ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    2019/05/17
    ایران
    311
    35

Smile ترانس داخل پاور کامپیوتر

سلام بر همه ای دوستان.
    چندتا سوال داشتم. اول این که این ترانس های زرد رنگی که داخل پاور کامپیوتر است اسمشون چیه؟
    آیا جنسشون از فریت هست؟
    آیا قرقره و هسته ای آنها را بازار مییفروشن؟
    سایز و شماره این قرقره و فریت های داخل پاور چنده؟؟
    من عکس این ترانس های داخل پاورم را اینجا گذاشتم. روی آنها علامت و نوشته داره. تحلیل این علامت و نوشته ها چیه؟؟
    این ترانس ها در چه فرکانسی کار میکنند؟ در 50 هرتز میتوانند کار کنند؟؟
    جواب همه ای این سوالات برای من مهمه. اگر دوستان اطلاعاتی دارند لطف کنند بیان کنند.

عکس دومی :
    2009/08/27
    تهران
    803
    526

پاسخ : ترانس داخل پاور کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrannohtanipour

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام بر همه ای دوستان.
    چندتا سوال داشتم. اول این که این ترانس های زرد رنگی که داخل پاور کامپیوتر است اسمشون چیه؟
    آیا جنسشون از فریت هست؟
    آیا قرقره و هسته ای آنها را بازار مییفروشن؟
    سایز و شماره این قرقره و فریت های داخل پاور چنده؟؟
    من عکس این ترانس های داخل پاورم را اینجا گذاشتم. روی آنها علامت و نوشته داره. تحلیل این علامت و نوشته ها چیه؟؟
    این ترانس ها در چه فرکانسی کار میکنند؟ در 50 هرتز میتوانند کار کنند؟؟
    جواب همه ای این سوالات برای من مهمه. اگر دوستان اطلاعاتی دارند لطف کنند بیان کنند.

عکس دومی :
    با جستجو در گوگل به جواب همه سوالات میرسی ...
    فقط یه کوچولو زحمت داره ..
    2019/05/30
    225
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط yousef55

با جستجو در گوگل به جواب همه سوالات میرسی ...
    فقط یه کوچولو زحمت داره ..
    سلام استاد معمولا افراد بعد از نرسیدن به جواب سوالات در اینترنت و یا نداشتن دانش اولیه اینجا سوال مطرح میکنن.
    درسته؟ پس بجای ... یک سر نخ جواب بدهید.
    2009/08/27
    تهران
    803
    526

نقل قول نوشته اصلی توسط حمید حمید

سلام استاد معمولا افراد بعد از نرسیدن به جواب سوالات در اینترنت و یا نداشتن دانش اولیه اینجا سوال مطرح میکنن.
    نتیجه جستجو در گوگل

2019/05/30
    225
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط yousef55

نتیجه جستجو در گوگل

متن خیلی تخصصی هست.
    2011/05/07
    تبریز
    874
    215

نقل قول نوشته اصلی توسط حمید حمید

خیلی وقتا تو گوگل چیزی سرچ میکنیم و میخوایم مطمئن بشیم که مطلبی که بهش رسیدیم درسته و راهنمایی های اساتید یجور مهر تاییده
    شاید فریت بودن یا نبودن فلان هسته برای خیلیا بدیهی باشه ولی خیلیا هم هستن که نمیدونن و میخوان مطمئن بشن (به هر دلیلی براشون مهمه)
    اینجور جاها جای خان دایی (

) خیلی بیشتر احساس میشه .. چقدر با حوصله از جزئی ترین و پیش پا افتاده ترین مسایل گرفته تا مسایل تخصصی ریز بریز توضیح میدادن .. هر جا هستن خدا بهمراهشون
    زندگی پر ز وجود است ولی ..
    ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...
    2011/05/07
    تبریز
    874
    215

چندتا سوال داشتم.
    بله جنس هسته ها از فریته و فرکانس کاریشون چند ده کیلو هرتز تا حدودای چند صد کیلو هرتز (رنج دقیقش رو نمیدونم) -- در فرکانس 50 هرتز فکر میکنم کار بکنن ولی نمیتونم بگم حتما مشکلی ایجاد نمیشه (خودم تو این فرکانس استفاده نکردم)

باید دیتاشیت قطعه رو داشته باشیم تا بتونیم از روی اعداد ارقامش مشخصاتش رو بدست بیاریم و با فرمول ها تعداد دور و فاصله هوایی رو حساب کنیم من چند سال پیش تلاش کردم از این مشخصات استفاده کنم ولی هسته هایی که تو مغازه ها یا سایت ها بودن اصلا مشخصات یا دیتا شیتی نداشتن. باید ابزار مناسب برای اندازه گیری خاصیت سلفی و جریان اشباع رو داشته باشیم (حداقل یه سلف متر باید باشه) تا بتونیم از این هسته ها استفاده کنیم

اگه بفرمایید که میخواین با هسته چیکار کنید اساتید بهتر میتونن راهنمایی کنن
    زندگی پر ز وجود است ولی ..
    ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...
    2019/05/17
    ایران
    311
    35

Smile پاسخ : ترانس داخل پاور کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط afceaglee2013

بله جنس هسته ها از فریته و فرکانس کاریشون چند ده کیلو هرتز تا حدودای چند صد کیلو هرتز (رنج دقیقش رو نمیدونم) -- در فرکانس 50 هرتز فکر میکنم کار بکنن ولی نمیتونم بگم حتما مشکلی ایجاد نمیشه (خودم تو این فرکانس استفاده نکردم)

باید دیتاشیت قطعه رو داشته باشیم تا بتونیم از روی اعداد ارقامش مشخصاتش رو بدست بیاریم و با فرمول ها تعداد دور و فاصله هوایی رو حساب کنیم من چند سال پیش تلاش کردم از این مشخصات استفاده کنم ولی هسته هایی که تو مغازه ها یا سایت ها بودن اصلا مشخصات یا دیتا شیتی نداشتن. باید ابزار مناسب برای اندازه گیری خاصیت سلفی و جریان اشباع رو داشته باشیم (حداقل یه سلف متر باید باشه) تا بتونیم از این هسته ها استفاده کنیم

اگه بفرمایید که میخواین با هسته چیکار کنید اساتید بهتر میتونن راهنمایی کنن
    با سلام
    ممنون از شما . و همه ای دوستان. البته من رشته ام الکترونیک است و دنبال طراحی ترانس افزایش دهنده سویچینگ هستم. میخواستم نحوه محاسبه اش را یاد بگیرم. هدفم ترانس با تپولوژی پوش پول است که سر وسط هم داره. یکی از دوستان زحمت کشیدن یک لینگ قرار دادن که آموزش خوبی داره. فقط ای کاش مثال هم زده بود. منظورم این لینک است

و البته خودم هم برسی میکردم در اینترنت به یک اموزش عملی خوب رسیدم . اما در اینجا هم نحوه حساب کردن هسته فریت که سیم ها رو بپیچیم نیاورده شده. همچنین نحوه محاسبه شماره سیم لاکی.

2016/03/10
    37
    36

با سلام
    ممنون از شما . و همه ای دوستان. البته من رشته ام الکترونیک است و دنبال طراحی ترانس افزایش دهنده سویچینگ هستم. میخواستم نحوه محاسبه اش را یاد بگیرم. هدفم ترانس با تپولوژی پوش پول است که سر وسط هم داره. یکی از دوستان زحمت کشیدن یک لینگ قرار دادن که آموزش خوبی داره. فقط ای کاش مثال هم زده بود. منظورم این لینک است

و البته خودم هم برسی میکردم در اینترنت به یک اموزش عملی خوب رسیدم . اما در اینجا هم نحوه حساب کردن هسته فریت که سیم ها رو بپیچیم نیاورده شده. همچنین نحوه محاسبه شماره سیم لاکی.

سلام جنس هسته همانطور که دوستان گفتند فریت هست که در پاورهای معمولی از هسته های EI33 یا EI35 استفاده میشه رنج فرکانسشون هم 25 کیلوهرتز تا 250 کیلوهرتز هست (بیشتر از این فرکانس که بنده تست کردم هسته به اشباع رفت و حرارتش رفت بالا!) نهایت توانی که با این هسته میشه گرفت 300 وات هست
    هرچند فرکانس به نمره سیم هم بستگی داره!!!
    اما درکل فکرمیکنم شما میخواید مبدل افزاینده ولتاژ برای آمپلیفایر داخل خودرو بسازید ، برای این کار معمولا پیشنهاد میشه هسته تورویید استفاده کنید (البته شرکت های بزرگ هم هسته های EE یا ETD و... استفاده کردن برای آمپلیفایر هاشون) اما درکل توصیه میشه هسته تغذیه های مدارات صوتی تورویید باشه!
    برای محاسبه هم شما فرکانس و نوع هسته و سایز هسته رو بگید همینطور ولتاژ ها و جریان ها رو تا براتون محاسبه کنم .
    2019/05/17
    ایران
    311
    35

Smile پاسخ : ترانس داخل پاور کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط Shayan9080

سلام جنس هسته همانطور که دوستان گفتند فریت هست که در پاورهای معمولی از هسته های EI33 یا EI35 استفاده میشه رنج فرکانسشون هم 25 کیلوهرتز تا 250 کیلوهرتز هست (بیشتر از این فرکانس که بنده تست کردم هسته به اشباع رفت و حرارتش رفت بالا!) نهایت توانی که با این هسته میشه گرفت 300 وات هست
    هرچند فرکانس به نمره سیم هم بستگی داره!!!
    اما درکل فکرمیکنم شما میخواید مبدل افزاینده ولتاژ برای آمپلیفایر داخل خودرو بسازید ، برای این کار معمولا پیشنهاد میشه هسته تورویید استفاده کنید (البته شرکت های بزرگ هم هسته های EE یا ETD و... استفاده کردن برای آمپلیفایر هاشون) اما درکل توصیه میشه هسته تغذیه های مدارات صوتی تورویید باشه!
    برای محاسبه هم شما فرکانس و نوع هسته و سایز هسته رو بگید همینطور ولتاژ ها و جریان ها رو تا براتون محاسبه کنم .
    باسلام.
    ممنون که پاسخ دادید. بنده دنبال یادگیری طراحی مبدل افزایش ولتاژ dc به acهستم با ساختار پوش پول. در واقع میخوام ولتاژ 12 ولت dc را به 220 ولت ac برسانم. فرکانس را 50 کیلوهرتز در نظر گرفته ام.
    الان الف ) نمیدانم باید از کدام مدل هسته استفاده کنم. ب) اگر توان خروجی را 500 وات درنظر بگیرم از کدام مدل هسته باید استفاده کرد؟ اگر 200 وات درنظر بگیرم کدام مدل هسته؟؟
    ج) نحوه محاسبه اولیه و ثانویه ترانس د) نحوه محاسبه شماره سیم چطور است؟ د) سایز هسته را باید چطور انتخاب کنم و چه شماره ای؟؟
    در کل یک آموزش کامل طراحی اینورتر ( البته منظورم فقط بخش ترانس ) را میخوام. اگر کسی بتواند با یک مثال طراحی عملی همراه با فرمول ها ی این مورد را اینجا بنویسه ممنون میشم. چون در اینترنت که برسی میکردم آموزش ها خیلی پراکنده بود و کامل هم نبود.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11