اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی منبع تغذیه متغیر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی منبع تغذیه متغیر

سلام
    من میخواستم که با استفاده از آردوینو یک منبع تغذیه سوئیچینگ متغیر بسازم که ولتاژ منو کم کنه
    من میخوام خروجی مدارم بین 0 تا 36 ولت 5 آمپر متغیر باشه و طبق تحقیقاتی که کردم ورودی باید حداقل 40 ولت باشه
    من یه سری تحقیقاتی کردم و به این مدار برخوردم

من میخواهم به جای واحد کنترل ترانزیستور،یک پین PWM از آردوینو رو قرار بدم که یک موج PWM با دیوتی سایکل مشخصی تولید کنه تا مدار برق رو طبق فرمول زیر کم کنه
    Vo=Vi×D
    خب تا اینجاش که فک کنم درسته ولی مشکل اصلی من اینه که نمیدونم در این مدار مقادیر خازن و سلف چقدره
    ظرفیت خازن؟ولتاژ خازن؟ظرفیت سلف؟؟؟ و این چیز ها
    فقط لطفا زیاد پیچیدش نکنید من دانشجو برق نیستم که از فرمول های قلمبه سلمبه سر در بیارم
    من الان راهنماییم
    ولی یه اطلاعات پایه ای از الکترونیک دارم ولی مثلا نمیتونم محاسبات آرک تانژانتی و لگاریتمی و این ها رو انجام بدم
    یه کم ساده توضیح بدید یا اگه نمیتونید در حد فهم من توضیح بدید،یه سری مقادیر عددی بهم بدید که مثلا خازنت باید فلان قدر باشه و...
    و اینکه اگه بخواهم مدار چاپیش رو بزنم،کدام سیم هارو باید کلفت تر بگیرم که پنج آمپر رو تحمل کنه؟آیا سیم های سلف هم باید کلفت بگیرم؟در حدی که بتونه 5 آمپر رو تحمل کنه؟
    یه فیوز هم می خواهم بذارم برای جلوگیری از اتصال کوتاه.کجا باید نصبش کنم؟در خروجی مثبت؟ یا قبل ترش؟
    ممنون میشم کمک کنید
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Failure Doesn't Mean

GAME OVER
    It Means
    TRY AGAIN
    With More
    XP
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~
لطفا صبر کنید...
X