اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرستنده پالس فرکانس پایین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرستنده پالس فرکانس پایین

خواهش میکنم یکی برادری کنه درحقم چندماهه دیگه دیوونه شدم ازبس مداربستمو جواب نگرفتم.
    یه مدار میخوام که فرکانس 100هرتز تولید کنه بدونه مدولاسیون کردن اونو ازطریق انتن درهوا پخش کنم.
    میدونم زیاد برد نداره چون فرکانسم پایین هست برای من همون دو متر هم کفایت میکنه. امنیتش هم برام مهم نیست.
    اسیلاتور 100هرتز خودم با 555 ساختم حالا نمیدونم چطور و با چه انتنی باید منتشرش کنم.
    عاجزانه خواهش میکنم کمکم کنید انقدفکرم درگیرشه ازهمه چی موندم. با ایسی 555 فرکانس موردنیازمو که 100 هرتز هست ساختم حالا با چه تقویت کننده ای به چه صورت و به چه انتنی بدم؟

پاسخ : فرستنده پالس فرکانس پایین

نوشته اصلی توسط mohammadaminbitarafan نمایش پست ها
    خواهش میکنم یکی برادری کنه درحقم چندماهه دیگه دیوونه شدم ازبس مداربستمو جواب نگرفتم.
    یه مدار میخوام که فرکانس 100هرتز تولید کنه بدونه مدولاسیون کردن اونو ازطریق انتن درهوا پخش کنم.
    میدونم زیاد برد نداره چون فرکانسم پایین هست برای من همون دو متر هم کفایت میکنه. امنیتش هم برام مهم نیست.
    اسیلاتور 100هرتز خودم با 555 ساختم حالا نمیدونم چطور و با چه انتنی باید منتشرش کنم.
    عاجزانه خواهش میکنم کمکم کنید انقدفکرم درگیرشه ازهمه چی موندم. با ایسی 555 فرکانس موردنیازمو که 100 هرتز هست ساختم حالا با چه تقویت کننده ای به چه صورت و به چه انتنی بدم؟
    سلام
    درست فهمیدم؟ فرستنده 100 هرتز میخوایید بسازید؟ بدون مدولاسیون؟ حتما دارید شوخی میکنید!
    هیچ میدونید برای فرستاندن همچین سیگنالی آنتن مورد استفاده باید در چه ابعادی باشه؟ فکر میکنم با همچین فرکانسی باید ابعاد آنتن در حد چند کیلومتر باشه! اصلا مدولاسیون برای این ابداع شد که طول آنتن کم بشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.m98 نمایش پست ها
      سلام
      درست فهمیدم؟ فرستنده 100 هرتز میخوایید بسازید؟ بدون مدولاسیون؟ حتما دارید شوخی میکنید!
      هیچ میدونید برای فرستاندن همچین سیگنالی آنتن مورد استفاده باید در چه ابعادی باشه؟ فکر میکنم با همچین فرکانسی باید ابعاد آنتن در حد چند کیلومتر باشه! اصلا مدولاسیون برای این ابداع شد که طول آنتن کم بشه.
      برد زیادی نمیخوام بدون مدولاسیون یک متر هم نمیتونم بفرستم؟

دیدگاه

برد زیادی نمیخوام بدون مدولاسیون یک متر هم نمیتونم بفرستم؟
        مطمئنا نه! اگر به همین راحتی بود که کل شبکه برق جهان برای خودش فرستنده گیرنده میشد و سنگ روی سنگ بند نمیشد!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.m98 نمایش پست ها
          مطمئنا نه! اگر به همین راحتی بود که کل شبکه برق جهان برای خودش فرستنده گیرنده میشد و سنگ روی سنگ بند نمیشد!
          پس فلزیاب ها چطور پالس های با فرکانس کم رو میفرستن بعضی هاشون تا ده متر هم ارسال میشه پالس هاشون، من نیازی به برگشت و پردازش پالس ندارم فقط میخوام این پالس تا فاصله یکی دو متری منتشر بشه،
          تگ های rfid با انتن به اون کوچیکی و بدون تقویت هم کدهای پالسی خودشونو تا ده دوازده سانت میفرستن (تگ 125khz) اگر موج مربعی تقویت شه و انتن هم کمی بزرگتر شه به یک متر نمیرسه ؟

دیدگاه

پس فلزیاب ها چطور پالس های با فرکانس کم رو میفرستن بعضی هاشون تا ده متر هم ارسال میشه پالس هاشون، من نیازی به برگشت و پردازش پالس ندارم فقط میخوام این پالس تا فاصله یکی دو متری منتشر بشه،
            تگ های rfid با انتن به اون کوچیکی و بدون تقویت هم کدهای پالسی خودشونو تا ده دوازده سانت میفرستن (تگ 125khz) اگر موج مربعی تقویت شه و انتن هم کمی بزرگتر شه به یک متر نمیرسه ؟
            این موارد رو دیگه من تخصص ندارم. ولی تا جایی که میدونم با این فرکانس نمیشه به صورت عملی ارسال و دریاف اطلاعات داشت.

دیدگاه

تو فلزیاب امواج الکترومغناطیسی منتقل نمیشه که بخواهید مقایسه
              کنیید .. در فلزیاب میدان مغناطیسی نهایت تا 3 متر تولید میشه..
              حداقل فرکانس لازم برای انتشار در هوا حدود 30 کیلوهرتز هست
              فلزیاب 10 متری نداریم ..

دیدگاه

الان پس هیچ جوره تواین دنیا نمیشه یه پالس با این فرکانس رو تا یکی دومتر تو هوا منتشر کرد؟؟
                جدیدترین ویرایش توسط mohammadaminbitarafan; ۰۰:۰۹ ۱۳۹۹/۰۲/۰۴.

دیدگاه

الان پس هیچ جوره تواین دنیا نمیشه یه پالس با این فرکانس رو تا یکی دومتر تو هوا منتشر کرد؟؟
                  خدمتت گفتم..
                  تا 3 متر میتونی پالس مغناطیسی بفرستی و با یه سیم پیچ ساده
                  دریافت کنی ..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yousef55 نمایش پست ها
                    خدمتت گفتم..
                    تا 3 متر میتونی پالس مغناطیسی بفرستی و با یه سیم پیچ ساده
                    دریافت کنی ..
                    این سه متری که فرمودین در تمام جهات منتشر میشه پالس؟ یا فقط در جهتی خاص که سیم پیچ گرفته شده؟ لطف میکنی مداری چیزی بهم معرفی کنی برای ارسال همین مغناطیسی تاسه متر؟
                    جدیدترین ویرایش توسط mohammadaminbitarafan; ۱۲:۳۸ ۱۳۹۹/۰۲/۰۴.

دیدگاه

سلام
                      بیبنید، توی ارسال امواج چیزی که اهمیت داره توان فرستنده هست، قائدتا شما وقتی موج 100 هرتز رو روی آنتنی با امپداس بالا میندازی، این جوری نیست که اصلا امواج منتقل نشن، امواج نه تنها سه متر بلکه تا کیلومترها اونور تر هم میرن، اما دلیل اینکه این امواج به درد شما نمیخوره اینه که توان نویز های محیطی(حرارتی و LNA و غیره) به مراتب خیلی خیلی بیشتر از توان سیگنال شما هست و سیگنال شما از دست میره.
                      اینکه میگن فرکانسش بره بالا بهتره به این دلیله که با افزایش فرکانس امپدانس آنتن شما کاهش پیدا میکنه و توان بیشتری در هوا منتشر میشه.
                      شما اگه میخوای فرکانس رو پایین نگه داری برای حفظ توان سیگنالت سه راه داری.
                      1- LNA و 2- آمپلی سیگنال 3- افزایش طول آنتن( کاهش امپدانس آنتن) که اولی با توجه به نویز محیط محدودیت داری و دومی با توجه به فیزیک قطعات موجود.
                      رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil نمایش پست ها
                        سلام
                        بیبنید، توی ارسال امواج چیزی که اهمیت داره توان فرستنده هست، قائدتا شما وقتی موج 100 هرتز رو روی آنتنی با امپداس بالا میندازی، این جوری نیست که اصلا امواج منتقل نشن، امواج نه تنها سه متر بلکه تا کیلومترها اونور تر هم میرن، اما دلیل اینکه این امواج به درد شما نمیخوره اینه که توان نویز های محیطی(حرارتی و LNA و غیره) به مراتب خیلی خیلی بیشتر از توان سیگنال شما هست و سیگنال شما از دست میره.
                        اینکه میگن فرکانسش بره بالا بهتره به این دلیله که با افزایش فرکانس امپدانس آنتن شما کاهش پیدا میکنه و توان بیشتری در هوا منتشر میشه.
                        شما اگه میخوای فرکانس رو پایین نگه داری برای حفظ توان سیگنالت سه راه داری.
                        1- LNA و 2- آمپلی سیگنال 3- افزایش طول آنتن( کاهش امپدانس آنتن) که اولی با توجه به نویز محیط محدودیت داری و دومی با توجه به فیزیک قطعات موجود.
                        خیلی ممنونم از توضیح زیبا و کاملتون. الان شما پیشنهادی دارید برای من؟ من میخوام پالس 100هرتزی که الان با 555 ساختم رو تا شعاع دومتر انتشار بدم. این پالسو بدم به یه ماسفت مثل irf530 و بعدبدم به انتن تا دومتر نمیره؟

دیدگاه

خیلی ممنونم از توضیح زیبا و کاملتون. الان شما پیشنهادی دارید برای من؟ من میخوام پالس 100هرتزی که الان با 555 ساختم رو تا شعاع دومتر انتشار بدم. این پالسو بدم به یه ماسفت مثل irf530 و بعدبدم به انتن تا دومتر نمیره؟
                          بهتر بود کاری که قصد دارید انجام بدید رو میگفتید تا بشه بهتر راهنمایی کرد
                          برای دو متر که عقلانی ترین راه سیم کشیدن هست! در مرحله بعد میتونید با مدوله کردن بصورت AM برای انتقال موجتون استفاده کنید ( با موج حامل فرکانس بالاتر)، در کاربردهای تحقیقاتی برای اسکن کردن زمین با SLF معمولا از خطوط لوله کشی (مثل خط لوله نفت) استفاده میشه که بدرد کار شما فکر نکنم بخوره.
                          رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

سلام
                            با یک کویل و خازن که در تشدید 100 هرتز قرار گرفته باشند میتونید
                            اما توان فوق العاده بالایی میخواید. حداقل 50 60 کیلووات نیاز دارید.
                            ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE نمایش پست ها
                              سلام
                              با یک کویل و خازن که در تشدید 100 هرتز قرار گرفته باشند میتونید
                              اما توان فوق العاده بالایی میخواید. حداقل 50 60 کیلووات نیاز دارید.
                              فکرنمیکنم همچین توانی رو بتونم برای این سیگنال درست کنم، که تغذیه هم اگر بخوام باتری بزارم زود خالی میشه اینطوری

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X