اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نمایش نوسان مدار LC در اسیلوسکوپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نمایش نوسان مدار LC در اسیلوسکوپ

سلام دوستان
    به تازگی یک اسیلوسکوپ Rigol 1054z خریدم میخواستم شکل یک نوسان میرا مربوط به مدار تانک (LC) رو در اون تریگ کنم یک بار به صورت اتفاقی تونستم شکل موج رو ثبت کنم ولی متاسفانه آشنایی زیادی با تنظیمات مربوط به تریگر لازم برای این نوع نوسان رو ندارم و نتونستم دوباره موج رو ثبت کنم لطفا دوستانی که در این زمینه آشنایی دارند راهنمایی کنند
    با تشکر قبلی

پاسخ : نمایش نوسان مدار LC در اسیلوسکوپ

نوشته اصلی توسط amir_razzaqi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    به تازگی یک اسیلوسکوپ Rigol 1054z خریدم میخواستم شکل یک نوسان میرا مربوط به مدار تانک (LC) رو در اون تریگ کنم یک بار به صورت اتفاقی تونستم شکل موج رو ثبت کنم ولی متاسفانه آشنایی زیادی با تنظیمات مربوط به تریگر لازم برای این نوع نوسان رو ندارم و نتونستم دوباره موج رو ثبت کنم لطفا دوستانی که در این زمینه آشنایی دارند راهنمایی کنند
    با تشکر قبلی
    سلام دوست عزیز ،
    کلید single trigger واقع در گوشه سمت راست بالا رو بزنید و البته قبلش باید سطح ولتاژ تریگر و تایم دیویژن رو طوری تنظیم کرده باشید اسکوپ شروع به ثبت کنه ، با چندبار امتحان کردن قلقش دستتون میاد ،
    مورد بعد این که میتونید از منوی تریگر روش تریگر رو انتخاب کنید که بهتره لبه ی بالا رونده رو برای اینکار انتخاب کنید ،
    مراقب باشید که ولتاژ برگشتی سلف به اسکوپ آسیب نزنه و همچنین سعی کنید برای جلوگیری از خرابی اسکوپ از پروب X10 استفاده کنید ،
    توصیه میشه قبل از کار با اسکوپ آموزش "کار با اسیلوسکوپ" رو از سایت مکتب خونه به صورت رایگان دانلود و تماشا کنید ، 2 ساعت آموزش تصویری به صورت حرفه ای.....
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

پاسخ : نمایش نوسان مدار LC در اسیلوسکوپ

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز ،
      کلید single trigger واقع در گوشه سمت راست بالا رو بزنید و البته قبلش باید سطح ولتاژ تریگر و تایم دیویژن رو طوری تنظیم کرده باشید اسکوپ شروع به ثبت کنه ، با چندبار امتحان کردن قلقش دستتون میاد ،
      مورد بعد این که میتونید از منوی تریگر روش تریگر رو انتخاب کنید که بهتره لبه ی بالا رونده رو برای اینکار انتخاب کنید ،
      مراقب باشید که ولتاژ برگشتی سلف به اسکوپ آسیب نزنه و همچنین سعی کنید برای جلوگیری از خرابی اسکوپ از پروب X10 استفاده کنید ،
      توصیه میشه قبل از کار با اسکوپ آموزش "کار با اسیلوسکوپ" رو از سایت مکتب خونه به صورت رایگان دانلود و تماشا کنید ، 2 ساعت آموزش تصویری به صورت حرفه ای.....
      ممنون از راهنماییتون
      مقدار تایم دویژن و سطح تریگر برای خازن پلی استر 0.1 میکرو و سلف دست ساز با سیم نمره 0.3 میلیمتر و قطر 1 سانت با 15 حلقه در چه حدودی باید تنظیم بشه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X