اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید صدای فراصوت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تولید صدای فراصوت

سلام به همه
    دوستان برای تولید صدا های بالاتر از 20 کیلو هرتز و فراصوت از بازر میشه استفاده کرد؟ یا از پیزو الکتریک؟یا کلا از بلندگو؟
    من میخوام یه صوت با فرکانس حدود 25 تا 26 کیلو هرتز توی خونه پخش کنم.

پاسخ : تولید صدای فراصوت

نوشته اصلی توسط mjmatin نمایش پست ها
    سلام به همه
    دوستان برای تولید صدا های بالاتر از 20 کیلو هرتز و فراصوت از بازر میشه استفاده کرد؟ یا از پیزو الکتریک؟یا کلا از بلندگو؟
    من میخوام یه صوت با فرکانس حدود 25 تا 26 کیلو هرتز توی خونه پخش کنم.
    سلام ، استفاده از پیزو الکتریک در رنج فرکانس مورد نظرشما گزینه ی بهتری هست ، چون بلندگوی های معمولی که با موتور مگنتی کار میکنند در آن فرکانس هم بازده کمی دارند و هم قیمت بالا.
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
      سلام ، استفاده از پیزو الکتریک در رنج فرکانس مورد نظرشما گزینه ی بهتری هست ، چون بلندگوی های معمولی که با موتور مگنتی کار میکنند در آن فرکانس هم بازده کمی دارند و هم قیمت بالا.
      ممنون از پاسختون

دیدگاه

حالا یه سوالی من دارم
        یک سری حیوانات صداهایی تولید میکنند که برای ما قابل شنیدن نیست . حالا با یک سری دستگاه ظاهرا دانشمندان این صدا ها میشنوند .
        سوال من این هست که چه کاری با فرکانس انجام میدند که قابل شنیدن میشه ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
          حالا یه سوالی من دارم
          یک سری حیوانات صداهایی تولید میکنند که برای ما قابل شنیدن نیست . حالا با یک سری دستگاه ظاهرا دانشمندان این صدا ها میشنوند .
          سوال من این هست که چه کاری با فرکانس انجام میدند که قابل شنیدن میشه ؟؟؟
          اگر منظورتون از شنیدن با گوش باشه که خیلی راحت فرکانس رو تقسیم میکنن ، یا اگر صدای ضبط شده بصورت آهسته پخش بشه اون صدا قابل شنیدن میشه .
          اما بیشتر دانشمند ها در جهت تحقیق این صداهارو توسط نرم افزارها و ابزار های مربوط تحلیل میکنن.
          به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
          الکترونیک قدرت
          الکترونیک آنالوگ
          طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
          ---------------------BMCELEC@-------------------
          ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
          ---------------www.bmc-elec.com--------------
          ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
            اگر منظورتون از شنیدن با گوش باشه که خیلی راحت فرکانس رو تقسیم میکنن ، یا اگر صدای ضبط شده بصورت آهسته پخش بشه اون صدا قابل شنیدن میشه .
            اما بیشتر دانشمند ها در جهت تحقیق این صداهارو توسط نرم افزارها و ابزار های مربوط تحلیل میکنن.
            ممنون ولی با تقسیم نمیشه . یه فرکانس مربعی با دیوتی ثابت نیست که اون طرف با تقسیم بشه این کار کرد . کلا به هم میریزه .. یه روشی داره که من نمیدونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
              ممنون ولی با تقسیم نمیشه . یه فرکانس مربعی با دیوتی ثابت نیست که اون طرف با تقسیم بشه این کار کرد . کلا به هم میریزه .. یه روشی داره که من نمیدونم
              سلام. موج ایجاده شده چیست؟ دامنه نسبت به زمان. چیزی غیر از این نیست. شما فرکانس نمونه برداری از موج رو با فرکانسی بسیار بیشتر از بیشترین فرکانس موج انجام میدید و بعد با هر سرعتی که دلتون میخواد پخش میکنید. یا آنالیز میکنید

امیرحسین ضیا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X