اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میکروکنترلری که بتواند در دمای 180 درجه سانتیگراد کار کند.

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

میکروکنترلری که بتواند در دمای 180 درجه سانتیگراد کار کند.

سلام
    من دنبال میکروکنترلری می گردم که بتونه در 180 درجه سانتیگراد کار کنه.
    در ضمن اگه حافظه ای هم سراغ دارید که در این دما بتونه کار کنه ممنون می شم راهنماییم کنید.
    با سپاس فراوان.
    کرائی.

پاسخ : میکروکنترلری که بتواند در دمای 180 درجه سانتیگراد کار کند.

نوشته اصلی توسط koraei
    سلام
    من دنبال میکروکنترلری می گردم که بتونه در 180 درجه سانتیگراد کار کنه.
    در ضمن اگه حافظه ای هم سراغ دارید که در این دما بتونه کار کنه ممنون می شم راهنماییم کنید.
    با سپاس فراوان.
    کرائی.
    با سلام
    محلی که این مقدار حرارت داره ، کجاست ؟ چه دلیلی منطقی وجود داره که خود میکرو توی این محیط باشه و کار کنه ؟

دیدگاه

با سلام
      محلی که این مقدار حرارت داره ، کجاست ؟ چه دلیلی منطقی وجود داره که خود میکرو توی این محیط باشه و کار کنه ؟
      من تجهیزاتی که مجبورن توی همچین دمایی کار کنن رو کنار کوره های کاشی پزی کارخانه ی کاشی و سرامیک دیدم. اونجا برای اینکه بتونن شعله کوره رو کم و زیاد کنن باید اول دما رو بخونن بعد یه vavle آنالوگ رو برای کنترل فشار گاز کنترل کنن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط میثاق
        با سلام
        من تجهیزاتی که مجبورن توی همچین دمایی کار کنن رو کنار کوره های کاشی پزی کارخانه ی کاشی و سرامیک دیدم. اونجا برای اینکه بتونن شعله کوره رو کم و زیاد کنن باید اول دما رو بخونن بعد یه vavle آنالوگ رو برای کنترل فشار گاز کنترل کنن.
        با سلام
        عرض شود :
        "این قضیه مثل این میمونه که برای خواندن اطلاعات سنسور لامبدا ( سنسور نصب شده در مسیر اگزوز خودرو ) ( برای تصحیح پاشش سوخت و زمان جرقه در موتور )، کامپیوتر اتومبیل ECU رو به اگزوز بچسبونیم !!"
        برای این مورد " کم و زیاد کردن شعله کوره " هم دلیلی بر قرار گرفتن خود میکروکنترولر و سایر ادوات کنترل در آن محیط نیست ، فقط نیازه که سنسور حرارتی ، با روش ( خروجی جریانی 4 تا 20 میلی آمپر ) ، در اون محیط "کوره" باشه ، و پس از خواندن اطلاعات اون توسط میکرو ( در فاصله مناسب از حرارت دهی کوره ) ، فرمان تغییر " والو " مربوطه صادر بشه .

دیدگاه

سلام
          من هم با آقای معیری موافقم ولی من نظرم اینه که در محیط های صنعتی مخصوصا جاهایی که کار باید دقیق باشه باید از سنسور های صنعتی و کنترلر PLC استفاده کنید چون PLC خودش دارای Fulte های زیادی است و به راحتی قابل برنامه ریزی است و ورودی و خروجی همه ی سنسورها 0 تا 10 ولت و 0 تا 20 میلی آمپر است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X