اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترانس داخل پاور کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترانس داخل پاور کامپیوتر

سلام بر همه ای دوستان.
    چندتا سوال داشتم. اول این که این ترانس های زرد رنگی که داخل پاور کامپیوتر است اسمشون چیه؟
    آیا جنسشون از فریت هست؟
    آیا قرقره و هسته ای آنها را بازار مییفروشن؟
    سایز و شماره این قرقره و فریت های داخل پاور چنده؟؟
    من عکس این ترانس های داخل پاورم را اینجا گذاشتم. روی آنها علامت و نوشته داره. تحلیل این علامت و نوشته ها چیه؟؟
    این ترانس ها در چه فرکانسی کار میکنند؟ در 50 هرتز میتوانند کار کنند؟؟
    جواب همه ای این سوالات برای من مهمه. اگر دوستان اطلاعاتی دارند لطف کنند بیان کنند.

عکس دومی :

پاسخ : ترانس داخل پاور کامپیوتر

نوشته اصلی توسط mehrannohtanipour نمایش پست ها
    سلام بر همه ای دوستان.
    چندتا سوال داشتم. اول این که این ترانس های زرد رنگی که داخل پاور کامپیوتر است اسمشون چیه؟
    آیا جنسشون از فریت هست؟
    آیا قرقره و هسته ای آنها را بازار مییفروشن؟
    سایز و شماره این قرقره و فریت های داخل پاور چنده؟؟
    من عکس این ترانس های داخل پاورم را اینجا گذاشتم. روی آنها علامت و نوشته داره. تحلیل این علامت و نوشته ها چیه؟؟
    این ترانس ها در چه فرکانسی کار میکنند؟ در 50 هرتز میتوانند کار کنند؟؟
    جواب همه ای این سوالات برای من مهمه. اگر دوستان اطلاعاتی دارند لطف کنند بیان کنند.

عکس دومی :
    با جستجو در گوگل به جواب همه سوالات میرسی ...
    فقط یه کوچولو زحمت داره ..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yousef55 نمایش پست ها
      با جستجو در گوگل به جواب همه سوالات میرسی ...
      فقط یه کوچولو زحمت داره ..
      سلام استاد معمولا افراد بعد از نرسیدن به جواب سوالات در اینترنت و یا نداشتن دانش اولیه اینجا سوال مطرح میکنن.
      درسته؟ پس بجای ... یک سر نخ جواب بدهید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید حمید نمایش پست ها
        سلام استاد معمولا افراد بعد از نرسیدن به جواب سوالات در اینترنت و یا نداشتن دانش اولیه اینجا سوال مطرح میکنن.
        نتیجه جستجو در گوگل
        https://melec.ir/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%...C%D9%86%DA%AF/

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yousef55 نمایش پست ها
          نتیجه جستجو در گوگل
          https://melec.ir/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%...C%D9%86%DA%AF/
          متن خیلی تخصصی هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید حمید نمایش پست ها
            خیلی وقتا تو گوگل چیزی سرچ میکنیم و میخوایم مطمئن بشیم که مطلبی که بهش رسیدیم درسته و راهنمایی های اساتید یجور مهر تاییده
            شاید فریت بودن یا نبودن فلان هسته برای خیلیا بدیهی باشه ولی خیلیا هم هستن که نمیدونن و میخوان مطمئن بشن (به هر دلیلی براشون مهمه)
            اینجور جاها جای خان دایی (ahmadmn) خیلی بیشتر احساس میشه .. چقدر با حوصله از جزئی ترین و پیش پا افتاده ترین مسایل گرفته تا مسایل تخصصی ریز بریز توضیح میدادن .. هر جا هستن خدا بهمراهشون
            زندگی پر ز وجود است ولی ..
            ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

چندتا سوال داشتم.
              بله جنس هسته ها از فریته و فرکانس کاریشون چند ده کیلو هرتز تا حدودای چند صد کیلو هرتز (رنج دقیقش رو نمیدونم) -- در فرکانس 50 هرتز فکر میکنم کار بکنن ولی نمیتونم بگم حتما مشکلی ایجاد نمیشه (خودم تو این فرکانس استفاده نکردم)

باید دیتاشیت قطعه رو داشته باشیم تا بتونیم از روی اعداد ارقامش مشخصاتش رو بدست بیاریم و با فرمول ها تعداد دور و فاصله هوایی رو حساب کنیم من چند سال پیش تلاش کردم از این مشخصات استفاده کنم ولی هسته هایی که تو مغازه ها یا سایت ها بودن اصلا مشخصات یا دیتا شیتی نداشتن. باید ابزار مناسب برای اندازه گیری خاصیت سلفی و جریان اشباع رو داشته باشیم (حداقل یه سلف متر باید باشه) تا بتونیم از این هسته ها استفاده کنیم

اگه بفرمایید که میخواین با هسته چیکار کنید اساتید بهتر میتونن راهنمایی کنن
              زندگی پر ز وجود است ولی ..
              ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013 نمایش پست ها
                بله جنس هسته ها از فریته و فرکانس کاریشون چند ده کیلو هرتز تا حدودای چند صد کیلو هرتز (رنج دقیقش رو نمیدونم) -- در فرکانس 50 هرتز فکر میکنم کار بکنن ولی نمیتونم بگم حتما مشکلی ایجاد نمیشه (خودم تو این فرکانس استفاده نکردم)

باید دیتاشیت قطعه رو داشته باشیم تا بتونیم از روی اعداد ارقامش مشخصاتش رو بدست بیاریم و با فرمول ها تعداد دور و فاصله هوایی رو حساب کنیم من چند سال پیش تلاش کردم از این مشخصات استفاده کنم ولی هسته هایی که تو مغازه ها یا سایت ها بودن اصلا مشخصات یا دیتا شیتی نداشتن. باید ابزار مناسب برای اندازه گیری خاصیت سلفی و جریان اشباع رو داشته باشیم (حداقل یه سلف متر باید باشه) تا بتونیم از این هسته ها استفاده کنیم

اگه بفرمایید که میخواین با هسته چیکار کنید اساتید بهتر میتونن راهنمایی کنن
                با سلام
                ممنون از شما . و همه ای دوستان. البته من رشته ام الکترونیک است و دنبال طراحی ترانس افزایش دهنده سویچینگ هستم. میخواستم نحوه محاسبه اش را یاد بگیرم. هدفم ترانس با تپولوژی پوش پول است که سر وسط هم داره. یکی از دوستان زحمت کشیدن یک لینگ قرار دادن که آموزش خوبی داره. فقط ای کاش مثال هم زده بود. منظورم این لینک است
                https://melec.ir/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%DA%86%DB%8C%D9%86%DA%AF/
                و البته خودم هم برسی میکردم در اینترنت به یک اموزش عملی خوب رسیدم . اما در اینجا هم نحوه حساب کردن هسته فریت که سیم ها رو بپیچیم نیاورده شده. همچنین نحوه محاسبه شماره سیم لاکی.
                محاسبات ترانسفورماتور فریت ،فرآیندیست که در آن مهندسان مشخصات مختلف سیم پیچی و ابعاد هسته ترانسفورماتور را بررسی میکنند. امروز میخواهیم در سایت ایران پاور به

دیدگاه

با سلام
                  ممنون از شما . و همه ای دوستان. البته من رشته ام الکترونیک است و دنبال طراحی ترانس افزایش دهنده سویچینگ هستم. میخواستم نحوه محاسبه اش را یاد بگیرم. هدفم ترانس با تپولوژی پوش پول است که سر وسط هم داره. یکی از دوستان زحمت کشیدن یک لینگ قرار دادن که آموزش خوبی داره. فقط ای کاش مثال هم زده بود. منظورم این لینک است
                  https://melec.ir/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%DA%86%DB%8C%D9%86%DA%AF/
                  و البته خودم هم برسی میکردم در اینترنت به یک اموزش عملی خوب رسیدم . اما در اینجا هم نحوه حساب کردن هسته فریت که سیم ها رو بپیچیم نیاورده شده. همچنین نحوه محاسبه شماره سیم لاکی.
                  https://www.irnpower.ir/%D9%85%D8%AD...1%D8%A7%D8%AC/
                  سلام جنس هسته همانطور که دوستان گفتند فریت هست که در پاورهای معمولی از هسته های EI33 یا EI35 استفاده میشه رنج فرکانسشون هم 25 کیلوهرتز تا 250 کیلوهرتز هست (بیشتر از این فرکانس که بنده تست کردم هسته به اشباع رفت و حرارتش رفت بالا!) نهایت توانی که با این هسته میشه گرفت 300 وات هست
                  هرچند فرکانس به نمره سیم هم بستگی داره!!!
                  اما درکل فکرمیکنم شما میخواید مبدل افزاینده ولتاژ برای آمپلیفایر داخل خودرو بسازید ، برای این کار معمولا پیشنهاد میشه هسته تورویید استفاده کنید (البته شرکت های بزرگ هم هسته های EE یا ETD و... استفاده کردن برای آمپلیفایر هاشون) اما درکل توصیه میشه هسته تغذیه های مدارات صوتی تورویید باشه!
                  برای محاسبه هم شما فرکانس و نوع هسته و سایز هسته رو بگید همینطور ولتاژ ها و جریان ها رو تا براتون محاسبه کنم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Shayan9080 نمایش پست ها
                    سلام جنس هسته همانطور که دوستان گفتند فریت هست که در پاورهای معمولی از هسته های EI33 یا EI35 استفاده میشه رنج فرکانسشون هم 25 کیلوهرتز تا 250 کیلوهرتز هست (بیشتر از این فرکانس که بنده تست کردم هسته به اشباع رفت و حرارتش رفت بالا!) نهایت توانی که با این هسته میشه گرفت 300 وات هست
                    هرچند فرکانس به نمره سیم هم بستگی داره!!!
                    اما درکل فکرمیکنم شما میخواید مبدل افزاینده ولتاژ برای آمپلیفایر داخل خودرو بسازید ، برای این کار معمولا پیشنهاد میشه هسته تورویید استفاده کنید (البته شرکت های بزرگ هم هسته های EE یا ETD و... استفاده کردن برای آمپلیفایر هاشون) اما درکل توصیه میشه هسته تغذیه های مدارات صوتی تورویید باشه!
                    برای محاسبه هم شما فرکانس و نوع هسته و سایز هسته رو بگید همینطور ولتاژ ها و جریان ها رو تا براتون محاسبه کنم .
                    باسلام.
                    ممنون که پاسخ دادید. بنده دنبال یادگیری طراحی مبدل افزایش ولتاژ dc به acهستم با ساختار پوش پول. در واقع میخوام ولتاژ 12 ولت dc را به 220 ولت ac برسانم. فرکانس را 50 کیلوهرتز در نظر گرفته ام.
                    الان الف ) نمیدانم باید از کدام مدل هسته استفاده کنم. ب) اگر توان خروجی را 500 وات درنظر بگیرم از کدام مدل هسته باید استفاده کرد؟ اگر 200 وات درنظر بگیرم کدام مدل هسته؟؟
                    ج) نحوه محاسبه اولیه و ثانویه ترانس د) نحوه محاسبه شماره سیم چطور است؟ د) سایز هسته را باید چطور انتخاب کنم و چه شماره ای؟؟
                    در کل یک آموزش کامل طراحی اینورتر ( البته منظورم فقط بخش ترانس ) را میخوام. اگر کسی بتواند با یک مثال طراحی عملی همراه با فرمول ها ی این مورد را اینجا بنویسه ممنون میشم. چون در اینترنت که برسی میکردم آموزش ها خیلی پراکنده بود و کامل هم نبود.

دیدگاه

سلام.
                      از دوستان کسی طراحی عملی و محاسبه هسته رو بلده؟ برای ترانس سویچینگ و هسته فریت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X