اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل ماژول بلوتوث hc05 و avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل ماژول بلوتوث hc05 و avr

درود
    بنده روی مداری که ساختم از ماژول hc05 استفاده کردم که با یک میکروکنترلر avr بهش at command میفرستم. مشکل اینجاست که من دو نوع ماژول hc05 تست کردم، نوع اول که هیچ مشکلی نداره و به خوبی بعد از ارسال AT توسط میکرو، پاسخ OK رو میفرسته
    ولی نوع دوم از این ماژول که از لحاظ ظاهری با نوع اول کمی متفاوته، هیچ عکس العملی به کامندهای ارسالی نشون نمیده، حتی وقتی در مد اتصال قرار داره، وقتی باهاش دیتا میفرستم، یک سری اعداد و حروف نامفهوم میفرسته و اصلا درست نمیفرسته دیتا رو. جالب اینجاست که من 5 عدد از این نوع تهیه کردم و هر 5تا این مشکلو دارن، مگه میشه هر 5 تا خراب باشن؟!
    در ضمن اینم بگم که من اولین بار نیست که از این ماژول استفاده میکنم و تنظیمات بادریت و... همه رعایت شده و همونطور که گفتم با نوع اول این ماژول مشکلی ندارم.
    اینجا عکس این دو نوع ماژول رو میذارم که اگر نکته ای به نظرتون رسید راهنمایی کنید لطفا:
    ماژول سمت راستی مشکل داره، ماژول سمت چپی بدون مشکل کار میکنه(همونطور که در عکس ملاحظه میکنید، از لحاظ ظاهری باهم فرق دارن)
    جدیدترین ویرایش توسط hamedtaran; ۱۲:۰۴ ۱۳۹۹/۰۱/۲۳.
    انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

پاسخ : مشکل ماژول بلوتوث hc05 و avr

نوشته اصلی توسط hamedtaran نمایش پست ها
    درود
    بنده روی مداری که ساختم از ماژول hc05 استفاده کردم که با یک میکروکنترلر avr بهش at command میفرستم. مشکل اینجاست که من دو نوع ماژول hc05 تست کردم، نوع اول که هیچ مشکلی نداره و به خوبی بعد از ارسال AT توسط میکرو، پاسخ OK رو میفرسته
    ولی نوع دوم از این ماژول که از لحاظ ظاهری با نوع اول کمی متفاوته، هیچ عکس العملی به کامندهای ارسالی نشون نمیده، حتی وقتی در مد اتصال قرار داره، وقتی باهاش دیتا میفرستم، یک سری اعداد و حروف نامفهوم میفرسته و اصلا درست نمیفرسته دیتا رو. جالب اینجاست که من 5 عدد از این نوع تهیه کردم و هر 5تا این مشکلو دارن، مگه میشه هر 5 تا خراب باشن؟!
    در ضمن اینم بگم که من اولین بار نیست که از این ماژول استفاده میکنم و تنظیمات بادریت و... همه رعایت شده و همونطور که گفتم با نوع اول این ماژول مشکلی ندارم.
    اینجا عکس این دو نوع ماژول رو میذارم که اگر نکته ای به نظرتون رسید راهنمایی کنید لطفا:
    ماژول سمت راستی مشکل داره، ماژول سمت چپی بدون مشکل کار میکنه(همونطور که در عکس ملاحظه میکنید، از لحاظ ظاهری باهم فرق دارن)
    تصاویر که زیاد واضح نیست به نظرم چیپ های اصلی دو ماژول را با هم مقایسه کنید اگر از یک شرکت سازنده نیست یا با هم متفاوت هستند از سایت سازنده دیتا شیت را تهیه کنید ببینید چه فرقی با هم دارند.
    اینم جالبه ببینی:
    جدیدترین ویرایش توسط hamzehh; ۲۰:۳۲ ۱۳۹۹/۰۱/۲۳.

دیدگاه

پاسخ : مشکل ماژول بلوتوث hc05 و avr

نوشته اصلی توسط hamzehh نمایش پست ها
      تصاویر که زیاد واضح نیست به نظرم چیپ های اصلی دو ماژول را با هم مقایسه کنید اگر از یک شرکت سازنده نیست یا با هم متفاوت هستند از سایت سازنده دیتا شیت را تهیه کنید ببینید چه فرقی با هم دارند.
      اینم جالبه ببینی:
      جالب اینجاست که وقتی بدون تنظیم کردن و بدون وارد شدن به مود at و در حالت پیشفرض که بادریت 9600 هست با ماژول دیتا میفرستم، دیتا آسیب میبینه و اطلاعات نامفهوم میفرسته. چیپ روی دوتا ماژول یک اسم دارند ولی با ظاهر متفاوت، فک کنم مال یک شرکت نیستن و فرق دارن. مهمترین تفاوت این دو ماژول اون قطعه مشکی رنگ کنار چیپ اصلی هستش که روی ماژولی که مشکل داره این قطعه هست و روی ماژول سالم نیست، میتونید در اولین پست در عکسی که فرستادم مشاهده کنید
      جدیدترین ویرایش توسط hamedtaran; ۰۴:۴۴ ۱۳۹۹/۰۱/۲۴.
      انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X