اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تازه می خواهم با FPGA کار کنم کمک کنید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تازه می خواهم با FPGA کار کنم کمک کنید

سلام دوستان
    من تازه می خواهم با FPGA کار کنم. لطفا بگویید از کجا شروع کنم و برنامه ای که با ان برنامه بنویسم از کجا می توانم دانلود کنم؟
    فقط می دانم که می شود سخت افزار رو با استفاده از این آی سی تهیه کرد.
    ممنون می شوم یکی کمک کنه

پاسخ : تازه می خواهم با FPGA کار کنم کمک کنید

نوشته اصلی توسط feshwari
    سلام دوستان
    من تازه می خواهم با FPGA کار کنم. لطفا بگویید از کجا شروع کنم و برنامه ای که با ان برنامه بنویسم از کجا می توانم دانلود کنم؟
    فقط می دانم که می شود سخت افزار رو با استفاده از این آی سی تهیه کرد.
    ممنون می شوم یکی کمک کنه
    با سلام
    به سوالی تقریبا مشابه در اینجا بچهآ‌ها جواب دادهآ‌اند http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=20382.0
    من دوباره نظر خودم را میآ‌نویسم:
    شما باید در اولین قدم فهمی دقیق از مباحث مدار منطقی داشته باشد در قدم بعدی باید یک زبان توصیف سختآ‌افزار Hardware Description Language مانند Verilog یا VHDL را فرا بگیرد. البته شما فقط نیاز به فراگیری روشآ‌های نوشتن کدآ‌های قابل سنتز دارید و امکانات شبیهآ‌سازی و مدلآ‌سازی زبانآ‌های HDL را در اوایل نیازی ندارید.
    ولی شاید در اولین قدم باید کاملا تفاوت پردازنده و تراشهآ‌های برنامهآ‌پذیر مانند CPLD یا FPGA و زبانآ‌های برنامهآ‌نویسی با HDLها را فرا بگیرید.
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

سلام .ابتدا نرم افزار ise (ترجیحاً8.1) را تهیه کنید . از اینترنت یا دیگران میتوانید چگونگی کار کردن با آن را آموزش ببینید(ise toturial را می توانید serch کنید) سپس شروع به کد نویسی ساده به زبان verilog کنید.چون برای شروع مناسبتر است. اگر بعد از این کار ها احتیاج به کتاب یا کمکی داشته باشی می تونید به vfarsi@gmail.com یا از هیمن طریق با من تماس بگیرد .در زمینه vhdl و verilog کتاب میتونم براتونmail کنم.

دیدگاه

درود. من یه کتاب به نام " آشنایی با تراشه های FPGA و زبان VHDL " تالیف آقای کاوه فارغی خریدم که برای بنده که تازه شروع کرده بودم خیلی آموزنده و بدرد بخور بود. خوندن این کتاب رو به شما دوست عزیز هم توصیه میکنم. امیدوارم موفق باشید.

دیدگاه

سلام ..............

این کتاب؛ کتاب خوبیه .. اما بیشتر از اونی که به تحلیل سخت افزار پرداخته باشه؛ به بسط زبان VHDL و دستورات و سینتکس ها و ساختارش پرداخته .. بعضی جاهاش هم البته مثال های خیلی کلی ای مطرح کرده و خلاصه وار از روشون گذشته .. نرم افزار Modelsim ای هم که با CD ضمیمه ارائه کرده با نصب مشکل داره .. اما Xilinx اون نه .. موردی نداره .. اما در مجموع برای شروع کتاب خوبیه .. حداقل از انتشارات ناقوس بهتره .. موفق باشید ..
          دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

سلام
            من یه مقاله از دانشگاه امیر کبیر در باره این موضوع گذاشتم فکر کنم بدرد بخوره!
            **همیشه به این فکر کن که خداوند با توست**

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسین اقبالی
              سلام
              من یه مقاله از دانشگاه امیر کبیر در باره این موضوع گذاشتم فکر کنم بدرد بخوره!
              سلام آقای اقبالی
              من لینکی که گفتیت رو پیدا نکردم که :sad:

در ضمن از دوستان میخواستم منو یه کم راهنمایی کنن
              من تازه میخوام با FPJA کار کنم . در مورد VHDL خوندم و تحقیق کردم حالا که میخوام بیار رو عمل موندم که اولاً از چه FPJA استفاده کنم و دوم این که اصلاً نمیدونم سخت افزاری که باید بسازم چجوریه یعنی هیچ دید عملی ازش ندارم .
              از دوستانی که عملی کار کردن خواهش میکنم اگه بشه یه راهنمایی برا درست کردن یه مدار ساده برای این که بتونم پروگرام کنم و به پورتها دست رسی داشته باشم بکنن.
              و سوال دیگه هم این که از استادان حاظر کسی با MMC و LCD کار کرده تو البته با همین FPGA
              ممنون

دیدگاه

سلام به همه دوستان
                یه سوال بسیار مبتدیانه: یه مقایسه:
                اگه یک برنامه ی یکسان برای دو چیپ Virtex4SX35 و Spartan3S1500 نوشته بشه، سرعت سخت افزار بدست آمده از کدام چیپ بیشتر است؟ تقریبا تقریبا چند برابر؟؟؟؟ :redface:
                خداوند جهاد را برای سرافرازی اسلام واجب کرد.
                حضرت فاطمه (س)

دیدگاه

من زبان verilog رو بلدم ولی نمیدونم چه جوری باید کار کنم با FPGA ؟؟؟بگید قدم بعدی چیه؟؟؟؟؟؟
                  آیا هر کد وریلاگ رو میشه سنتز کرد و ریخت رو FPGA یا CPLD یا اینکه کار دیگه ای هم باید بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                  سنتز رو خود نرم افزار انجام میده؟ من نباید کار خاصی بکنم؟؟؟؟؟؟

:cry2:
                  :cry:
                  :angry:
                  oo:
                  :NO:
                  :icon_razz: :icon_razz: :icon_razz: :icon_razz: :icon_razz: :icon_razz:

دیدگاه

سلام دوستان منم تازه کار با FPGA رو شروع کردم.اوایل یه کم کتاب خوندم.
                    الان هم یه بورد آموزشی (40هزار تومن)خریدمو دارم با اون کار میکنم.
                    ضمنا بهترین و قویترین نرم افزاری که دیدم altium هست که دارم باهاش کار میکنم.
                    هم شماتیکی میشه توش کار کرد هم vhdl&verilog.ویژگیش اینکه شما میتونید با این برنامه یه پروسسور! تو fpga درست کنی و به زبان C توش برنامه بنویسی.
                    خودش هم شبیه سازی داره هم سنتز و هم خودش برنامه رو تو FPGA پروگرام میکنه.

دیدگاه

اقا منم با altium موافقم..
                      شما از چه FPGA استفاده می کنیید و برای jtag از چی استفاده می کنید.nexus jtag رو با چی راه انداختی

دیدگاه

سلام
                        رو بوردم یه cpld که مدلش XC9572هست،که به نظرم برای شروع کار خوبه.فعلا از پروگرامر خود بورد استفاده میکنم که همون مدار jtag پیشنهادی xilinx هست که تو سایت زیر مدارشو میبینید:
                        http://www.xilinx.com/itp/3_1i/data/...ages/x7557.gif

اگه منظورتون از nexus jtag برای قسمت کار با پروسسورهاشه که فعلا هیچی :cry2:
                        البته یه راه حلهایی تو ذهنم هست که اگه پایه باشین بگم تا با کمک هم پیش بریم؟

دیدگاه

سلام
                          آقا با این CPLD ها که کار بزرگی نمیشه انجام داد. شما نگفتید که از کدام FPGA برای پیاده سازی پروسسور Altium استفاده کردید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali_Asadzadeh
                            سلام
                            آقا با این CPLD ها که کار بزرگی نمیشه انجام داد. شما نگفتید که از کدام FPGA برای پیاده سازی پروسسور Altium استفاده کردید.
                            سلام
                            علی جان گفتم که منم تازه کارم،هنوز هم پروسسوری راه اندازی نکردم.در مورد xc9572 هم حق با شماست ولی من اونو فقط برای شروع کار معرفی کردم.
                            مگه شما چقدر FPGA کار کردین؟

دیدگاه

سلام
                              آقا من زیاد کار نکردم ولی تنها چیزهای یکم بدرد بخور توبازار xc2s200 و sx3s400 رو دیدم.
                              متاسفانه spartan 3a تا حالا ندیدم...
                              شما که زیاد کار نکردین از کجا می گید که altium بهترینه oo:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X