه است تا در مدار جانمایی کنم؟ من در نرم افزار پروتوس یک ولتاژ 0.015 ولت به aref دادم و سنسور بدون ایراد در نمایشگر نشان داده شد. 0.015 ولت با مقاومت طبق عکس زیر تهیه کردم. از آنجایی که رشته ام برق نیست لطفا با زبان سلیس راهنمایی بفرمایید چه چیزی به مدار اضافه کنم. با تشکر
    [IMG]C:\Users\Amir\Desktop\New folder (2)/1.png[/IMG]
    سلام با aref نمیخونیم در واقع aref برای مقایسه هست و شما فقط لازم هست خروجیتن ستسپرتون رو به یکی از پورت های adc بدید . برای افزایش دقت هم میتونید از خازن و سلف استفاده کنید که در اینترنت برای نحوه افزایش دقت adc خیلی گفته شده
    البته نظر من این بود تا ببینیم بقیه چی میگن

دیدگاه

بلی میدانم با aref نمیخوانیم. عرض کردم چون ورودی به آنالوگ ، ولتاژم خیلی پایین است(7 تا 14 میلی ولت) مجبورم به aref ولتاژ 0.015 بدهم تا ورودی آنالوگ بتواند ولتاژ پایین را بخواند. در پروتوس انجام شده آیا در عمل هم انجام میشه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir1631 نمایش پست ها
        بلی میدانم با aref نمیخوانیم. عرض کردم چون ورودی به آنالوگ ، ولتاژم خیلی پایین است(7 تا 14 میلی ولت) مجبورم به aref ولتاژ 0.015 بدهم تا ورودی آنالوگ بتواند ولتاژ پایین را بخواند. در پروتوس انجام شده آیا در عمل هم انجام میشه ؟
        اگر داخل پروتیوس مشکلی نبوده فکر نکنم در عمل هم مشکلی پیش بیاد فقط باید با خازن و سلف نویز هارو حذف کنید چون ولتاژتون هم پایین هست دیگه خیلی حساس میشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X