اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در طراحی فرستنده گیرنده صوتی رادیویی کد گذاری شده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در طراحی فرستنده گیرنده صوتی رادیویی کد گذاری شده

سلام
    من میخوام یه فرستنده گیرنده صوتی رادیویی کد گذاری شده بسازم
    دقیق تر بگم میخوام به مدار بسازم که صوت را از طریق امواج رادیویی ارسال کنه و تنها یه گیرنده بتونه ای امواج رو دریافت کنه
    آیا کسی هست که به من کمک کنه
    خیلی ممنون
    یکی نیست به ما بگه "آخه تو رو چه به AVR"

پاسخ : کمک در طراحی فرستنده گیرنده صوتی رادیویی کد گذاری شده

سلام
    شما مشخص کنید این کار باید با روش انالوگ باشه یا دیجیتال

دیدگاه

ممنون از جوابتون
      فرقی نداره اما روشی که راهتتر بشه انجامش داد بهتره چون وقتم خیلی کمه :redface:
      یکی نیست به ما بگه "آخه تو رو چه به AVR"

دیدگاه

برای طراحی این مدار با شرایطی که شما گفتید به نظر من بهترین گزینه استفاده از ماژول های ارسال دیتا میباشه
        برای این کار شما بوسیله یک میکروکنترلر یا یه مدار مبدل آنالوگ به دیجیتال باید سیگنال صوت را به دیجیتال تبدیل کنید و با سرعت حدود 1000 بار در ثانیه(برای صوت گفتار انسان) کدهای تبدیل شده را بوسیله ماژول ارسال دیتا ، ارسال کنی --- این از فرستنده
        و در گیرنده باید کدهای خروجی ماژول گیرنده را بوسیله یه مبدل دیجیتال به آنالوگ ، تبدیل به دیتاهای اولیه که همون صوت است بکنی
        :eek:
        حالا برای کد گذاری : دیگه کاری نداره بوسیله یه دیپ سوییچ در فرستنده یه مقدار اولیه ای که به تمام دیتاها در فرستنده اضافه بشه به میکرو میدی و در گیرنده هم همون مقدار رو بر عکس فرستنده اعمال میکنی

دیدگاه

سلام

باید بدونی از چه مدولاسیونی میخوای استفده کنی؟

بسته به نوع مدولاسیون راهای مختلفی برای ساخت گیرنده و فرستنده وجود داره.

البته در مورد آنالوگ و دیجیتال فکر میکنم اگر دیجیتال کار کنی کیفیت کار بالاتر میره ولی آنالوگ ساده تره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X