اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل کارت اسیلوسکوپ HT6022BE

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل کارت اسیلوسکوپ HT6022BE

سلام به دوستان

به تازگی با کارت اسیلوسکوپم به مشکل خوردم که مدل HT6022BE هستش.
    به این صورت که اگر پراب و تنظیمات نرم افزاری مربوط به کارت اسیلوسکوپ رو روی 1X قرار بدم، ولتاژ بیشتر از 5 ولت رو به طور ثابت 5 ولت اندازه گیری می کنه و نشون می ده.
    مثلا ولتاژ 16 ولت دی سی رو 5 ولت دی سی نشون می ده.
    ولتاژ های زیر 5 ولت رو در حالت 1X درست نشون می ده.

اگر پراب رو روی 10X قرار بدم، ولتاژ بیشتر از 50 ولت رو نمی تونه اندازه بگیره ولی ولتاژ های زیر 50 رو درست نشون می ده.
    در تصویری که قرار دادم می تونید ببینید که یک نیم سیکل سینوسی با پیک 220 ولت رو در حالت پراب 10X اندازه گیری کردم ولی به 50 ولت می رسه برش می خوره.

لینک عکس: http://uupload.ir/files/gcgk_ht6022be_problem.jpg

گوشه سمت راست بالای عکس نشون می ده حداکثر ولتاژی که اندازه گیری کرده که 50.2 ولته.

درایور هاش و نرم افزارشو پاک کردم دوباره نصب کردم ولی نشد.
    روی یک سیستم دیگه تست کردم همین مشکل به قوت خودش باقی بود

آیا مشکل سخت افزاریه؟
    ممنون می شم راهنمایی کنید.
    جدیدترین ویرایش توسط seyyed abbas; ۱۵:۲۹ ۱۳۹۹/۰۲/۱۸.
    کلمه ی " چرا ؟ " که نسبت به پدیده های جهان می گم؛ انقدر برای من مقدسه که باورم اینه: اسم اعظم خدا " چرا ؟ " است.

پاسخ : مشکل کارت اسیلوسکوپ HT6022BE

سلام مجدد

بیشتر تحقیق کردم حتی به شرکت هنتک هم ایمیل زدم.
    مشکلم حل شد
    فهمیدم کارت اوسکوپ هنتک یاد شده در حالت 1X بیشتر از 5 ولت و در حالت 10X بیشتر از 50 ولت رو نمی تونه اندازه بگیره.
    ذهنیت من این بود چون روی کانلش نوشته حداکثر ولتاژ مجاز 35 ولت پس در حالت 1X تا 35 و در حالت 10X تا 350 رو باید بتونه اندازه بگیره که البته اینطور نبود و کلی سورپرایز شدم و انتظارشو نداشتم.

به عبارت دیگه برای اندازه گیری ولتاژهای بالاتر از 50 ولت می بایست از تقسیم مقاومتی خارجی استفاده کنید.

در هر صورت همین که فهمیدم کارت اوسکوپم خراب نیست کلی خوشحالم. خخخخ

http://uupload.ir/files/5q5e_photo_2020-05-07_02-36-41.jpg
    کلمه ی " چرا ؟ " که نسبت به پدیده های جهان می گم؛ انقدر برای من مقدسه که باورم اینه: اسم اعظم خدا " چرا ؟ " است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X