اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER چیست؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER چیست؟

سلام این چیه؟ 30 آمپره شبیه موسفته!

پاسخ : SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER چیست؟

با سلام
    خوب دقیقا مشخصه دیگه دیود شاتکی ۳۰ آمپری و احتملا در یک مدار سوئیچینگ. احتمالا هم دوتا دیود هست که در یک بسته مانند ترانزیستور قرار دارد.
    حالا اگر سوال اینه که دیود شاتکی چی هست. به صورت ساده دیود شاتکی در تفاوت با دیود معمولی افت ولتاژ کمتری دارد و همچنین میآ‌تواند در فرکانس بالاتری کار کند (چند ده کیلو هرتز و یا در بعضی از کاربردآ‌ها مگاهرتز). از نظر ساختار داخلی هم برعکس دیود معمولی پیوند فلز-نیمه هادی داره.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Schottky_diode
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون

ولی چرا 2 تا دیوده؟ اینجوری هم بسته شده ->|-|<-

به چه درد میخوره؟ 3 تا پایه داره و تست کردم فقط وسطی خروجی میده... :question:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
        ممنون از راهنماییتون

ولی چرا 2 تا دیوده؟ اینجوری هم بسته شده ->|-|<-

به چه درد میخوره؟ 3 تا پایه داره و تست کردم فقط وسطی خروجی میده... :question:
        با سلام
        دوتا دیود چون این دیودآ‌های نقش یکآ‌سو کننده تمام موج در طبقه آخر منبع تغذیه (سوئیچینگ) دارند. به عنوان مثال این بخشی از مدار یه منبع تغذیه ATX هست (به دیودآ‌های قسمت +۵ و +۱۲ دقت کنید):

خود مدار یکسو کننده تمام موج هم به این صورت هست: full-wave rectifier

برای مطالعه بیشتر درباره مدار یکسوساز: http://en.wikipedia.org/wiki/Rectifier
        من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

سلام

مرسی از راهنمایی
          من یکسو سازی رو خوب بلدم ولی یادم رفته بود ترانس با سر وسط رو میخاد باهاش DC کنه این بدرد وقتی میخوره که ولتاژ منفی هم داریم درسه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
            سلام

مرسی از راهنمایی
            من یکسو سازی رو خوب بلدم ولی یادم رفته بود ترانس با سر وسط رو میخاد باهاش DC کنه این بدرد وقتی میخوره که ولتاژ منفی هم داریم درسه؟
            با سلام
            درسته باید حتما سر وسط داشته باشیم. البته دقت کنید اگر سر وسط نداشته باشیم برای یکسوسازی تمام موج باید از پل دیود استفاده کنیم که به علت وجود دوتا دیود توان اتلافی دوبرابر میآ‌شود که خوب چیز جالبی نیست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X