اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درمورد وصل کردن دوباطری 12 ولت ماشین به هم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال درمورد وصل کردن دوباطری 12 ولت ماشین به هم

سلام دوستان
    یه سوال داشتم
    درباره اینکه اگر من دو باطری برای ماشینم در نظر بگیرم و یک رو مثلا بزارم صندوق عقب و این دوتا رو به صورت موازی (مثبت به مثبت منفی به منفی) وصل کنم و دو تاشون شارژ بشه ...
    وقتی که باطری عقبی شارژ شد اتصالاتشو با باظری جلو قطع میکنم و تمام انرژی باطری عقبی رو مصرف میکنم که باطری صفر بشه (مثلا...)
    حالا وقتی باطری عقب رو وصل کنم به جلویی چه اتفاقی میوفه؟؟ (منظورم اینه بخاطر جریانی که میره به باطری عقب ،داغ نیمکنه؟ سیم ها نمیسوزن؟ مشکلی پیش نمیاد؟؟)
    ممنون میشم کمکم کنید

پاسخ : سوال درمورد وصل کردن دوباطری 12 ولت ماشین به هم

نوشته اصلی توسط aref-s نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال داشتم
    درباره اینکه اگر من دو باطری برای ماشینم در نظر بگیرم و یک رو مثلا بزارم صندوق عقب و این دوتا رو به صورت موازی (مثبت به مثبت منفی به منفی) وصل کنم و دو تاشون شارژ بشه ...
    وقتی که باطری عقبی شارژ شد اتصالاتشو با باظری جلو قطع میکنم و تمام انرژی باطری عقبی رو مصرف میکنم که باطری صفر بشه (مثلا...)
    حالا وقتی باطری عقب رو وصل کنم به جلویی چه اتفاقی میوفه؟؟ (منظورم اینه بخاطر جریانی که میره به باطری عقب ،داغ نیمکنه؟ سیم ها نمیسوزن؟ مشکلی پیش نمیاد؟؟)
    ممنون میشم کمکم کنید
    درود
    باتری اگر از یک حدی ولتاژش دشارژ بشود ، بعد از مدتی باتری خراب میشود و دیگر شارژ نمیشود !!!
    شما مورد استفاده خود را بفرمائید تا دوستان بهتر راهنمائی بکنند....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein951ann نمایش پست ها
      درود
      باتری اگر از یک حدی ولتاژش دشارژ بشود ، بعد از مدتی باتری خراب میشود و دیگر شارژ نمیشود !!!
      شما مورد استفاده خود را بفرمائید تا دوستان بهتر راهنمائی بکنند....
      حق با شماست
      من برای استفاده توی کاروان برای ماشین میخواستم که وقتی از کاروان استفاده میکنم باطری از ماشین جدا باشه و فقط برای شارژ شدنش به برق دینام و باطری توی کاپوت وصل کنم
      سوالم اینجاست اگر بعد از استفاده از کاروان ;که شارژ باطری کاروان یکم خالی شد وصلش کنم به باطری تو کاپوت مشکلی پیش نمیاد ؟داغ نمیکنه؟ مثل همونایی که بالا گفتم؟

دیدگاه

من چند سال پیش اینکارو کردم
        توضیحات تفصیلی با دوستان . فقط همینقدر بگم که نذار از حدود 11-11.5 ولت بیاد پایینتر عمرش کم میشه. موقع شارژ هم بهتره با جریان کم و آهسته شارژ بشه تا عمرش کم نشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eca.ir/forums نمایش پست ها
          من چند سال پیش اینکارو کردم
          توضیحات تفصیلی با دوستان . فقط همینقدر بگم که نذار از حدود 11-11.5 ولت بیاد پایینتر عمرش کم میشه. موقع شارژ هم بهتره با جریان کم و آهسته شارژ بشه تا عمرش کم نشه.
          درسته
          یعنی چجوری شارژ بشه؟
          با دینام شارژ بشه مشکلی براش پیش نمیاد؟؟
          وقتی وصلش میکنم به باطری جلو ماشین مشکلی پیش نمیاد؟(در اثر شارش جریان از باطری توی جلوی ماشین به باطری کاروان سیما داغ نمیکنن؟)
          متشکرم

دیدگاه

درسته
            یعنی چجوری شارژ بشه؟
            با دینام شارژ بشه مشکلی براش پیش نمیاد؟؟
            وقتی وصلش میکنم به باطری جلو ماشین مشکلی پیش نمیاد؟(در اثر شارش جریان از باطری توی جلوی ماشین به باطری کاروان سیما داغ نمیکنن؟)
            متشکرم
            اگه باتری زیاد شارژ از دست داده باشه دینام با جریان بالا شارژ می کنه
            هر چی شارژ باتری کمتر شده باشه موقع وصل کردن به دینام جریان بالاتری می کشه و تکرار این سناریو میتونه هر نوع باتری با هر فناوری رو ضعیف کنه
            شخصا روی باتری جداگونه که بعنوان منبعجدا و ups ساده استفاده می کنم یک ماژول ولتمتر (عکس پایین)در معرض دید نصب کردم تا همیشه مراقب میزان کاهش شارژش باشم

دیدگاه

حق با شماست
              من برای استفاده توی کاروان برای ماشین میخواستم که وقتی از کاروان استفاده میکنم باطری از ماشین جدا باشه و فقط برای شارژ شدنش به برق دینام و باطری توی کاپوت وصل کنم
              سوالم اینجاست اگر بعد از استفاده از کاروان ;که شارژ باطری کاروان یکم خالی شد وصلش کنم به باطری تو کاپوت مشکلی پیش نمیاد ؟داغ نمیکنه؟ مثل همونایی که بالا گفتم؟
              درود
              به نظر من به عنوان راه حل جایگزین ، شما میتوانید از ژنراتور و یا بطور عامیانه از موتوربرق استفاده بکنید....
              از نظر طول عمر و راندمان خیلی خیلی بهتر ازباتری جواب میدهد و راحتر میتوانید از طیف وسیعتری از وسایل برقی، در کاروان استفاده بکنید!!!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X