اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جریان کنتور سه فاز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جریان کنتور سه فاز

سلام دوستان ارجمند.بنده یک کنتور سه فاز 32امپر دارم که سیم نمره 4 داره و میخوام روی هر فازش دو مصرف کننده تکفاز نصب کنمکه جمعا از هر فاز 30 امپر میگذره...اگه از سیم نول برای همه ی فازها به صورت مشترک استفاده بشه آیا داغ میکنه و آب میشه و مشکل ساز میشه؟ممنون میشم راهنماییم کنید دوستان

پاسخ : جریان کنتور سه فاز

نوشته اصلی توسط power528 نمایش پست ها
    سلام دوستان ارجمند.بنده یک کنتور سه فاز 32امپر دارم که سیم نمره 4 داره و میخوام روی هر فازش دو مصرف کننده تکفاز نصب کنمکه جمعا از هر فاز 30 امپر میگذره...اگه از سیم نول برای همه ی فازها به صورت مشترک استفاده بشه آیا داغ میکنه و آب میشه و مشکل ساز میشه؟ممنون میشم راهنماییم کنید دوستان
    سلام،
    ساده بگم:
    اگه مصرف روی همه فازهات مساوی باشه، جریانها همدیگه رو خنثی میکنند و در واقع هیچ جریانی از سیم نول نمیگذره!!
    پس بهترین حالت اینه که همیشه
    روی هر فازت یک مصرف کننده
    و یا روی هر فازت دو مصرف کننده
    به صورت همزمان روشن باشند، تا تعادل فازها برقرار باشه!
    ...
    و توی بدترین حالت هم که سیستم به صورت تک فاز کامل (دو فاز قطع باشد) و یا دوفاز کامل (یک فاز قطع باشد) استفاده میشه، بیشترین جریان از سیم نول عبور میکنه! که اگه سطح مقطع نولت هم، نمره 4 باشه، باز هم مشکلی پیش نمیاد و سیستمت میتونه کار کنه!
    البته برای مصافتهای حدود 50 متر!
    ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

پاسخ : جریان کنتور سه فاز

نوشته اصلی توسط ubub نمایش پست ها
      سلام،
      ساده بگم:
      اگه مصرف روی همه فازهات مساوی باشه، جریانها همدیگه رو خنثی میکنند و در واقع هیچ جریانی از سیم نول نمیگذره!!
      پس بهترین حالت اینه که همیشه
      روی هر فازت یک مصرف کننده
      و یا روی هر فازت دو مصرف کننده
      به صورت همزمان روشن باشند، تا تعادل فازها برقرار باشه!
      ...
      و توی بدترین حالت هم که سیستم به صورت تک فاز کامل (دو فاز قطع باشد) و یا دوفاز کامل (یک فاز قطع باشد) استفاده میشه، بیشترین جریان از سیم نول عبور میکنه! که اگه سطح مقطع نولت هم، نمره 4 باشه، باز هم مشکلی پیش نمیاد و سیستمت میتونه کار کنه!
      البته برای مصافتهای حدود 50 متر!
      قوربون دستت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X