اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در راه اندازی sim808

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در راه اندازی sim808

با سلام
    من یک ماژول sim 808 خریداری کردم الان هر کاری می کنم آن را راه اندازی کنم به هیچ عنوان نمی تونم جواب بگیرم نمی دونم مشکل کجاست
    طبق نمونه RX*را به ‏TX آردوینو و بالعکس وصل کردم و برق 5 ولت 1 آمپر هم به sim دادم هیچ یک از چراغ های ماژول روشن نمیشه فقط چراغ اصلی
    برای راه اندازی GPS آن چکار بایستی انجام بدم در کل می خواهم که موقعیت را از gps*گرفته و آن را ارسال نماید.
    لطفا به هر شکلی می توانید بهم کمک کنید.(نمونه انجام شده، راهنمایی و تجارب و....)
    ممنون

پاسخ : مشکل در راه اندازی sim808

ولتاژ sim808 رو باید با یه رگولاتور جریان بالا (3 آمپر) روشن کنی. مدارش رو توی دیتاشیت گفته (sim808 hardware design) اگر هم که نمیخوای مدارش رو خودن بسازی میتونی از ماژول dc به dc lm2596 که به صورت آماده توی بازار هست استفاده کنی.
    من sim808 رو کامل راه انداختم و با gps کار کردم. سوالی داشتی بگو اگر بتونم حتما کمک میکنم.

دیدگاه

سلام. قسمت pcm ماژول رو هم راه اندازی کردید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aradkh1 نمایش پست ها
        با سلام
        من یک ماژول sim 808 خریداری کردم الان هر کاری می کنم آن را راه اندازی کنم به هیچ عنوان نمی تونم جواب بگیرم نمی دونم مشکل کجاست
        طبق نمونه RX*را به ‏TX آردوینو و بالعکس وصل کردم و برق 5 ولت 1 آمپر هم به sim دادم هیچ یک از چراغ های ماژول روشن نمیشه فقط چراغ اصلی
        برای راه اندازی GPS آن چکار بایستی انجام بدم در کل می خواهم که موقعیت را از gps*گرفته و آن را ارسال نماید.
        لطفا به هر شکلی می توانید بهم کمک کنید.(نمونه انجام شده، راهنمایی و تجارب و....)
        ممنون
        فایل راهنمای این برد رو مطالعه کنید
        می تونه مفید باشه برای ایراد یابی
        خرید برد راه انداز SIM808 ایرانیک با قیمت و کیفیت مناسب در فروشگاه ECA. مرجع انواع ماژول GPS-GSM-GPRS و سایر سنسور و ماژول‌های جدید الکترونیکی

دیدگاه

من ماژولsim800l رو با یه خازن 470uf با آردوینو راه اندازی کردم البته دوستمون درست گفتن که با ماژول ۳ آمپر راه اندازی کنید ولی وقتی با آردوینو و با کامپیوتر کار میکنید این ترفند رو انجام بدید من الان مدتی هست که دارم جواب میگیرم

Sent from my SM-G981B using Tapatalk

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kavous نمایش پست ها
            ولتاژ sim808 رو باید با یه رگولاتور جریان بالا (3 آمپر) روشن کنی. مدارش رو توی دیتاشیت گفته (sim808 hardware design) اگر هم که نمیخوای مدارش رو خودن بسازی میتونی از ماژول dc به dc lm2596 که به صورت آماده توی بازار هست استفاده کنی.
            من sim808 رو کامل راه انداختم و با gps کار کردم. سوالی داشتی بگو اگر بتونم حتما کمک میکنم.
            درود
            دوست عزیز شما شماره تلفن رو با پیامک یا تماس میدین به میکرو؟
            من این کار رو کردم ولی بعد از خاموش و روشن شدن eeprom فراموش میکنه ، میتونید کمکم کنید؟

دیدگاه

روش شما برای کار تجاری نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط homasadati نمایش پست ها
                روش شما برای کار تجاری نیست
                متوجه منظور شما نشدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeidpourafshar نمایش پست ها
                  متوجه منظور شما نشدم

تو محصول که نمی تونین لپتاپتون رو بذارین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط homasadati نمایش پست ها
                    تو محصول که نمی تونین لپتاپتون رو بذارین.
                    بنده هم عرض کردم وقتی با کامپیوتر باهاش کار میکنید، نه وقتی که روی برد میبرید برای استفاده و اینکه من خازن رو به خازن خود برد sim800 لحیم کردم و استفاده میکنم

جدیدترین ویرایش توسط saeidpourafshar; ۱۰:۲۵ ۱۴۰۰/۰۹/۰۹.

دیدگاه

سلام خسته نباشید من ماژول sim 808 رو با تغذیه ۱۲ ولت وماژول lm 25 96 تغذیه کردم مشکلی نداشته و ماژول روشن هم میشه با دستور AT اما بعدش برای تغییر فرمت پیامک به text با دستور AT+CMGF=1 رو برام بالا نمیاره و اصلا فرمت پیامک تغییر نمیکنه اگر میشه بگید مشکل از کجاست چون خیلی عجله دارم و باید سریع پروژه رو تحول بدم ❗

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X