اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار 4 کاناله سینتی سایزری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار 4 کاناله سینتی سایزری

سلام
    من می خواهم یک فرستنده و گیرنده 4 کاناله با قابلیت قفل شدن بر روی فرکانس های مختلف بسازم.
    برد و سرعتش هم زیاد مهم نیست (برد حدود 200 متر و سرعت حدود 8Kb در ثانیه)
    اطلاعاتم هم در زمینه مخابرات زیاد نیست.
    خوب حالا باید از کجا شروع کنم :smile:
    محمد حسین سعادت فر

---------------------------------------------
    آنچه خود داشت زبيگانه تمنا مي كرد....

.

سلام

اول باید محدوده فرکانسی خودت رو مشخص کنی . چون سینتی سایزرها در محدوده های مختلف عمل میکنند .
    دوم باید استپ سایز هر کانال را مشخص کنی . که به پهنای باندت هم مربوط میشه . هر سینتی سایزری استپ خودش رو داره .
    سوم باید برنامه نویسی میکرو بلد باشی تا بتونی ارتباط سریال مابین میکرو و سینتی سایزر برقرار کنی .
    چهارم باید یک VCO طراحی کنی تا فرکانس مورد نظرت ساخته بشه و سپس سینتی سایزر بتونه از اون جهت تقسیمات فرکانسش نمونه برداری کنه .
    پنجم باید سیگنال ضعیف VCO رو تقویت کنی تا به مرحله آنتن برسی .
    -
    و البته هر کدوم از این پنج مورد سی چهل تا زیر مجموعه هم داره .

دیدگاه

پاسخ : مدار 4 کاناله سینتی سایزری

سلام
      همانطور که آقای عزیز گفتن شما نکات را رعایت کنید همچنین باید مشخص کنید با چه نوع فرکانسی اطلاعات ارسال بشه به صورت Am یا FM ,...
      این موضوع را هم در نظر داشته باشید.
      برای ارتباط اول باید فرستنده و گیرنده رو مشخص کنی بعد دنبال ارتباط با میکرو بری چون روش های ارتباطی متفاوتی وجود دارد.

دیدگاه

خیلی متشکرم.
        برای اینکه کار با سینتی سایزرها رو یادبگیرم از چه منبعی استفاده کنم؟
        محمد حسین سعادت فر

دیدگاه

.

سلام

بهترین منبع خود دیتا شیت سینتی سایزر ها هستند . میتونی با مطالعه دیتاشیت هر مدل سینتی سایزر به خصوصیات آنها پی ببری .
          برای ابتدای کار به سایت www.pll.ir مراجعه کنید و دیتاشیت چند مدل سینتی سایزر را دانلود کرده و کمی مطالعه نمایید .
          -
          اغلب سینتی سایزرها عموما در اختیار چند شرکت هستند مثل فیلیپس سابق - نشنال - فوجیتسو و سانیو . کار با محصولات نشنال و
          فیلیپس به مراتب راحت تر از بقیه محصولات هستند .

دیدگاه

متشکرم
            اما چطور باید مدار را چندکاناله کنم.
            آیا لازمه که برای چندکاناله کردن مدار را چهار بار تکرار کنم؟
            محمد حسین سعادت فر

دیدگاه

.

سلام

همه کانالهای شما به محدوده فرکانسی شما بستگی دارد . اگر شما بخواهید مثلا کانالهای 110 مگاهرتز و 111 مگ و 112 مگ و 113 مگ را
              بسازید نیاز ندارید مدار رو چند بار تکرار کنید با یک VCO به راحتی میتونید این منطقه را پوشش دهید .
              ساخت یک VCO که حدود 30 مگاهرتز یا 50 مگاهرتز پهنا داشته باشد کار ساده ای است . شما فقط باید کانالهایتون زیاد از هم دور نباشد تا بتوان
              توسط یک VCO به همه فرکانس ها دسترسی داشته باشی .
              -
              ضمنا زمانی که فواصل کانالها از هم خیلی دور هستند فقط سیم پیچ مدار VCO تغییر میکند و کل مدار کماکان ثابت میماند .

دیدگاه

خیلی متشکرم
                اما یه سوال دیگه هم داشتم! قیمت تمام شده چنین بردی برای تولید انبوه حدودا چقدر می شود؟
                محمد حسین سعادت فر

دیدگاه

.

سلام

هنوز هیچ کدوم از سئوالات ما رو جواب ندادی icon_biggrin ما هنوز نمیدونیم شما تو چه فرکانسی میخواهی کار کنی !!!
                  قیمت قطعات خصوصا سینتی سایزر و ترانزیستورهای RF در فرکانس های مختلف متفاوته . تا شما توضیح کامل ندهی نمیتوان تخمین زد .
                  بحث داشتن صفحه LCD یا نداشتن آن هم روی قیمت کلی تاثیر داره . و منظورتون از تعداد بالا چه حدودی است ؟

دیدگاه

راستش در رابطه با فرکانس، فرکانسش برام مهم نیست. اگر ممکن است شما خودتان بفرمایید چه فرکانسی مناسب است.
                    فقط کار با سینتی سایزر مربوط به آن ساده باشد به علاوه اون مشخصاتی که بالا گفتم:
                    نوشته اصلی توسط سعادت فر
                    من می خواهم یک فرستنده و گیرنده 4 کاناله با قابلیت قفل شدن بر روی فرکانس های مختلف بسازم.
                    برد و سرعتش هم زیاد مهم نیست (برد حدود 200 متر و سرعت حدود 8Kb در ثانیه)
                    اطلاعاتم هم در زمینه مخابرات زیاد نیست.
                    خوب حالا باید از کجا شروع کنم :smile:
                    راستش بیشتر می خواهم یه چیزی یاد بگیرم به علاوه ی اینکه توی یه پروژه هم به دردم می خوره.
                    در رابطه با تولید انبوهم برای این میخواهم که بدونم که اگر در پروژم از اون استفاده کنم قیمتش چه قدر تغییر میکنه.
                    از راهنمایی های شما خیلی متشکرم :redface:
                    محمد حسین سعادت فر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X